ERGENE’NİN KOKUSUNU NKÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İZLEYECEK - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

25 Haziran 2024 - 18:03

ERGENE’NİN KOKUSUNU NKÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İZLEYECEK

reklam
ERGENE’NİN KOKUSUNU NKÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İZLEYECEK
Son Güncelleme :

20 Mart 2022 - 18:12

430 views
reklam -->

Ergene Belediyesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanlığı ile birlikte emisyonlardan kaynaklı koku şikâyetlerinin izlenebilmesi ve raporlanmasını sağlamak amacıyla karşılıklı iş birliği protokolü imzaladı.

ERGENE’DE KOKUYA SEBEP OLAN EMİSYONLARIN KONTROLÜ İZLENECEK

Ergene Belediyesi ile Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanlık makamında gerçekleştirilen programa Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cebeci, Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürümü İsmail Durak ve Ergene Belediyesi Çevre Mühendisi Gamze Gezici katıldı.

PROTOKOL İMZALANDI

Toplantıda Çorlu Mühendislik Fakültesi ile Ergene Belediyesi arasında yakın gelecekte yürütülebilecek proje işbirlikleri konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Ardından Tekirdağ Namık Kemal  Üniversitesi  Çorlu Mühendislik Fakültesi ile “Emisyonlardan Kaynaklı Koku Şikâyetlerinin İzlenebilirliği Sağlamada Kullanılacak  Coğrafi Bilgi Sistemleri Destekli Mobil Uygulama ve Bildirim Yönetim Paneli Geliştirilmesi Projesi” kapsamında protokoller imzalandı.

Fakülte Proje Ekibi, Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer Koordinatörlüğünde, Proje yürütücüsü Arş. Gör. Dr. Can Burak Özkal’dan oluşmakta. Hizmete konu olan mobil uygulama ve bildirim yönetim paneli geliştirilmesi kapsamında eğitimler verildikten sonra, uygulamanın kullanıcılar ile mobil uygulama aracılığıyla kullanılması ve yaygınlaştırılması için çalışmalar yürütülecek.

Ergene Belediyesi ile Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanlığı arasında gerçekleşen imza protokolünün ardından mobil uygulama ve bildirim yönetim panelinin Ergene halkı ve Ergene Belediyesi tarafından kullanıma hazır hale getirilmesi için çalışmalar hızla başladı.

YÜKSEL: “HALKIMIZIN YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTMEK ADINA ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Konu ile ilgili olarak Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel yapmış olduğu açıklamada, “Ergene Belediyesi olarak Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanlığı ile birlikte emisyonlardan kaynaklı koku şikayetlerinin izlenebilmesi ve raporlanmasını sağlamak amacıyla protokol imzaladık. İmzalanan protokolde Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer hocamıza Tekirdağ’ımızın coğrafi işaret almış olan meşhur Velimeşe bozamızdan ikram ettim. Yapılan sözleşme neticesinde mobil uygulama ile vatandaşlarımızdan gelen bildirimler doğrultusunda koku sorunu çözmede tedbir ve yaptırımlar geliştirilecektir. Ergene halkımızın yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam