DEVA PARTİSİ “FATURALAR CEP DEĞİL YÜREK YAKIYOR” - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

27 Mayıs 2024 - 04:13

DEVA PARTİSİ “FATURALAR CEP DEĞİL YÜREK YAKIYOR”

reklam
DEVA PARTİSİ “FATURALAR CEP DEĞİL YÜREK YAKIYOR”
Son Güncelleme :

10 Şubat 2022 - 12:03

156 views
reklam -->

DEVA Partisi Tekirdağ İl ve Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı “Sorumlular aranıyor” diyerek başta elektrik zammı olmak üzere yapılan katlamalı zamlara tepki göstererek vatandaşların yanında oldu.

Hasan Ali Yücel Meydanı’nda düzenlenen protestoya Deva Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk Çebi, Deva Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkanı Gül Kantarcıoğlu, il ve ilçe teşkilatı ile vatandaşlar katıldı.

Zammı protesto eden dövizlerin ve pankartların açıldığı gösteride ilk konuşmayı Deva Partisi İlçe Başkanı Gül Kantarcıoğlu gerçekleştirdi.

 Kantarcıoğlu yaptığı konuşmada şunları söyledi:

KANTARCIOĞLU: “VATANDAŞLARIMIZ BU ZULMÜ HAK ETMİYOR”

“Bugün burada bulunmamızın sebebi son dönemlerde iğneden ipliğe yapılan zamlardır. Öyle zamlar ki, bunların getirdiği yükle belimiz değil bükülmek, kırılma noktasına gelmiştir.  Anayasasının 56. Maddesi, Devlet, herkesin hayatını, beden ve ruh sağlığı içinde sürdürmesini sağlamakla yükümlüdür demektedir. Ancak bu zamlar beden ve ruh sağlığımızın sağlıklı olarak sürdürmesini imkansız hale getirmiştir. Elektrik, akaryakıt, yakacak ve gıda maddelerine yapılan zamlar bizlerin hayatını çekilmez hale getirmiştir. Bu zamların arasında bir tanesi var ki akıllara durgunluk verecek düzeyde. Evet elektrik zammından bahsediyoruz. İşçinin, memurun emeklinin maaşına yüzde 25-30 arasında zam yapılırken, elektriğe yüzde 127 zam yapılmıştır. Bu da emekçinin aldığı maaş farkının bile üzerine çıkmıştır. Isınmak için yaktığı odunu kömürü düşünmek zorunda kalan, klimasını elektrikli ısıtıcısını kapatmak zorunda kalan, aydınlanmak için ampullerini söndürüp adeta karartılmış mekanlarda yaşamak zorunda kalan, tüp gaz bitmesin diye yeniden odun ateşinde yemek pişirmeye başlayan, ocaktaki tencereyi doldurmakta zorlanan, arabasına koyacağı akaryakıtı düşünen, kırmızı ışıkta beklerken kontak kapatıp yokuş aşağı inişlerde vitesten atan Süleymanpaşalılar başta olmak üzere tüm vatandaşlarımız bu zulmü hak etmiyor.

“VATANDAŞIMIZIN RAHAT NEFES ALMASININ SAĞLANMASINI İSTİYORUZ”

Toplumun her kesimi için gerçekleşen bu zamlar hafife alınacak gibi değil, çok yüklü bir ağırlık. Cumhuriyet tarihinin en büyük zammına dönüşen zam kararlarının iptal edilmesi ve yürütmesinin hemen durdurulmasını talep ediyor, vatandaşımızın rahat nefes almasının sağlanmasını istiyoruz.  Tekirdağlı vatandaşlarımızı, siz kıymetli basın mensuplarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyor, dertlerimize deva bulacağımız günlerin gelmesini temenni ediyoruz.”

Deva Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkanı Gül Kantarcıoğlu’nun ardından Deva Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk Çebi konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi.

Başkan Çebi konuşmasında şunları söyledi:

ÇEBİ: “MUTFAKLARIMIZDAKİ YANGIN ARTARAK DEVAM EDİYOR”

“1 Ocak 2022’den itibaren geçerli olmak üzere yapılan fiyat artışları ‘Cumhuriyet tarihinin en yüksek oranlı zammıdır. Söz konusu karar ile sosyal devlet anlayışından vazgeçilmiş ve en temel tüketici hakkı olan ‘enerjinin herkese adil, ucuz ve imkânına göre ulaştırılması’ hususu göz önüne alınmamıştır.

Ülkemizde son 6 aydır, dolar kurundaki akıl almaz artışlarla tetiklenen bir zam yağmuru var. Ve emeği ile geçinmeye çalışan vatandaşlarımızın üzerine bu zam yağmuru yağmaya başladı. İğneden ipliğe her hizmete, her nesne zamlanıyorken, zamların son durağı elektrik faturaları oldu. İktidar doların ateşini söndürdüğünü söyleyerek övünüyorken mutfaklarımızdaki yangın artarak devam ediyor. Bütün bunlarla baş etmeye çalışan vatandaşlarımız şimdi de kademeli faturalı sistemi ile, yüzde yüzün üzerinde zamlarla adeta ELEKTRİK çarpmışa döndüler.

4250 lira asgari ücretin evlerde bayram havası yaşattığını iddia eden iktidar mensupları, asgari ücretle çalışan arkadaşlarımızın daha maaşlarını almadan maaşlarının yarısından fazlasına denk gelen faturalarla karşılaştıklarının farkında değiller. Esnaf arkadaşlarımıza da ödedikleri kiradan çok daha yüksek elektrik faturaları ile karşı karşıya kaldılar. Can yakan faturalarla karşı karşıya kalan Tekirdağlı esnaflarımız, müşterilerini, ampulleri söndürüp adeta karartılmış mekanlarında bekliyor ve ancak müşteri gelirse dükkanlarını aydınlatıyorlar.

ODA BAŞKANLARINI ESNAFA SAHİP ÇIKMAYA DAVET ETTİ

Esnaflarımız bu zorlu süreçteyken, geçtiğimiz ayda heyecanlı ve yoğun bir takvimde esnaf odalarımızın başkanlık seçimlerini tamamladık. Seçimlerde sorumluluklarını yerine getirip oylarını kullanarak odalarına sahip çıkan esnaflarımıza teşekkür ediyor, seçilen oda başkanlarımızın da esnaflarımız gibi sorumluluklarını yerine getirip bu zor zamanda esnaflarımıza sahip çıkmaya davet ediyor ve yeni görevlerinde başarılar diliyorum.

“ESKİDEN FATURALAR CEBİMİZİ YAKARDI ŞİMDİ İSE CANIMIZI YAKIYOR”

Süleymanpaşamızdaki memurlarımıza, Ergenemizdeki esnaflarımıza, Çerkezköy’ümüzdeki işçilerimize, Hayrabolumuzdaki emeklilerimize, Çorlumuzdaki işverenlerimize, Şarköyümüzdeki turizmcilerimize, Malkaramızdaki çiftlerimize, il, ilçe, meslek grubu ayırt etmeden hepimize iki kat, üç kat faturalar gönderildi. Eskiden faturalar cebimizi yakardı şimdi ise bizlerin, vatandaşlarımızın canını yakıyor, canımızı alıyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük zammına dönüşen zam kararlarının iptal edilmesi ve yürütmesinin hemen durdurulmasını talep ediyor, vatandaşımızın rahat nefes almasının sağlanmasını istiyoruz.

Tekirdağlı vatandaşlarımızı, kıymetli basın mensuplarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Ve şunu da son olarak belirtmek istiyorum; Tekirdağ’lı hemşehrilerimiz müsterih olsun, dertlerimize deva bulacağımız günler çok yakın.”

Ahmet Gürakar / TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam