BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ’NDEN SEÇİM YARDIMI İSYANI - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

19 Mayıs 2024 - 18:42

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ’NDEN SEÇİM YARDIMI İSYANI

reklam
BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ’NDEN SEÇİM YARDIMI İSYANI
Son Güncelleme :

25 Haziran 2022 - 12:45

103 views
reklam -->

Büyük Birlik Partisi Kalkınma Politikaları ve İş Dünyasından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, Tekirdağ İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililer ve basın mensupları ile bir araya geldi.

“GENEL SEÇİMLERDE CUMHUR İTTİFAKI İÇERİSİNDE KENDİ İSİM VE AMBLEMİYLE SEÇİME GİRME KARARI ALDI”

2023 seçimlerinde Büyük Birlik Partisi’nin Cumhur ittifakı içinde yer alacağının altını çizen Bayram Karacan; “Partimiz, 2023 yılında yapılacak olan Genel Seçimlerde Cumhur İttifakı içerisinde kendi isim ve amblemiyle seçime girme kararı aldı. Bu karar neticesinde bütün bölgelerde yer alan teşkilatlarımızla birlikte yapacağımız işleri gözden geçiriyoruz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün Trakya bölgemizde faaliyetlerimizi yürütüyoruz. İnşallah Büyük Birlik Partisi kendi isim ve amblemiyle seçimlere girecek. İnşallah Mecliste grup kuracak kadar temsilcisi olacak ve Türkiye Siyasetinde konuşulacak kadar oy oranına sahip olacak.” dedi.

5

“ÇOLUK ÇOCUKLARIMIZIN RIZIKLARINDAN KESTİĞİMİZ PARALARLA FAALİYET GÖSTEREREK SEÇİMLERE REKABET ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Seçim sisteminde adaletsizliklerin olduğuna dikkat çekerek açıklamalarına devam eden Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan; “Şunu belirtmekte fayda var. Türkiye’de seçimler her ne kadar kanunlarla belirlenmiş olsa bile ülkemizdeki seçimler demokratik bir sistem içerisinde kurgulanmasına rağmen bugün adaletsizlik ve eşitsizlikle karşı karşıyadır. Mecliste grubu olan 5 parti hem hazine yardımından istifade ediyorlar hem de seçim zamanı geldiğinde bu 5 partiye seçim yardımı veriliyor. Bu 5 partiden 1 tanesi de biliyorsunuz PKK’nın siyasi uzantısı olan yani bir terör örgütünün siyasi uzantısı olan sözüm ona bir parti olmasına rağmen hazine yardımı ve seçim yardımı alıyor. Büyük Birlik Partisi kurulduğu günden bu güne kadar bu imkanlardan mahrum olarak seçimlere katılıyor. Bir bu yardımları alarak seçimlere girmek var bir de bizim gibi tamamen teşkilat mensubu arkadaşlarımızın çoluk çocuklarının rızıklarından kesikleri paralarla, kendi nafakalarından kestikleri paralarla bu mekanları meydana getirerek, bu mekanlarda faaliyet göstererek seçimlere rekabet etmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla bu manada büyük bir adaletsizlik olduğunu vurgulamakta fayda var. Bizim önerimiz şuydu; bu hazine yardımı ya hiçbir partiye verilmesin ya da veriliyorsa bile bunun makul sınırlar içerisinde olması lazım. Teşkilat giderlerini karşılayacak düzeyde tutulmasından yanayız. Öbür taraftan seçime girerken de biliyorsunuz Yargıtay, her 6 ayda bir seçime girecek olan partilerin listesini yayınlıyor. Ancak şu 5 parti seçim yardımını alacak diğerleri seçim yardımından mahrum olacak. Bu durum Türk Demokrasisi açısından büyük bir eksiklik olduğunu vurgulamak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

“PARTİMİZİ TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR TARAFINDA EN İYİ BİR ŞEKİLDE TEMSİL ETMEK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Seçim hazırlıklarına başladıklarını ve Büyük Birlik Partisi’ni Türkiye’nin dört bir yanında en şekilde temsil edeceklerinin altını çizen Karacan; “Durum ne olursa olsun önümüzdeki seçimlerde Cumhur İttifakı içerisinde Büyük Birlik Partisi olarak kendi isim ve amblemimizle seçimlere gireceğiz. Partimizi, Türkiye’nin dört bir tarafında en iyi bir şekilde temsil etmek için mücadele edeceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Özlem Gürakar / TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam