İYİ PARTİ 5. YAŞINI KUTLADI - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

16 Nisan 2024 - 00:08

İYİ PARTİ 5. YAŞINI KUTLADI

reklam
İYİ PARTİ 5. YAŞINI KUTLADI
Son Güncelleme :

25 Ekim 2022 - 13:53

124 views
reklam -->

İYİ Parti Tekirdağ Teşkilatı, kuruluşunun 5. yılını Atatürk Anıtı’na çelenk sunarak kutladı.

Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen tören  anıta çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlarken İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“BUGÜN İYİ PARTİMİZ 5 YAŞINDA,KUTLU OLSUN!”

Bugün,5 yıllık kutlu yolculuğumuzun dönüm noktasındayız. Çünkü Türkiye, yeni bir çağrıyı bekliyor.  Asırlık çınarların gölgesinde, boy atan hikâyemize, kulak kesiliyor. Anneler, babalar, gençler, Geçmişten bugüne, o kutlu mirası taşıyanlar, Yarınlar, can kulağıyla bizi dinliyor.Velhasıl tüm dikkatler İYİ parti üzerindedir.

Bugün çok özel bir gün… Yüreğimizde; Hatice’nin, Fatma’nın, Ayşe’nin, Nene Hatun’un, Halide Edip’in heyecanı var. Mavi Gözlü Bozkurt’umuz Mustafa Kemal Atatürk’ün, mücadelesi var. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in, herkesi kucaklayan, Turan hayali var!

“OCU, BUCU, ŞUCU YOK MİLLETİMİZ VAR”

Rahmetli Demirel’in, rahmetli Özal’ın, kalkınmış büyük Türkiye vizyonu var.Rahmetli Ecevit ve ErbakanınnKıbrıs Rüyası ve Sanayi hamlesi var. Cumhuriyetin ve hürriyetin, adaletle yükselişi var… Dava arkadaşlarım; Hepimizin ülküsüyle süslenen Anadolu’da; O, bu, şu yok. Ocu, bucu, şucu yok. Biz varız. Milletimiz var. Türkiye var.

Eski, yeni değil, bir tane Türkiye var. O Türkiye’de; Herkes eşit, her şey adil. Müreffeh insanlar, Mutlu çocuklar, Umutlu gençler, Korkmadan yaşayan kadınlar var. Evine rahatça ekmek götüren babalar,  siftahını yapmış esnaflar, karnı doymuş hayvanlar, ormanda büyüyen ağaçlar, gürül gürül akan dereler,  cıvıl cıvıl ötüşen kuşlar var. Huzur var, bereket var, adalet var, çevre var. Ve bu kutlu hedefin, bu kutlu ülkünün yolunda yürüyen, bu memleketin vefalı evlatları, İYİ Partimizin neferleri var. 

Şükürler olsun. Bugün, İYİ Partimiz 5 yaşında. Kutlu olsun. Rabbim daha nice yaşlara eriştirsin inşallah… Değerli arkadaşlar; İyilik hareketimizi, 5 yıl önce, 25 Ekim’de, nice zorluklara, göğüs gererek kurduk. Yolumuza engeller çıkardılar, aştık. Duvarlar ördüler, yıkıp geçtik. “Yapamazsınız, 2 güne dağılırsınız.” dediler, ama  genel başkanımıza inandık ve güvendik.  Zengin, mutlu ve huzurlu bir Türkiye hayali  kurduk ve bu hayale Genel Başkanımızla birlikte yürümeye, söz verdik. 

“MİLLET BİZİ ÇAĞIRIYOR!”

Şükürler olsun, Yüce Allah, iyi niyetlerimizi geri çevirmedi. Bu aziz millet, bizleri sevdi, bağrına bastı.  “Burada bir ışık var” dedi.  “Burada, yanlış giden bir şeylere, ‘dur’ diyenler var” dedi. Milletimiz bize, teveccüh gösterdi.  Nitekim, göstermeye de devam ediyor. Ve büyük bir heyecanla görüyoruz ki; memleketin dört bir yanında, Millet Bizi Çağırıyor! Biz de, milletimizin bu kutlu çağrısına, daha çok çalışarak karşılık veriyoruz.  Onları, asla mahcup etmeyeceğiz. Türkiye’yi, iyilikle düze çıkartacağız. Bu bizim, milletimize olan, vefa borcumuzdur. Bu bizim, milletimize olan, şeref sözümüzdür!

“ADİL BİR TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Dava arkadaşlarım; İYİ Parti’yi, Türkiye’yi yönetme iddiasıyla kurduk. Tüm hazırlıklarımızı, tüm çalışmalarımızı, bu iddia doğrultusunda yaptık. Milletimiz de, bu gerçeği görüyor ve emin adımlarla iktidara yürüyoruz. Artık biz hazırız. Şimdi onlar düşünsün! Bizim anlayışımızda, iktidar olmak demek, sorumluluk almak demektir. Hizmet demek, refah demek, huzur demek, mutluluk demektir.

O nedenle;  biz geldiğimizde, bizden öncekiler gibi olamayız, olmayacağız. Kimse merak etmesin. Adalet ve liyakat iddiamıza :siyaseten değil, ahlaken bağlı kalacak; Adalet ve liyakat yolundan, asla ayrılmayacağız! Mahkemelerde, ısmarlama davalara izin vermeyeceğiz.  Hukuk sistemini, demokrasi ve eşitlik ilkelerine uygun şekilde, yeniden ele alacağız.  Fikri hür, vicdanı hür, siyasetin üstünde bir adalet sistemiyle, vatandaşlarımızın, kendilerini, her anlamda güvende hissedecekleri, adil bir Türkiye için çalışacağız.  “Aksi ispatlanana kadar, herkes masumdur.”  ve “suç, şahsidir”, temel ilkelerini,  kirletmeyeceğiz. 

Toplumumuzun her kesiminin, her insanımızın avukatı; kendimizin ise savcısı olacağız. Önce biz, sonra ben diyeceğiz.  Ve hep birlikte mutlulukla göreceğiz ki; Adaleti tesis edince, hak yerine gelince, herkes kendini güvende hissedince; her şey, düzelmeye başlayacak. Ve Türkiye iyileşecek!

“BU ÜLKEDE TORPİL DEVRİ, ÖNCEDEN HAZIRLANAN LİSTELER VE MÜLAKATLAR, ARTIK SON BULACAK”

Değerli dava arkadaşlarım; Bizim için ortak akıl, demokrasinin olmazsa olmazıdır.  O nedenle, milletimiz yetkiyi verdiğinde; Kararları ortak akıl ile alacak; ülkemizi tek bir kişinin hükmüne sokan,  Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nden kurtulacağız.  İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ile, milletvekilliğini daha aktif, sahada milletimizi dinleyen, ve mecliste milletimizin sorunlarına çare arayan, aynı olması gerektiği gibi, yeniden, kutlu bir görev haline getireceğiz. 

İYİ Parti iktidarında; Yandaş kavramını kaldıracağız.  Milletin sırtından, tüm keneleri söküp atacağız.  Devletin kontrolünü, kişilere değil, yasalara, kanunlara ve kurallara bağlayacağız.  Yaptım ettimlerle;  oldu bittilerle; hareket etmek yerine, her kararımızda, milletimize başvuracağız. “Bir kesime değil, herkese hizmet.” anlayışımızı, İstisnasız tüm vatandaşlarımıza hissettireceğiz. 

Yollar, köprüler, tüneller,  milletimizin rahatça kullanacağı hizmetler olacak.  Yani, yapılan hizmetlerin sahibi,  artık müteahhitler değil, millet olacak! Özgür düşünceyi savunacağız, önünü açacak her türlü adımı atacağız.  Üniversiteler, liyakatli insan yetiştiren, hür ve adil kurumlar haline gelecek.  Akademisyenler, düşüncelerinden ötürü dışlanmayacak;  bilimsel çalışmalarına destek sağlanacak.  Bu ülkede torpil devri, önceden hazırlanan listeler ve mülakatlar, artık son bulacak.

Yaşanan yüksek enflasyonlu dönemde en çok sabit gelirliler ,emekliler ,esnaflar ve yoksullar etkilenmektedir.Dolayısıyla bu sosyal guruplar derin bir yoksulluk içindedir. Çocuklarına sabah kahvaltısında bir yumurta dahi verememekte ve okula gönderirken çantasına yiyecek olarak bir şey koyamamaktadır.Hayat pahalılığı nedeniyle aileler sabah kahvaltısında hergün bir yumurta dahi veremediklerinden yarım yumurta dönemi başlamış bulunmaktadır. Hazırlıksız olarak okula gönderilen çocuklarımıza karnınız acıktığında ne yapıyorsun diye sorulduğunda; karnım acıktığında ya gidip su içiyorum ya da aklıma getirmemeye çalışıyorum diyor. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza reva görülen hayata bakınız.Yaklaşık 20 yılda eğitim sistemiyle de sürekli oynanmaktadır..  Eğitim sistemini, canı isteyenin kurcaladığı, bir oyuncak olmaktan çıkaracağız. Çocuklarımızın, daha sağlıklı öğrenim alacakları, rasyonel bir eğitim modelini, hayata geçireceğiz. 

“EMEK SAHİPLERİNE, HAK ETTİKLERİ, İNSANCA YAŞAYACAKLARI ŞARTLARI SAĞLAYACAĞIZ”

Ekonomide de hayata geçireceğimiz, yapısal reformlarla, borçlu esnafımızın çilesine son vereceğiz. Çiftçimiz, hakkı olan mazotu, gübreyi, ilacı alacak; yerli tohum ile beraber, bereketli ülke toprağını, hakkıyla sürecek. Türkiye, tarım ve hayvancılıkta, dünyanın, önde gelen ülkelerinden biri haline gelecek. Tarım, Turizm ve Teknoloji alanında, Türkiye’yi mutlu edecek, büyük projelerimiz var.Bunları, süratle devreye alacağız. 

Üretimi destekleyeceğiz. İnşaata dayalı ekonomi modelinden çıkıp, sanayisiyle, hızla kalkınan Türkiye hedefimizi, hayata geçireceğiz. İşçi kardeşlerimizin, evlerine rahatça ekmek götürebilmeleri için, fabrikalar kuracak, kurulması adına teşvikler sunacağız. Üreticiyi güçlendirecek; böylece asgari ücretle çalışan vatandaşlarımızı da, bu zenginliğe ortak edeceğiz. Emek sahiplerine, hak ettikleri, insanca yaşayacakları şartları sağlayacağız. 

Kiracı kan ağlıyor. Allah’ın izniyle biz, kira fiyatlarını sorun olmaktan çıkaracağız. “Bunu nasıl çözeriz?” diye Genel Merkezimizde birkurul oluşturuldu, çalışılıyor.İnşallah hem ev sahiplerini, hem de kiracıları memnun edecek, çözümler üretilecektir. Türk Milleti, kendi memleketinde, artık ikinci sınıf vatandaş olmayacak, hakkıyla yaşayacak. Konut satışlarının, daha hakkaniyetli bir çizgiye girmesini sağlayacağız. Yabancılara konut satışını, sınırlandıracağız. 

“DÜNYA’NIN SAYGIN TÜRKİYE’Sİ, TÜRKİYE’NİN İYİ PARTİ’Sİ OLACAĞIZ”

Dava arkadaşlarım; Dış politikada bir tutarsızlık, istikrarsızlık ve çözümsüzlük durumu, kronikleşmiş şekilde devam ediyor. İYİ Parti iktidarında; bu garip anlayışa, derhal son vereceğiz.İyi parti iktidarında, rasyonel, planlı ve programlı, tutarlı ve istikrarlı bir dış politika anlayışı gelecek. Atatürk’ün koyduğu o büyük vizyona uygun şekilde, düşman değil, dost kazanan bir anlayışla adımlar atılacak;  Türkiye’yi dünyadan koparan, tüm engelleri kaldıracağız.  Dünya’nın saygın Türkiye’si, Türkiye’nin İYİ Parti’si olacağız. 

Sığınmacı sorununu çözmeye yönelik çalışmaları tamamladık, gelir gelmez, süratle uygulayacağız. İnsani değerleri göz ardı etmeden, bu konuyu hassasiyetle ele alacağız. Sığınmacılar, vatanlarına kavuşurken, biz de, ekonomik ve sosyal anlamda, rahatlamış bir Türkiye olacağız. 

“İYİ PARTİNİN DOĞUMUNUN 5. YILI KUTLU OLSUN”

Değerl arkadaşlar, Sizler, bu memleketin, Güneş çağı Savaşçıları olarak hep beraber, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe, durmadan yürüyeceğinize, söz veriyoruz. Cumhuriyetin, temel değerlerini, korumaya ve kollamaya söz veriyoruz. İnsanlarımıza, aşk ile, sevgi ile, muhabbet ile bakıp, tüm farklılıklarıyla, onlara kucak açmaya, söz veriyoruz. Milletimizin kutsalı, onuru, özgürlüğü ve mutluluğu yolunda, gerekirse cefa çekmeye, söz veriyor uz. İyilikle dirilmeye ve iyilikte diretmeye, söz veriyoruz. Kızıl elmaya giden, kutlu ülkümüz uğrunda, gücünüzün yettiği ufka kadar, Genel Başkanımızla yürümeye, söz veriyoruz!

Allah bize yar ve yardımcı olsun, milletimiz var olsun, Türkiye’miz ebed müddet olsun… Sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun.İyi Partinin doğumunun 5. Yılı kutlu olsun..”

Özlem Gürakar

GÜVEN TEKİRDAĞ GAZETESİ – TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam