![reklam](/wp-content/themes/theHaberV6/images/reklam/r728x90.gif)
![TARİHİ ESER KAÇAKÇILARINA ŞOK BASKIN](https://tekirdagcanlihaber.com/wp-content/uploads/2022/04/sikke.jpg)
![reklam](https://tekirdagcanlihaber.com/wp-content/uploads/2022/08/tekirdag_reklam.png)
Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü tarihi eser kaçakçılığının önlenmesi ve deşifre edilmesine yönelik gerçekleştirdiği çalışmada 195 parça tarihi eser ele geçirdi.
Hayrabolu ilçesinde durdurulan bir araçta yapılan aramada 1 adet hassas terazi, 165 adet bronz sikke, 1 adet 1,40 gram ağırlığında altın sikke, 8 adet bronz yüzük, 1 adet altın yüzük (4,49gram), 13 adet ok ucu, 5 adet broş, kolye ucu ve minyatür lahit ile 2 adet heykelcik buldu.
Toplam 195 adet tarihi eserin ele geçirildiği operasyonda yakalanan araç sürücüsü hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında işlem yapıldı.
TEKİRDAĞ CANLI HABER