ŞAİRLER VE YAZARLAR DERNEK ÇATISI ALTINDA BULUŞTU - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

3 Aralık 2023 - 07:08

ŞAİRLER VE YAZARLAR DERNEK ÇATISI ALTINDA BULUŞTU

reklam
ŞAİRLER VE YAZARLAR DERNEK ÇATISI ALTINDA BULUŞTU
Son Güncelleme :

28 Aralık 2022 - 16:35

314 views
reklam

Trakya’nın farklı bölgelerinden yazarlarının bir araya gelerek kurduğu Şairler ve Yazarlar Derneği, (TRAKYAŞAD) faaliyetlerine başladı. Yazarların doğrudan yer aldığı kültür dünyasına katılımını gerçekleştiren Kurucu üyeleri:Başkan, Nazmi Metin, Başkan Yardımcısı, Osman Coşkun, Sekreter, Asım Yavuz, Sayman, Hayri Varol, Halkla İlişkilerSorumlusu, Nurcan Balıbey, Üye, Nazmi Metin ve Üye, Musta Ermiş oldu.

“HERKESİ BİZLERE KATILMAYA DAVET EDİYORUZ”

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Halkla İlişkiler Sorumlusu Nurcan Balıbey’in; “26 Aralık 2022’de Trakyamızda edebiyat ve hür düşünce adına ümit vadeden, anlamlı bir adım attık. Yazım insanlarını koruma amacıyla yola çıktık. Yazar ve yazar adayı gönüllülerden oluşan  bu hareketimiz, kısa bir sürede dernekleşerek yasal bir zeminde örgütlendi. Trakyamızda yazıla gelmiş her bir kitabın basımını ve dağıtımını sağlamak, aynı zamanda piyasaya hakim olan pahalı kitap tekelini kıracak bir olanak yaratmak istiyoruz. Bunun için eli kalem tutan, sanata ve kitaplara değer veren herkesi, bizlere katılmaya davet ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

“BİR ÇATI ALTINDA MÜCADELE ETMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Derneğin amaçları ile sözlerine devam eden Balıbey; “Yazılagelmiş eserlerin kitaplaştırılmasını ve yazarların tanıtım ve dağıtımını yapmak, ticari olmayan, yayıncılık faaliyetinin yapılmasını sağlamak, fuarları takip ederek azami katılıma özen göstermek, yazarlar/ şairler buluşması düzenlemek. Dernek üye ve okurlarına indirimli kitap alımına imkan sunmak. Pahalı kitap tekelini kırabilmek için yaratıcı yazarları ticaretten uzak tutup, sanatı tüccarlardan korumaya yönelik, işler yapmak.Önümüzde bir hayli işimiz var. Bu noktada emek ve fikirleriyle bize katılarak üye olmak isteyen kişilere derneğimiz adına teşekkür ediyoruz. Bu hareketimizin, edebiyat, felsefe, şiir, sözel bilimler vb. sanat dalları için hayırlı olmasını diliyoruz. Umuyoruz ki  katılımcı ve üyelerimizden bulduğumuz destekle daha güçlü bir şekilde, sanat adına, iyi bir eylem, hayatlarımıza iyi bir anlam kazandırmış oluruz. Varlıklarının derdinde boğulmak istemeyen müstesna gönüllü bir kaç iyi insan  olan bizler, daha güzel bir dünya yaratabilmek adına ihtiyacımız olan, güzel ve güçlü sözcüklerin önünü açmak, elimizden geldiğince bir çatı altında mücadele etmek için yola çıktık. Bize katılın!Hepimiz adına atılan adımlar, yalnız bizim olan yollardan daha mı çabuk varılacak, birlikte tanık olalım. Adımlarımız, güçlenerek varmak istediğimiz menzilesizinle birlikte yol alacak. Trakya Şairler ve Yazarlar Derneği’ne trakyasad.wordpress.com  , [email protected] adresinden ulaşabilir; instagram:trakyasad ve facebook: Trakya Şairler ve Yazarlar Derneği sayalarını takip edebilirsiniz. Dernek Adresimiz: Balık Pazarı Caddesi Atlığ İş Hanı 3. Kat. EDİRNE’dedir” diye konuştu.

TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam