TRAKYA ŞİVESİNİ ANLAYAN YAPAY ZEKA TREDAŞ’TA ÇAĞRILARA YANIT VERİYOR - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

27 Şubat 2024 - 15:15

TRAKYA ŞİVESİNİ ANLAYAN YAPAY ZEKA TREDAŞ’TA ÇAĞRILARA YANIT VERİYOR

reklam
TRAKYA ŞİVESİNİ ANLAYAN YAPAY ZEKA TREDAŞ’TA ÇAĞRILARA YANIT VERİYOR
Son Güncelleme :

23 Ocak 2024 - 9:47

174 views
reklam

Hizmet bölgesindeki müşterilerine kesintisiz ve kaliteli elektrik dağıtım hizmeti sunmak hedefiyle faaliyet gösteren TREDAŞ, 2023 yılında müşterilerinden 1 milyonun üzerinde çağrı aldı.

 Çağrı merkezi ulaşılabilirlik oranı yüzde 99,91’i, müşteri memnuniyeti oranı yüzde 96’ları aşan TREDAŞ’ta, gelen çağrıların yüzde 3’üne Trakya şivesiyle konuşanlarla rahatça iletişime geçilebilen yapay zekâ destekli dijital asistan uygulaması “TREDAŞ Enerjik” yanıt verdi.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ %96’YI AŞTI

Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’nde 1,2 milyondan fazla aboneye hizmet veren Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), 2023 yılında müşterilerinden 1 milyonun üzerinde çağrı aldı. Çağrı Merkezi ulaşılabilirlik oranı yüzde 99,91 gibi oldukça yüksek bir seviyeye ulaşan şirketin müşteri memnuniyet oranı ise yüzde 96’ları aştı.

BİLGİLİ: “2023 YILINDA 1 MİLYONDAN FAZLA ÇAĞRIYA SESLİ YANIT VEREREK ÇÖZÜM ÜRETTİ”

Müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarına 7 gün 24 saat çözüm üretmeye çalıştıklarını ifade eden TREDAŞ Genel Müdürü Reşit Bilgili, “Bir yandan tüketicilerimize kesintisiz ve kaliteli elektrik dağıtım hizmeti sunarken diğer yandan çağrı merkezimiz aracılığı ile talep ve sorunlarına hızla yanıt üretmeye gayret ediyoruz. Çağrı merkezindeki ekiplerimiz başarılı performansı göstererek 2023 yılında 1 milyondan fazla çağrıya sesli yanıt vererek çözüm üretti. Çağrı merkezimizin ulaşılabilirlik seviyesi de yüzde 99,91’lere kadar çıktı. Bu oranları ben müşterilerimize verdiğimiz değerin en güzel yansımaları” diye konuştu.

GELEN ÇAĞRILARIN YÜZDE 3’ÜNE “TREDAŞENERJİK” YANIT VERDİ

TREDAŞ Müşteri Deneyimi ve Çağrı Merkezi Müdürü Ömer Yalçın, TREDAŞ Çağrı Merkezi’ne gelen çağrıların yüzde 3’üne “sektörde bir ilk” olarak 2020 yılında devreye alınan; müşteri hizmetleri yönetiminde yazılı ve sözlü olarak insan konuşmasını taklit eden Trakya şivesiyle konuşanlarla da rahatça iletişime geçilebilen yapay zekâ destekli dijital asistan uygulaması “TREDAŞ Enerjik” in yanıt verdiğini iletti.

“EN İYİ DİJİTAL MÜŞTERİ DENEYİMİ” KATEGORİSİNDE “SEKTÖRDE İLKLER” ÖDÜLÜNÜ ALDI

Geçtiğimiz günlerde 6. CX AwardsTurkey – Müşteri Deneyimi Ödülleri” törenindedijital asistan TREDAŞ Enerjik – Chatgpt entegrasyonunu gerçekleştirerek “En İyi Dijital Müşteri Deneyimi” kategorisinde “Sektörde İlkler” ödülüne layık görülen TREDAŞ Enerjik, müşterilerin taleplerini saniyeler içinde iletirken sesli komutları da algılayarak, elektrik dağıtım faaliyetlerinde her türlü bilgiyi müşterilerine aktarabiliyor.

TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam