YÜCEER TEKİRDAĞ ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

25 Temmuz 2024 - 20:10

YÜCEER TEKİRDAĞ ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ

reklam
YÜCEER TEKİRDAĞ ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ
Son Güncelleme :

17 Nisan 2022 - 2:03

237 views
reklam -->

Tekirdağ Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) PM Üyesi Dr. Candan Yüceer, seçim bölgesi olan Tekirdağ’da çalışmalarına hız verdi. Bir dizi ziyaretlerde bulunan Dr. Yüceer, Ergene’de işten atıldığı için fabrika önünde eylem yapan Lila Kağıt İşçilerini, CHP Ergene İlçe Başkanlığı’nı, CHP Çerkezköy İlçe Başkanlığını, Çerkezköy Haber Gazetesi’ni, Çerkezköy Bakış Gazetesi’ni, Trakya Flaş Haber Gazetesi’ni, direnen Pas South İşçilerini, Çerkezköy Kent Konseyi’ni, Çerkezköy Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’ni ve THK Çerkezköy Şubesi’ni ziyaret etti. Dr. Yüceer’e Lila Kağıt İşçilerine ziyaretinde CHP Ergene İlçe Örgütü, Çerkezköy ziyaretlerinde ise CHP Çerkezköy İlçe Örgütü eşlik etti. Dr. Yüceer daha sonra CHP Çerkezköy İlçe Örgütü’nün düzenlediği iftara katıldı.

“EŞİT, ADİL, HAKÇA BİR DÜZENİ BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”

Her fırsatta Tekirdağlılarla bir araya gelen, Tekirdağ sokaklarını karış karış gezen CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Tekirdağ’da halkın nabzını tutmaya Çerkezköy’den devam etti. Programına Tekirdağ Ergene’de Lila Kağıt fabrikasında işten çıkarıldıkları için 106 gündür direnen işçileri ziyaretle başlayan Dr. Candan Yüceer: “Hakkını aramak, emeğinin ve alın terinin hesabını sormak için direnen emekçi kardeşlerimizin yanındayız. Ekmeği, onuru için direnenlere selam olsun. Eşit, adil, hakça bir düzeni birlikte inşa edeceğiz” dedi. Yüceer, daha sonra Ergene İlçe Başkanlığını ziyaret ederek partilileriyle Ergene’nin ve Türkiye’nin gündemini değerlendirdi.

Çerkezköy ziyaretlerine CHP Çerkezköy İlçe Başkanlığını ziyaret ederek başlayan Dr. Yüceer, burada CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, ilçe yönetimiyle bir araya geldi. Yüceer, Çerkezköy Haber Gazetesini ziyaret ederek gazetenin sahibi Şaban Kardeş ile görüştü. Dr. Yüceer daha sonra Çerkezköy Bakış Gazetesini ziyaret ederek gazetenin sahibi Mehmet Akif Aldoğan ile Trakya Flaş Haber Gazetesini ziyaret ederek Genel Yayın Müdürü Abdulhamit Albez ile bir araya geldi. Yüceer, gazetelere yaptığı ziyaretlerinde yerel basının sorunlarına, Tekirdağ’ın ve Türkiye’nin gündemine dair gazetecilerle görüş alışverişinde bulundu. Yüceer, Çerkezköy ziyaretleri sırasında CHP Kapaklı İlçe Başkanlığını ziyaret ederek burada partilileriyle Türkiye’nin ve Kapaklı’nın gündemini değerlendirdi.

“DİRENEN PAS SOUTH İŞÇİLERİNİN YANINDAYIZ”

Yüceer, daha sonra Çerkezköy’de Petrol-İş sendikasında örgütlendikleri için işten atılan ve 58 gündür direnen Pas South İşçilerini ziyaret etti. Sendikalı oldukları için işten çıkarılan Pas South işçilerinin haklı mücadelelerinde işçilerin yanında olduklarını ifade eden Dr. Yüceer: “İnsanca olmayan yaşama ve çalışma koşullarına karşı ekmeğimiz için, demokrasi için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Dr. Yüceer, Çerkezköy Kent Konseyi’ni ziyaret ederek yeniden başkanlığa seçilen Tuncay Üstünol’u tebrik etti. Dr. Yüceer ve Kent Konseyi Başkanı Üstünol Çerkezköy’ün sorunları üzerine sohbet ederken Kent Konseyi’nin çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Çerkezköy Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’ni de ziyaret eden Dr. Yüceer, burada kooperatifin Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Şener ile görüştü. Yüceer, yaşanan ayçiçek yağı krizini, iktidarın ayçiçek politikalarını, üreticilerin sorunlarını, ihtiyaçlarını ve çözüm önerilerini konuştu.

Yüceer, Türk Hava Kurumu’nun Çerkezköy Şube Başkanlığına atanan Serkan Karagöz’ü ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

Dr. Yüceer, son olarak CHP Çerkezköy İlçe Örgütünün düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Dr. Yüceer: “Bu bereketli sofrada bizleri buluşturan ilçe örgütümüze teşekkür ediyorum. Mübarek Ramazan ayının bolluk ve bereket getirmesini dilerim” dedi.

TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam