CHP’Lİ 11 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TEKİRDAĞ’DA BULUŞTU - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

25 Temmuz 2024 - 18:38

CHP’Lİ 11 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TEKİRDAĞ’DA BULUŞTU

reklam
CHP’Lİ 11 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TEKİRDAĞ’DA BULUŞTU
Son Güncelleme :

13 Ağustos 2022 - 18:59

165 views
reklam -->

Cumhuriyet Halk Partili 11 Büyükşehir Belediye Başkanı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın ev sahipliğinde Tekirdağ’da bir araya geldi.

BU TOPLANTIDA YOK YOK

CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanının artık geleneksel hale getirdikleri ‘Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı’ Ramada Hotel’de gerçekleştirilirken toplantıya; CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş katıldı.

ALBAYRAK: “TEKİRDAĞ, TÜRKİYE’NİN AVRUPA’YA AÇILAN KAPISIDIR”

CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanının; ortak akıl oluşturmak, sorunların çözümlerinde bilgi alışverişinde bulunmak ve ülkenin geleceğiyle ilgili önemli kararlar alma noktasında gerçekleştirdikleri Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı’nda açılış konuşmasını Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak gerçekleştirirken Albayrak, bu toplantılarda yerel yönetimlere ve ülke gündemine yönelik önemli kararlar alındığını belirterek, “Tarım ve hayvancılığı, güçlü sanayisi, gelişmiş ulaşım ağı, lojistik yatırımları, üniversitesi ve turizmiyle ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan Tekirdağ, Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısıdır. Yerel demokrasiyi güçlendirmek ve halkımıza umut olmak için 11 Büyükşehir Belediyesi olarak el ele verdik, her alanda iş birliği ettik, kentlerimizin sorunlarını masaya yatırdık ve yeni nesil belediyecilik uygulamalarımızı hayata geçirdik. Altyapıdan üstyapıya, kent planlamasından ulaşıma, kültürden sanata, spordan sağlığa, sosyal hizmetlerden eğitime, tarımsal hizmetlerden turizme kadar pek çok alanda vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermeyi ilke edindik. Dahası bu kadarıyla yetinmeyip ülkemizin pek çok sorununa çözümler ürettik ve üretmeye devam ediyoruz. Artık geleneksel hale getirdiğimiz bu toplantılarda, büyükşehir belediye başkanı arkadaşlarımızla ortak akılla hareket ederek hem bilgi ve deneyimlerimizi paylaşıyoruz hem de çalışmalarımıza yön veriyoruz. Bu süreçte çok iyi birer referans olan siz değerli büyükşehir belediye başkanlarımız ve ekiplerinizle yol arkadaşlığı etmekten dolayı gurur ve mutluluk duyuyorum. Büyükşehir Belediye Başkanları Buluşmalarının 11’ncisini gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı günde, iş birliğimizin geliştirilmesine ve güçlendirilmesine katkı sağlayan tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyor, düzenlemiş olduğumuz programın en verimli şekilde geçmesini diliyorum.” dedi.

TORUN: “BAŞKANLARIMIZ 365 GÜN SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN MÜCADELE EDİYORLAR”

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da toplantı öncesi yaptığı konuşmada, büyükşehir belediye başkanlarının canla başla çalıştıklarını belirterek, “Belediye başkanlarımız asla şikayet etmeden var güçleriyle bu zor günlerde, bu dar günlerde vatandaşlarımızın yanında oluyorlar. 365 gün sorunlarını çözmek için mücadele ediyorlar. Bu toplantılarda da hem ülke gündemi için hem de yerel yönetimler için ortak akıl çerçevesinde önemli projeler üretme adına bize önemli kazanımlar sağlıyor” diye konuştu.

SONUÇ BİLDİRGESİ TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KADİR ALBAYRAK TARAFINDAN OKUNDU

Açılış konuşmalarının ardından, Prof. Dr. Halim Orta tarafından, ‘Trakya’da Toprak ve Su Kaynaklarının Mevcut Durumu ve Geleceği’ konulu sunum gerçekleştirilirken, Ziraat Yüksek Mühendisi Hacı Aslan tarafından da ‘Tekirdağ’da Tarım ve Büyükşehir Belediyesi’nin Uygulamaları’ adlı sunum yapıldı. Başkanlar arasında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan toplantıda ayrıca, Cumhuriyetin ilk yıllarındaki büyük kalkınma hamlesinin yapı taşı olan İzmir İktisat Kongresi çalışmaları ele alınırken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer de “İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi” çalışmaları hakkında büyükşehir belediye başkanlarına bilgi paylaşımında bulundu. Toplantı sonunda, 11 Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından imzalanan Sonuç bildirgesi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından okunarak kamuoyu ile paylaşıldı.

11 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TEKİRDAĞ BULUŞMASI SONUÇ BİLDİRGESİ


“Büyükşehir Belediye Başkanları olarak düzenli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz toplantılarımız için bu kez “Marmara’nın İncisi, Mavi Gözlü Kent” Tekirdağ’da bir araya geldik.

Toplantımızda, ülkemizin içinde bulunduğu mevcut ekonomik tablo, tarım ve hayvancılığa cazibe kazandırılması noktasında kırsal kalkınmada yerel yönetimlerin rolü, su kaynaklarının verimli kullanımı ve çevre kirliliğinin önlenmesi, gıda güvenliğinin sağlanması, küresel iklim değişikliğiyle mücadele ve geleceğimiz için yeni nesil eğitim modelleri hakkında fikir alışverişinde bulunduk.

Bu çerçevede Cumhuriyetimizin ilk yıllarındaki büyük kalkınma hamlesinin yapı taşı olan İzmir İktisat Kongresi çalışmaları ele alınırken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç SOYER de “İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi” çalışmaları hakkında sunum gerçekleştirdi.

Ülkemiz ekonomisinde yaşanan ağır tablonun vatandaşlarımıza olan yansıması ve maliyeti her geçen gün artmaktadır. Belediyelerimiz de bu ağır koşullar nedeniyle ekonomik açıdan ciddi sorunlar yaşamakta, sıkıntılar çekmektedir. Tüm bu sorun ve sıkıntılara rağmen kurumlarımız, vatandaşlarımızın yaşadıkları sıkıntıları asgari düzeye indirmek için hiçbir fedakârlıktan kaçınmamaktadır.

Cumhuriyet tarihimizin en ağır ekonomik koşulları yaşamasına, maliyetlerin her gün katlanarak artış göstermesine karşın; ekmek, ulaşım ve su gibi temel konularda diğer gider kalemlerimizden tasarruf ederek halkımızın yanında olduk, olmaya devam ediyoruz.

Büyükşehir Belediyelerimiz, bir yandan halkçı yönetim modelini uygularken bir yandan da yatırım ve hizmetlerini aksatmadan büyük bir şevkle sürdürmektedir. Bu hizmetlerin önemli kısmı ise sanayi destekleri, kırsal kalkınma hamleleri ve sosyal belediyecilik uygulamalarından oluşmaktadır. İnanıyoruz ki bu zorlu süreci aşmanın yolu dayanışma ve üretimden geçmektedir.

Toplantımızda ayrıca sağlık çalışanlarımızın son dönemde gittikçe artan mesleki sorunlarını ele aldık. Halk sağlığı için büyük bir özveriyle hizmet veren çok değerli sağlık çalışanlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi ve sağlıkta şiddetle mücadeleyle ilgili yasal düzenlemelerin bir an önce yapılması konusunda çağrıda bulunuyoruz.

Toplantımız vesilesiyle milletimizin bağımsızlık ve hürriyet sevdasının nihai vesikası olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı şimdiden kutluyor,  başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.

Tarihimizden aldığımız yüce sorumlulukları geleceğimize dair nice umutlarla bütünleştirmeye, bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da çok çalışmaya ve ara vermeksizin üretmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Ramada Otel’de gerçekleşen toplantının ardından tüm büyükşehir belediye başkanları yeni yapılan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Binasını gezdi.

Günün sonunda Tekirdağ Sahiline inen 11 başkan vatandaşlarla bir araya gelip sohbet etti. CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanlarına ilginin yoğun olması dikkatlerden kaçmadı.

Özlem Gürakar / TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam