AVRUPA BİRLİĞİ’NDEN TARIMIN GELECEĞİ İÇİN 216 BİN EURO DESTEK - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

19 Mayıs 2024 - 18:10

AVRUPA BİRLİĞİ’NDEN TARIMIN GELECEĞİ İÇİN 216 BİN EURO DESTEK

reklam
AVRUPA BİRLİĞİ’NDEN TARIMIN GELECEĞİ İÇİN 216 BİN EURO DESTEK
Son Güncelleme :

01 Nisan 2022 - 13:49

130 views
reklam -->

Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Elemanı Arş. Gör. Dr. Erhan Göçmen’in proje ekibinde yer aldığı Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi başkalığına sunulan proje kabul edildi.

Erasmus+ Programı Meslekî Eğitimde İş Birliği Ortaklıkları (KA220-VET) Faaliyeti kapsamında Silivri Belediyesi koordinatörlüğünde AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkalığına sunulan (KA220-VET) “An Innovative VET Perspective On Agriculture For Climate Change Adaptation” isimli stratejik ortaklık projesi, uzmanların içerik değerlendirmesi sonucu uygunluk kriterlerini karşılayarak azami 216,840.00 Avro hibe desteği ile kabul edildi.

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ PROJE ORTAĞI OLDU

Silivri Belediyesi Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi (TÜRAM) sorumlusu Ziraat Yüksek Mühendisi Aslı Uçman koordinatörlüğünde sunulan projenin ekibinde Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü öğretim elemanı Arş. Gör. Dr. Erhan Göçmen de yer alıyor.

Proje ortakları arasında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nin yanı sıra Silivri Belediyesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ile birlikte Polonya, Avusturya ve Çek Cumhuriyeti’nden kurum ve kuruluşlar da yer alıyor.

TARIMIN GELECEĞİ PLANLANACAK

Proje çalışmaları ile iklim değişikliğinin tarım üzerindeki etkileri konusunda farklılık yaratmak, tarımsal su kullanımı konusunda iklim değişikliğine uyum ve dayanıklılığı artırmak, azalan su kaynaklarının doğru kullanımına yönelik çözüm önerileri geliştirmek ve dijital tarım platformunun oluşturulması hedefleri ile yol çıkılırken projenin AB nezdinde desteklenmesi büyük bir başarı olarak görülüyor.

TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam