EĞİTİM SEN TEKİRDAĞ’DA ÖĞRETMENE YAPILAN SALDIRIYI KINADI - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

7 Aralık 2023 - 08:02

EĞİTİM SEN TEKİRDAĞ’DA ÖĞRETMENE YAPILAN SALDIRIYI KINADI

reklam
EĞİTİM SEN TEKİRDAĞ’DA ÖĞRETMENE YAPILAN SALDIRIYI KINADI
Son Güncelleme :

25 Aralık 2022 - 13:05

211 views
reklam

Eğitim Sen Tekirdağ Şube Yürütme Kurulu, birkaç gün önce sabah saatlerinde Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde görev yaptığı okulun bahçesinde okul binasına girerken saldırıya uğrayan öğretmen olayı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Olayın planlı olduğunun altını çizen Eğitim Sen Tekirdağ Yürütme Kurulu, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“ÖĞRETMENİMİZİN MARUZ KALDIĞI ŞİDDET OLAYI HEPİMİZİ DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR”

“20 Aralık salı sabahı gün ağarmadığı saatte Süleymanpaşa ilçemizde bir lisemizde görev yapan öğretmenimizin okul binasına girerken dersine girdiği öğrencisi tarafından darp edilmesi ve olay esnasında başka bir öğrencinin de cep telefonu ile saldırıyı kayıt etmesi bizleri derinden üzmüştür. Planlı olduğu anlaşılan bu saldırıda incelenen kamera kayıtları ile olayı gerçekleştiren öğrenciler tespit edilmiştir. Konu ile ilgili olarak gerekli idari ve adli müracaat yapılmıştır. Mülki İdare ve Milli Eğitim yetkililerimiz de olaya gerekli tepkiyi vermişlerdir. Yaşanan bu olay tüm eğitim camiamızca kınanmaktadır. Temennimiz bu gibi olayların son bulmasıdır. Şiddet çözüm değildir. Bu gibi olayları yapanlar kim olursa olsun psikolojik desteğe ihtiyacı vardır.

“TOPLUMUN HER KESİMİNDE ÖZÜMSENMELİ Kİ ŞİDDET SON BULSUN”

Zor şartlarda görevlerini layıkıyla yerine getirmeye, öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmeye çalışan öğretmenlere gösterilen sevgi ve saygı toplumları ileriye götürür. Uygulamada olan eğitim müfredatı, toplumsal adalet duygusu, demokrasi, iletişim, hoşgörü, kendini ifade etme özgürlüğü kesinlikle eksik bırakılacak konular değildir. Bu konular her okulumuzda detaylı olarak tekrar tekrar işlenmeli ve toplumun her kesiminde özümsenmeli ki şiddet son bulsun.

“ŞİDDETİ CAYDIRICI NİTELİKTE YENİ DÜZENLEMELER YAPILMALIDIR”

Bugünün çocukları, öğrencileri yarının büyükleri, geleceğimiz olacaklardır. Okul rehberlik servislerince düzenlenen seminerler, okul içi kültür, sanat, spor aktiviteleri de şiddeti önleyen argümanlardır. Bu alanlar titizlikle işlendiğinde şiddeti önleme ve engelleme hususlarında faydalı olacaktır. Aynı şekilde ailelere de büyük görev düşmektedir. Suç oluşmadan olayların önlenmesi için okul kadar aile ve ebeveynlerde sorumluluk almalı, çocuklarını titizlikle takip etmelidir. Milli Eğitim Bakanlığı da yaptığı açıklama ve uygulamalarda öğretmenin ve öğretmenlik mesleğinin toplum nezdindeki itibarını zedelemeyecek şekilde davranmalıdır. Acilen, Toplumsal Şiddeti Önleme Kanunu hazırlanmalıdır. Türk Ceza Kanunu’nda tüm eğitim çalışanlarına yönelik de şiddeti caydırıcı nitelikte yeni düzenlemeler yapılmalıdır.

“ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNÜ LANETLİYOR VE KINIYORUZ”

Şiddet olayları karşısında susmayacağımız , şiddeti hangi pozisyon ve görevde olursa olsun uygulayanlara karşı sessiz kalmayacağımız bilinmelidir. Bu yüzden tekrar ifade ediyoruz; bu gibi şiddet olaylarını hak etmiyoruz. Öğretmenimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, şiddetin her türlüsünü lanetliyor ve kınıyoruz.”

TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam