KÜÇÜKÇETİN: “PARTİMİZİ İLİMİZDE YAKLAŞAN SEÇİMLERE EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLAYACAĞIZ” - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

15 Haziran 2024 - 10:37

KÜÇÜKÇETİN: “PARTİMİZİ İLİMİZDE YAKLAŞAN SEÇİMLERE EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLAYACAĞIZ”

reklam
KÜÇÜKÇETİN: “PARTİMİZİ İLİMİZDE YAKLAŞAN SEÇİMLERE EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLAYACAĞIZ”
Son Güncelleme :

08 Mayıs 2022 - 15:41

208 views
reklam -->

Memleket Partisi Tekirdağ İl Başkanı Bora Küçükçetin, Memleket Partisi Tekirdağ örgütünden istifa eden üyelerin yaptığı açıklamalara parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile cevap verdi.

Düzenlenen basın toplantısında kimsenin aklında soru işareti kalmaması gerektiği için böyle bir açıklama yapacağını belirten Başkan Küçükçetin; “Bugün il başkanlığımızda sizlerle bir araya gelmemizin sebebi kimsenin aklında soru işareti kalmamasını istediğimizden dolayı  hem kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi hem de il başkanlığımızın çalışmaları ve hedefleri hakkında sizlerle bilgi paylaşmak amaçlıdır.” dedi.

“SADECE MEMLEKET DİYEREK MÜCADELEMİZE DEVAM ETMEKTEYİZ”

Göreve gelme süreci ve 11 aylık yapılanma ile sözlerine devam eden Memleket Partisi Tekirdağ İl Başkanı Bora Küçükçetin; “Bildiğiniz üzere ben Bora Küçükçetin 1 Nisan 2021 tarihinde Tekirdağ ilimizde kuruluş için partimiz Genel Başkanı Sayın Muharrem İnce tarafından görevlendirildikten hemen sonra aldığım sorumlulukla hızlı şekilde çalışmalarıma başlayıp, 4.06.2021 tarihinde il başkanlığımızın resmi açılışını ardından da 1 Ağustos 2021 tarihinde 1. Olağan seçimli il kongremizi yapmış bulunmaktayım. Bu geçen 11 aylık sürede 8 ilçemizde de örgütlenmemizi tamamlamış bulunmaktayız. Baskıcı siyasi iktidar,  ilimizde hakim baskıcı yerel yönetimler ve ülkemizin içinde bulunduğu çok ağır ekonomik koşullar göze alındığında herkesin takdiridir ki bir siyasi partiyi kurmak öyle kolay ve basit bir iş değildir. Memleket Hareketi olarak başladığımız 4 Eylül 2020 Cuma günü Milli Mücadele’nin mihenk taşı Sivas’ta bulunarak Genel Başkanımız Muharrem İnce ile meşaleyi yaktığımız günden, ilimizde çalışmalarımıza başlayıp partimize katılan ve benimle birlikte özveriyle çalışan yol arkadaşlarımla birlikte “biz” olduk. Ve hiçbir zorluğu mazeret kabul etmeksizin “sadece memleket” diyerek mücadelemize devam etmekteyiz.” diye konuştu.

“BAZI ÜYELERİMİZİ TOPLU İSTİFA İÇİN BASKILAMIŞ VE ZORLAMIŞLARDIR”

“Geçen bu 11 aylık sürede, bu hızlı kuruluş döneminde elbette ki içimize kötü niyetle sızmış kişiler, sızdırılmış olanlar da olmuştur maalesef.” Diyerek partideki istifalar konusuna değinen Başkan Küçükçetin; açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Kuruluşun ardından temel fiziki şartların oluşturulmasıyla, kadrolar kurulunca, ilçelerde binalar açıldıkça, büyük harcamalar azalmaya başlayınca bu kötü niyetli kişiler harekete geçmiş,  planlı ve sistematik şekilde il başkanını düşürmek ve il başkanlığını ele geçirmek amaçlı anti- demokratik yöntemlerle iç huzurumuzu bozmaya, partiyi bölmeye, ortalığı karıştırmaya yönelik çirkin ve beyhude çabalar içine girmişlerdir.

Bu yapılanlardan duyulan rahatsızlık sonucunda biz yetkili kişiler ve bu grup genel merkeze çağrılmış genel başkanımız başkanlığında yapılan toplantıda ikaz edilmişler, bu toplantıda aradıklarını bulamadıkları için ve de isteklerinin karşılık bulmayacağını anladıkları için toplantı sonrası “istifa” isimli bir whatsapp grubu kurarak bazı üyelerimizi toplu istifa için baskılamış, zorlamış ve istifa etmeyeceğini söyleyenlere küfür ve hakaret ederek bu gruptan çıkarmışlardır.

“ASLA MUHATTABIMIZ OLAMAZLAR”

Niyet ve çaba gayet açık ortadadır, değerli basın mensupları. Özellikle ifade etmek isterim ki bu şahıslar ne bu toplantının ne de il başkanı ve temsil ettiğim il örgütümüzün asla muhatabı değillerdir,  olamazlar !

Geçen 10 gün içerisinde önce Çerkezköy ilçemizde ardından Süleymanpaşa ilçemizde yaptıkları iki açıklamada da gördük ki ;
bozuk ruh hallerinin yüzlerine ellerine yansıdığı, özgüvensiz, bütünlüğü olmayan, yalanlarla dolu açıklamalarıyla akılları sıra gider ayak partiye, genel başkanımıza ve il başkanına zarar vereceğiz düşüncesine sahip bu şahıslar düne kadar kendilerini en iyi Memleket Partili ve Muharrem İnce sevdalısı olarak anlatmaktaydılar.

“BEN BU YALANI GENEL MERKEZİMİZDEN ALDIĞIM VERİLERLE DÜZELTİYORUM”

Yine bu açıklamalarının ilkinde partiden istifa sayısını 80 kişi olarak vermişler sonraki açıklamada bu sayıyı 183’e çıkarmışlar ve partimizin Tekirdağ’daki toplam üye sayısııı 450 olarak belirtmişlerdir.

Ben bu yalanları dün genel merkezimizden aldığım güncel bilgiyi kamuoyu ile paylaşarak düzeltiyorum.

TOPLAM 91 KİŞİ İSTİFA ETTİ

Bu bölücü çalışmanın eseri olarak; Çerkezköy’de 61, Çorlu’da 1, Hayrabolu’da 5, MarmaraEreğlisi’nde 1, Kapaklı’da 2, Süleymanpaşa’da 21 istifa gerçekleşmiş, toplamda istifa sayısı 91 olmuştur.

109 YENİ ÜYE KAZANDIRILDI

Fakat baskıyla istifa ettirilen bazı üyelerimiz durumlarını izah ederek partimize geri dönmeye başlamışlar ve son 10 gün içerisinde partimize ilimiz Tekirdağ’da 109 yeni üye kazandırılmış olup dün itibarıyla toplam üye sayımız 541’e ulaşmıştır.

HEDEF 1 AYDA 1000 ÜYEYE ULAŞMAK

Üye hedefimiz 4 Haziran 2022 tarihine kadar 1000 üyedir!

Değerli basın mensupları özetle gerçekler bunlar olup bu tarih itibariyle bu kısır çekişmelerden kurtulmuş bulunmaktayız.

Bundan sonrasında ülkemizin gerçek gündemine odaklanıp başta “ekonomi” “sığınmacı sorunu” ve yerelde halkımız için katma değer üretmeyen, vakit kaybettiren ve kaynakları israf eden belediyelere, bu sorunlara yönelik olarak çalışacak, çözüm önerilerimizi düzenli aralıklarla sizlerle paylaşacak, kamuoyunu bilgilendiriyor olacağız.

Genel seçimler de yerel seçimler de artık çok yakın, partimizi ilimizde yaklaşan seçimlere en iyi şekilde hazırlayacağız!”

Özlem Gürakar / TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam