DEVA PARTİSİ 2022’Yİ DEĞERLENDİRDİ 2023’ÜN DEVASI OLMAK İÇİN KOLLARI SIVADI - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

27 Mayıs 2024 - 04:02

DEVA PARTİSİ 2022’Yİ DEĞERLENDİRDİ 2023’ÜN DEVASI OLMAK İÇİN KOLLARI SIVADI

reklam
DEVA PARTİSİ 2022’Yİ DEĞERLENDİRDİ 2023’ÜN DEVASI OLMAK İÇİN KOLLARI SIVADI
Son Güncelleme :

18 Aralık 2022 - 11:11

200 views
reklam -->

Deva Partisi Tekirdağ İl Teşkilatı, tüm ilçe teşkilatlarının da katılımıyla düzenlenen “Yılsonu değerlendirme kahvaltısı” nda bir araya geldi.

Tekirdağ Düğün Salonlarında gerçekleşen organizasyona basın da ilgi gösterirken değerlendirme toplantısında açılış konuşmasını Başkan Çebi yaptı.

2022 yılında yapılan çalışmaları değerlendiren Deva Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk Çebi; “Kalbi demokrasi ve adalet için atan, hukuk için durmaksızın koşan, yarının aydınlık Türkiye’sini inşa etmek için mücadele eden, değerli yol arkadaşlarım, değerli Deva ailem hoş geldiniz.” diyerek konuşmasına başladı.              

“YARINLARIN DAHA GÜZEL BİR TEKİRDAĞ’I İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM ETMEKTEYİZ”

Deva Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk Çebi; konuşmasının devamında şunları söyledi:

”Siyaset arenasına girdiğimiz 2 bucuk yıldır şeffaf, hesap verebilir, alışılagelmiş siyasi oyunların dışında , insana dokunarak halkın dertleriyle dertlenerek ve bu dertlere Deva olmak için , kadro hareketiyle çalışan bir aile ortamı yarattık. Sıkmadığımız el ve çalmadığımız kapı kalmayacak prensibiyle Tekirdağ’ın tüm ilçelerinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tüm ilçelerimizde Örgütlenmemizi tamamladığımızı belirtmek isterim. Tüm ilçe binalarımız ve il binamızın  kapıları halkımıza açıktır. Öncelikle iktidara ve  yarınların daha güzel bir Tekirdağ’ı için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.  Çayımız, çorbamız kaynıyor ve tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz.

“BU BAYRAĞI TAŞIMA GÖREVİ BİZE DÜŞMÜŞTÜR”

Yarının Türkiyesi için, genel merkezimiz tarafından açıklanan  eylem planlarımızı kamu oyuna ve şehrimize entegre ederek sahalarda anlatmaya devam ediyoruz.  Deva Partisi iktidarında kişinin değil, sistemin ön planda olacağını, kadro hareketinin ve liyakatin olmazsa olmazımız olacağını, huzurlarınızda tekrardan belirtmek istiyorum. Toplumsal hayatta baskının her geçen gün arttığı, halkın anket çalışmalarına bile katılmakta tereddüt ettiği, gençlerin yarın kaygısının her geçen gün arttığı, aksam çocuklarına yemek pişirecek olan annelerin evlatlarının gözlerinin içine bakamadığı bir ortamda, siyaset yaptığımızı belirtmek istiyorum. Keşke insan hakları, hukukun üstünlüğü, milli gelir, bilimsel eğitim ve issizlik sıralamasında dünyanın gelişmiş ülkeleri verilerine sahip olsaydık. Keşke insan onuruna yakışır bir hayatın hüküm sürdüğü, refah dolu bir ülkede yaşasaydık ve bizler sizin karşınıza bu aksaklıkları anlatmak için çıkmasaydık. Fakat karamsar tabloların ülkemizin üzerinde kara bulut gibi dolaştığı, umutsuzluğun tüm gençlere bulaştığı bir ortamda, yeniye olan ihtiyaçla birlikte doğmuş olan Deva Partisi adına bu bayrağı taşıma görevi bize düşmüştür.  Gece gündüz demeden, yarınlarımız için her çalışmaya devam ediyoruz.

“TÜM MUHALEFET PARTİLERİNE ŞAHSIM VE ÖRGÜTÜM ADINA TEŞEKKÜR EDERİM”

Çok değil 2 bucuk yıl önce siyasetin tırnak içinde tecrübeli? isimleri tarafından genç olmamız sebebiyle eleştirilen, siyaseten ağza  alınmaması gereken kelimelerle ve üslupla partimize taş atmaya çalışan isimlere karsı her gecen gün büyüyen ve gerçek siyaseti usulüne ve üslubuna göre yapan, sahalardan gücünü alan genç dinamik bir ekibiz. Ülkemizde yaşanan son olaylardan sonra, birlik ve beraberliğe olan ihtiyacımızın daha da önemli hale geldiği bu günlerde, 6 siyasi parti olarak farklılıkları zenginlik olarak gören anayasa hazırlığıyla rövanş odaklı değil, kucaklayıcı ve kapsayıcı siyaset mekanizmasının geliştiğini görmektesiniz. Ben, sen,o değil biz prensibiyle yarının aydınlık Türkiyesi için çalışan tüm muhalefet partilerine şahsım ve örgütüm adına teşekkür ederim . 

“TEKİRDAĞ’IN TÜMÜNÜ KAPSAYACAK ÇALIŞMALARLA YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ”

Bugün burada parti içi çalışmalarımızdan kısaca sizlere bahsetmek istiyorum. Vatandaşın siyasi partilere üye olmaktan korkutulduğu bir ortamda, 3 bine aşkın üyeyle yolumuza devam ediyoruz. Ayrıca seçimin sandıkta kazanılacağının bilinciyle özellikle  sandık güvenliği ve mahallelerde bizlere yardımcı olacak olan 1500 kadar gönüllü üyemizin olduğunu belirtmek istiyorum. Fakat 2500 e yakın sandık bulunan şehrimizde, sandığın namus olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Her sandıkta temsil gücünü arttırmak için çalışmalarımıza hız vererek devam etmemiz gerekiyor. Siyasette yeni kelimesinin karşılığını vermek adına yaptığımız her saha çalışmasını kitlesel yapmaya özen gösterdiğimizi, tarımda, hayvancılıkta ve sanayide Tekirdağ ın tümünü kapsayacak çalışmalarla yolumuza devam ediyoruz.

“AKILLARDA YER EDİNDİĞİMİZİ SAHALARDA GÖZLEMLİYORUZ”

Mavi Yelek denince, çarşıda, pazarda, sokakta, mavi yelekleriyle yürüyen insanları görünce akla geldiğimizi ve akıllarda yer edindiğimizi sahalarda gözlemliyoruz. Elbette siyasette kırmızı çizgilerimiz olduğunu, bunun başında laik devlet yapısının geldiğini de bilmenizi isterim. Çocuk istismarı, kadına yönelik şiddet ve tüm hukuksuzlukların kırmızı çizgilerimiz arasında olduğunu yüksek sesle ifade ediyorum. 

TÜM İLÇE BAŞKANLARINI ALKIŞLATTI

Konuşmamın sonuna gelirken bizler bu mücadeleyi verirken bizlerden desteklerini esirgemeyen, zamanlarından çaldığımız ailelerimize büyük bir alkış almak istiyorum. Çünkü bizler bu yolda yürürken aklımızın arkada kalmamasını sağlayan ailelerimiz bu alkıştan daha fazlasını hak ediyor. Gece gündüz demeden, dişini tırnağına takarak çalışan , İlçe Başkanlarımı sahneye alabilir miyim. Süleymanpaşa ilçe Başkanımız Gül Kantacıoğlu , Çorlu ilçe Başkanımız Ömer Dündar , Çerkezköy İlçe Başkanımız Yunus Kara , kapaklı ilçe Başkanımız Safiye Savaş , Ergene İlçe Başkanımız İsa Kalaycı , Malkara ilçe Başkanımız Filiz Yıldırım , muratlı ilçe başkan vekilimiz Zafer Şengül , Marmaraereğlisi İlçe Başkanımız Hakkıcan Alçan , Şarköy İlçe başkanımız Cevat Korkmaz.

“CUMHURİYETİN 2. YÜZYILININ AYDINLIKLARLA GELECEĞİ MUTLU YILLAR DİLİYORUM”

Ayrıca bizi bu yolda ilçelerinde destekleyen tüm ilçe başkanlarımız ve yönetimlerine, il yönetiminin birbirinden değerli üyelerinde bir alkış almak istiyorum. Bizi yalnız bırakmadığınız için tüm basın mensuplarına da ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.  Yasakların değil,  özgürlüklerin tartışıldığı,  savasın değil barısın konuşulduğu, umutsuzluğun değil umudun yılı olması dileğiyle cumhuriyetin 2. yüzyılının aydınlıklarla geleceği mutlu yıllar diliyorum.”

Özlem Gürakar

GÜVEN TEKİRDAĞ GAZETESİ – TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam