NKÜTEK’İN PROJESİ TÜBİTAK’IN DESTEKLEYECEĞİ 20 PROJE ARASINA SEÇİLDİ - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

15 Temmuz 2024 - 23:11

NKÜTEK’İN PROJESİ TÜBİTAK’IN DESTEKLEYECEĞİ 20 PROJE ARASINA SEÇİLDİ

reklam
NKÜTEK’İN PROJESİ TÜBİTAK’IN DESTEKLEYECEĞİ 20 PROJE ARASINA SEÇİLDİ
Son Güncelleme :

09 Ekim 2022 - 19:42

112 views
reklam -->

TÜBİTAK tarafından başlatılan BiGG+ KOBİ Mentor Arayüzü 2022 Yılı Çağrısına “Global ve Yatırım Odaklı Teknoloji Geliştirme ve Ticarileştirme Mentorluk Platformu” başlıklı proje önerisi ile katılan Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. (NKÜTEK) TÜBİTAK tarafından desteklenmeye uygun görülerek, Trakya bölgesinden tek Uygulayıcı Kuruluş olarak yer aldı.

Üniversite – Sanayi iş birliği faaliyetleri için önemli bir adım olarak KOBİ’lerin iş geliştirme, ürün ticarileştirme ve yenilik kapasitelerini artırmaya yönelik mentorluk mekanizmalarının oluşturulması, yürütülmesi ve faaliyetlerin desteklenmesini amaçlayan TÜBİTAK tarafından başlatılan BiGG+ KOBİ Mentor Arayüzü 2022 Yılı Çağrısına başvuran 33 arayüz kuruluşun değerlendirmesi sonucunda 20 başvurunun desteklenmesi uygun bulundu.

30 TEKNOLOJİ ODAKLI GİRİŞİME MENTORLUK HİZMETİ VERECEK

Desteklenmeye uygun bulunan 20 başvuru içerisinde “Global ve Yatırım Odaklı Teknoloji Geliştirme ve Ticarileştirme Mentorluk Platformu” başlıklı proje önerisi ile IN4S Girişim Yazılım Danışmanlık A.Ş. (IN4STARTUP Danışmanlığı); NKÜTEK, İstanbul Teknokent A.Ş. ve Bursa Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi partnerliği ile birlikte proje destek süresi boyunca 30 teknoloji odaklı girişime mentorluk hizmeti verecek.

BiGG+ KOBİ Mentor Arayüzü 2022 yılı Çağrısı ile desteklenecek arayüzler, 800’den fazla KOBİ’ye mentorluk hizmeti vererek bu kuruluşların Ar-Ge ve yenilik çıktılarını ticarileştirme yetkinliklerini geliştirmesi planlanıyor.

Mentorluk desteği verilecek KOBİ’leri globale taşımak, ticarileşme ve yatırım süreçlerini hızlandırmak için, projeye destek verecek pek çok kurum, kuruluş, yatırım fonu ve mentorlerle birlikte hazırlanan programa ilişkin detayların ise çok yakında paylaşılacağı bildirildi.

TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam