CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç: “AK PARTİ’NİN YARISI FETÖ’DEN, YARISI PKK’DAN CEZA ALMAK ZORUNDA” - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

27 Mayıs 2024 - 12:43

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç: “AK PARTİ’NİN YARISI FETÖ’DEN, YARISI PKK’DAN CEZA ALMAK ZORUNDA”

reklam
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç: “AK PARTİ’NİN YARISI FETÖ’DEN, YARISI PKK’DAN CEZA ALMAK ZORUNDA”
Son Güncelleme :

15 Mayıs 2022 - 6:29

155 views
reklam -->

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ve İlhami Özcan Aygun’un katılımı ve Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Zeynel Şener Saygın’ın ev sahipliğinde gerçekleşen basın açıklamasında Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Tekirdağ ve ulusal gündem ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“Değerli arkadaşlar bugün Dünya Çiftçiler Günü öncelikle tüm çiftçilerimizin gününü kutluyoruz.” diyerek sözlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç; açıklamasında şunları söyledi:

“GEÇMİŞTE TRAKYA, TÜRKİYE’NİN AYÇİÇEK VE BUĞDAY AMBARIYDI. BUGÜN O ÖZELLİĞİNİ YİTİRDİ”

“Dünya Çiftçiler Günü’nde çiftçilerimiz maalesef Dünya Çiftçileri arasında ekonomik gelir açısından son sıralarda yer almaya başladı. Ak Parti Hükümetlerinin 2002 yılından bu güne kadar çiftçilere vermediği değer çiftçileri önemsememesi, bugün çiftçinin büyük sıkıntılar yaşamasının en büyük sebeplerinden bir tanesidir. Mazot fiyatları artıyor, gübre artıyor, tohum artıyor, girdi artıyor, hepsine zam zam zam geliyor ama bakıyorsunuz ürettiğini satarken zarar ediyor çiftçi. Girdilere zam tarlaya traktöre haciz geliyor maalesef. Geçmişte Trakya, Türkiye’nin Ayçiçek ve buğday ambarıydı. Bugün o özelliğini yitirdi. Son Ukrayna Rusya Savaşı’yla birlikte ayçiçek yağı ile ilgili yaşananları hepimiz biliyoruz. Geçmişte Trakya’nın Ayçiçeği, Türkiye’nin ayçiçek yağı ihtiyacını giderirken maalesef bu Ak Parti Hükümetleri yüzünden ayçiçeğini buğdayı Ukrayna’dan Kazakistan’dan Rusya’dan ithal eder hale geldik. Bu şunu gösteriyor; Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti çiftçiyi sevmiyor, tarımı önemsemiyor. Tarımsal ürünleri ithal eden kendi beşli çetesi, beşli çete, komisyonculuk yapıyor, para kazanıyor. Tarımın durumu maalesef bu şekilde.

“TÜRKİYE’NİN İTİBARINA MAALESEF ÇOK BÜYÜK ZARAR VERİYORLAR”

Ekonomi çok kötü, para bitti. Kasada para kalmadı. 128 Milyar Doları buharlaştırdılar. Devletin tüm kaynaklarını bitirdiler. Cumhuriyet’in tüm kazanımları, fabrikalar, SEKA’sı, Demir Çelik’ler, Tekel, pek çok fabrika özelleştirildi, satıldı, peşkeş çekildi. Ege ve Akdeniz sahillerindeki araziler, hazine arazileri, sahil bantlarında bulunan değerli topraklar, koylar, ormanlar satıldı. Kalmadı elde bir şey! Şimdi sıra geldi vatandaşımıza. Cumhurbaşkanı bir kararname yayınladı. 400 Bin Dolar parası olan gelip Türkiye’den bir konut alırsa vatandaşlık alacak dedi. Yetmedi, kampanyayı büyüttü. Şimdi dün itibariyle diyor ki Erdoğan: “Cebinde 500 Bin Doları olan varsa gelsin Bireysel Emeklilik Sistemine girsin 500 Bin Doları yatırsın Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olsun” diyor. Vatandaşlığı satmaya başladı, para için, para gelsin diye. Kampanyalarla, hani marketler kampanya yapar ya 3 alana 1 bedava gibi ya da % şu kadar indirim der ya! Tayyip Erdoğan da kampanya yapıyor. Vatandaşlık satıyor. Ver parayı, al vatandaşlığı. Ver 500 Bin Doları, al vatandaşlığı. Türkiye’nin itibarını Suudi Arabistan Elçiliği’ne gömmüşlerdi. Şimdi Türkiye’nin itibarını vatandaşlığı satarak yine başka bir noktaya getiriyorlar. Satacak başka bir şey kalmadı, itibar satmaya başlandı. Tayyip Erdoğan ve Ak Parti Türkiye’ye büyük zarar veriyor. 20 yıldır, Devleti yönettiğini zannediyorlar, yönetemiyorlar ve Türkiye’nin itibarına maalesef çok büyük zarar veriyorlar.

“ŞAKA GİBİ BİR BAKAN…”

Tüm bunlar olurken bir bakanımız var biliyorsunuz Maliye Bakanı Nebati. Sayın Nebati Dolar’ın kaç Lira olduğunu görüyor musun? Ne oldu Sayın Nebati gözlerdeki ışıltı? Dolar aldı başını gidiyor Eyy Nebati! Nerede senin bu gözlerindeki ışıltı? Demiş ki 27 Aralıkta söylemiş bunu bakın: “Hani şöyle hayal ediyoruz ya! Ya bir uyusam altı ay sonra uyansam diye. Bir uyuyun altı ay sonra uyanın Türkiye’de çok farklı bir noktada olacağız” demiş. Ne zaman 27 Aralıkta demiş. 6 ayın dolmasına 1 ay kaldı Nebati! Daha gördüğümüz bir şey yok hala uyuyor musun yoksa? Gözlerimdeki ışıltı sönmek üzere Sayın Nebati! Ekonomiyi çok kötü yönetiyorsun Eyy Nebati! Senden öncekiler de öyleydi, sen de öylesin. Şaka gibi bir Bakan zaten şaka gibi. Türkiye Cumhuriyeti’nin Maliye Bakanlığı koltuğuna böyle bir adam yakışmıyor arkadaşlar. Gerçekten yakışmıyor. Stand-Upçı sanki. Ya Maliye Bakanı mısın Stand-Upçı mısın? 6 aya bir ay kalmış. Ocak ayında pik yapacak ondan sonra enflasyon düşecek diyordu. Enflasyon hiç düşmüyor sürekli artıyor. Bir söyledikleri bir söylediklerini tutmuyor bunların.

“AK PARTİ’NİN YARISI FETÖ’DEN, YARISI PKK’DAN CEZA ALMAK ZORUNDA”

Bunlar ekonomiyi bu hale getirirken, Türkiye’de Yargı aracılığıyla Demokrasiye de müdahale ediyorlar. Gezi Kararı arkasından Canan Kaftancıoğlu Kararı bunun göstergesi. Canan Kaftancıoğlu ile ilgili verilen karar, hiçbir şekilde hukuki değildir. Vicdani değildir, siyasi bir karardır. Eğer 5 yıl, 6 yıl, 8 yıl, 10 yıl önce attığı twittler yüzünden bir insan ceza alıyorsa; Ak Parti’nin yarısı FETÖ’den, yarısı PKK’dan ceza almak zorunda. Çözüm Sürecinde attığınız twittler ortada. Eyy Ak Partililer! FETÖ ile kol kolayken, istedikleri her şeyi verdiğiniz zaman, ağlaştığınız zamanki twittler ortada Eyy Ak Partililer! Hukuki değil siyasi bir karar olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz İl Başkanımıza sahip çıkıyoruz, sahip çıkmaya devam edeceğiz. Çünkü büyük bir demokrasi mücadelesi veriyoruz. Seçimlere giderken, bu demokrasi mücadelemizde, hiçbir şekilde geri adım atmayacağız, korkmak yok, yılmak yok, asla pes etmek yok.

“SEÇİMLERDE YAPILACAK EN UFAK BİR HATA TÜRKİYE DEMOKRASİSİNİ BAŞKA NOKTALARA GETİRİR”

Türkiye’yi o eski günlerine, o Büyük Türkiye’nin o güzel günlerine yeniden getireceğiz. Demokrasiyi yeniden yeşerteceğiz. Yeniden yaşatacağız Anadolu’da Trakya’da Türkiye Cumhuriyeti’nde. Bunu yaparken birileri başka müdahaleler yapmak istiyor olabilir. Birileri bir takım illegal faaliyetlerde bulunmak istiyor olabilir. Birileri bir takım illegal şirketler üzerinden illegal çalışmalar içerisinde olabilir. İşte dün, biz Milletvekillerimiz Tekirdağ iki vekilimiz de bizimle beraberdi Genel Başkanımızla beraber SADAT isimli kuruluşa gittik, şirkete gittik. Cumhurbaşkanı Erdoğan danışmanlık yapmış. Kuruluş amacında ne ararsanız var. Hakkında çok çeşitli iddialar var. Bir gidelim bakalım kim bunlar bir görelim dedik. Kapı duvar, gittik kapı açılmadı. Açsalardı, bir çay ikram etselerdi anlatsalardı SADAT şu amaçla kurulmuştur, şunları yapıyor, bunları yapıyor işte çalışma alanımız bu diye anlatsalardı bize. Legal olsa anlatırlardı. İllegal oldukları için kapıyı açamadılar. Ama uyarıyoruz! Aman ha aman sakın ha sakın! Demokrasiye karşı yanlış bir davranış içerisine girmeyin! Seçimlerde yapılacak en ufak bir hata Türkiye Demokrasisini başka noktalara getirir. Biz buna izin vermeyiz! Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş partisi Halk Partisi’dir. Cumhuriyet Halk Partisi Demokrasiyi Türkiye’ye getirmiştir. Ve hiçbir şekilde biz demokrasimize zarar getirecek bir davranış içerisinde olmayız. Olanlara da izin vermeyiz. Bir kez daha uyarıyoruz ben Tekirdağ’dan uyarıyorum. Dün Genel Başkanımız Beylikdüzü’nden uyardı. SADAT’ın Merkezi’nden uyardı. Yüze yakın milletvekilimizle gittik. Az önce söylediğim gibi Tekirdağ milletvekillerimiz de vardı. Candan Hanım da vardı, Faik Bey de vardı, İlhami Bey de vardı. Her ilden milletvekillerimizle gittik SADAT’ın kapısına. Bu bir uyarıdır! Aklınızı başınıza alın! Sakın ha sakın demokrasiye zarar verecek bir işin içerisine girmeyin! Seçim güvenliğini sağlayacağız. Neye mal olursa olsun seçim güvenliği sağlanacaktır. Aksi olamaz.

“NE OLDU BU ERGENE’NİN TEMİZLİĞİ? 20 YIL OLDU ARKADAŞ 20 YIL!”

Hazır Tekirdağ’dayken bir de Ergene meselesine kısaca değinmek gerekiyor. 20 yıldır Ergene’yi temizleyecek Bey’ler! Türk Filmlerinde vardır ya; bir türlü buluşamayan aşıklar, onun gibi oldu. Ne oldu bu Ergene’nin temizliği? 20 yıl oldu arkadaş 20 yıl! Her seçime giderken, Ergene Temizlenecek! En son il kongresinde Tayyip Bey telefonla bağlandı buraya “Ergene temiz akıyor değil mi?” dedi. Evet evet dediler temiz akıyor dediler. Ergene’nin nasıl aktığı ortada. Daha dün Ergene’den akan o kirli sular Marmara’yla buluştu. Geçen yıl müsilaj sorunu vardı bu yıl olmayacak mı sanıyorlar? Bu yıl yine müsilaj sorun olacak. Ergene böyle aktıkça müsilaj sorunu olmaya devam edecek. Ergene’nin temizlenmesi gerekiyor. Ama Bey’lere göre Tayyip Erdoğan’a göre temiz! Çevre Şehircilik Bakanlığı’na da İklim Değişikliği Bakanlığı’na da çağrıda bulunuyorum. Ergene’de bulunmuştuk şimdi de buradan bulunuyoruz. Şimdi de milletvekilleriyle çağrı yapalım. Onlar, sürekli buradalar. TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop’a memleketinden çağrıda bulunuyoruz. Eğer Ergene temiz akıyor diyorsanız buyurun gelin ben hazırım CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak Ergene’ye beraber gidelim bir yüzelim! Var mısınız? Gelemezler, çünkü onlar da biliyorlar Ergene’nin temiz olmadığını ama lafa gelince temiz diyorlar. Çünkü bunların hayatı yalan. Bunların hayatı aldatmaca üzerine kurulmuş. “

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını dinlerken basın toplantısının ardından parti içi toplantıda durum değerlendirmesi yapıldı.

Özlem Gürakar / TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam