YÜCEER’DEN KADIN DERNEĞİNİ KAPATMA DAVASINA TEPKİ - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

25 Temmuz 2024 - 20:11

YÜCEER’DEN KADIN DERNEĞİNİ KAPATMA DAVASINA TEPKİ

reklam
YÜCEER’DEN KADIN DERNEĞİNİ KAPATMA DAVASINA TEPKİ
Son Güncelleme :

20 Nisan 2022 - 8:56

132 views
reklam -->

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği‘ne “kanuna ve ahlaka aykırı faaliyet yürütmek” suçlamasıyla kapatma davası açıldı. Davaya tepki gösteren CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer: “Bu davayı açanlar da, kadın mücadelesini durdurmak isteyenler de bilsin ki kadınlar susturulamaz. Kadınların mücadelesi durdurulamaz. Biz kadınlar olarak bugüne kadar asla yalnız yürümedik, bundan sonra da asla yalnız yürümeyeceğiz ve kadın cinayetlerini durduracağız” dedi.

“KADINLAR SUSTURULAMAZ”

Tekirdağ Milletvekili, CHP Parti Meclisi Üyesi Dr. Candan Yüceer, platforma açılan fesih davasına tepki gösterdi. Dr. Yüceer: “Kadın cinayetlerini durdurmak, İstanbul Sözleşmesi’ni uygulamak yerine, yıllardır kadınların sesi ve kadın cinayetlerinin takipçisi olmuş bir derneğe kapatılma davası açılması kabul edilemez. Kadınların her gün vahşice katledildiği, katillerin cezasızlıkla korunduğu Türkiye’de “Kadın Cinayetlerini Durduracağız” diyen dernek kapatılmak isteniyor. Bu ülkemiz için utanç kaynağıdır” dedi.

“KADINLARIN MÜCADALESİ DURDURULAMAZ”

Platforma açılan kapatma davasını kadın mücadelesine açılmış bir dava olarak nitelendiren Dr. Yüceer: “Derneğe, ‘kadın haklarını savunmak kisvesi altında aile mevhumunu yok sayarak aile yapısını parçaladığı’ gibi somut hiçbir olguya dayanmayan yazılı başvurular nedeniyle açılan davanın hiçbir hukuki dayanağı bulunmuyor. Hukuksuz ve hiçbir dayanağı olmayan iddialarla kadın mücadelesini sekteye uğratmak isteyenler başarılı olamayacaklar. Birçok kadın cinayetini engellemiş, tehdit altındaki kadınları korumuş ve destek vermiş Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun yanındayım. “Ölmek istemiyorum” diyen kadınların dilekçelerini dikkate almayanlar, onları görmezden gelenler, asılsız iddialar içeren dilekçeleri dikkate alarak açtıkları bu davayla dertlerinin kadın cinayetlerini durdurmak olmadığını bir kez daha göstermiş oldu. Ama bu davayı açanlar da, kadın mücadelesini durdurmak isteyenler de bilsin ki kadınlar susturulamaz. Kadınların mücadelesi durdurulamaz. Biz kadınlar olarak bugüne kadar asla yalnız yürümedik, bundan sonra da asla yalnız yürümeyeceğiz ve kadın cinayetlerini durduracağız” ifadelerini kullandı.

TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam