CANDAN YÜCEER TEKİRDAĞ’IN GELECEĞİNİ İNŞA EDECEK - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

14 Nisan 2024 - 05:38

CANDAN YÜCEER TEKİRDAĞ’IN GELECEĞİNİ İNŞA EDECEK

reklam
CANDAN YÜCEER TEKİRDAĞ’IN GELECEĞİNİ İNŞA EDECEK
Son Güncelleme :

27 Mart 2024 - 14:52

149 views
reklam -->

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Dr. Candan Yüceer’in açıkladığı projeler arasında alanında uzman ekiplerin desteği ile Tekirdağ’ın deprem kuşağında yer aldığı gerçeğinden hareketle hazırlanan “Dirençli Kent: Tekirdağ Yenileniyor” projesi, Tekirdağ’ dirençli kent haline getirmek için önemli adımları barındırıyor.

Dirençli Kent: Tekirdağ Yenileniyor projesi kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu Kentsel Dönüşüm Eylem Projesi kapsamında başlanan Tekirdağ’daki riskli yapıların tespiti, projelendirilmesi, güçlendirilmesi veya yenilenmesi konularında danışmanlık ve yol gösterimi yapılacak bir program başlatılacak. Bu program kapsamında Tekirdağ’ın tüm paydaşları ile şehirde bulunan TMMOB, ilgili STK’lar, Namık Kemal Üniversitesi ve kamu kuruluşları ile birlikte koordineli çalışılarak Tekirdağ afetlere karşı dirençli hale getirilecek.

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ HIZ KAZANIYOR

Öncelikli olarak tamamlanacak olan Altınova Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ardından Çorlu Kentsel Dönüşüm Projesi’ne başlanacak. Yerinde dönüşüm modeliyle gerçekleştirilecek olan Kentsel Dönüşüm projeleri ranta dayalı şekilde değil, tüm plan ve proje aşamaları vatandaşların katılımı ile şeffaf bir şekilde yürütülecek. Ayrıca Tekirdağlı vatandaşlara kentsel dönüşüm projeleri ve güvenli yapılar inşa etmek amacıyla, TEKDAŞ- Tekirdağ Kentsel Dönüşüm A.Ş. kurulacak.

GEREKLİ ÇALIŞMALAR AFET EYLEM PLANI KAPSAMINDA YÜRÜTÜLECEK

Candan Yüceer’in açıkladığı Dirençli Kent: Tekirdağ Yenileniyor projesi kapsamında ayrıca Tekirdağ’ın afet planı yapılarak olası bir afetin öncesi, anı ve sonrası için gerekli planlama ve koordinasyon yönetim süreçleri tamamlanacak. Ayrıca Tekirdağ Afet Koordinasyon Merkezi (TAKOM) Afet araç ve ekipmanlarıyla donatılarak merkezde gerekli ilk yardım ve afet kurtarma eğitimleri verilecek. Merkez, bir afet durumunda toplanma ve geçici barınma alanı olarak da hizmet verecek.

TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam