VAHAP AKAY BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYLIĞINI İLAN ETTİ - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

27 Şubat 2024 - 15:25

VAHAP AKAY BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYLIĞINI İLAN ETTİ

reklam
VAHAP AKAY BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYLIĞINI İLAN ETTİ
Son Güncelleme :

26 Kasım 2023 - 19:19

319 views
reklam

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu ilan etti. Başkan Akay; “Üreten bir büyükşehir olacağız, dinamik bir büyükşehir olacağız, pratik bir büyükşehir olacağız. Tekirdağ’ın tüm bölgelerinde güçlü Tekirdağ’ın tüm sathına yayılmış hızlı karar veren, hızlı hareket eden, paylaşan, ortak hareket eden, herkesle barışık, kararlı bir büyükşehir belediyesi olacağız.” dedi.

2 dönemdir Çerkezköy Belediye Başkanlığı görevini yürüten Vahap Akay, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı önünde kurulan sahne öncesi İl Başkanlığı’na gelerek adaylık dosyasını teslim alan Vahap Akay’a onlarca partili eşlik etti. Hep birlikte parti önünde kurulan sahneye inilirken CHP Tekirdağ İl Başkan Vekili Burak Boğaç Baykal partililere yönelik kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Soğuk havaya rağmen Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş yüzlerce üyenin desteklediği Vahap Akay, alkışlarıyla sahneye çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Vahap Akay, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“BİR MEMLEKET SEVDASI BİR ÇERKEZKÖY SEVDASI DİYEREK YOLA ÇIKMIŞTIM”

“1999 Yılında öğrencilik yıllarımda tanıştığım, 2002 yılından bugüne kadar üyesi olmaktan gurur ve mutluluk duyduğum, bu çatı altında gençlik kolları, ilçe yöneticiliği, ilçe başkanlığı görevlerinde bulunduğum ve 2014 yılından bugüne de belediye başkanlığı görevimi büyük bir gururla sürdürüyorum. 10 yıl önce Çerkezköy’de belediye başkanlığı aday adaylığı açıklamamda, BİR MEMLEKET SEVDASI BİR ÇERKEZKÖY SEVDASI diyerek yola çıkmıştım. Çıktığımız o zor ve meşakkatli yolda örgütümüzle yana yana omuz omuza vererek, birbirimize güvenerek inanarak bir seçim zaferine imza atmış ve Çerkezköy Belediyesini AK partiden devir alarak sosyal demokrat belediyecilik ile buluşturmuştuk. 2014’den 2019’a beş yıl boyunca iyi günde kötü günde, doğumdan ölüme vatandaşın yanında olan bir anlayışla vatandaşımız ile gönül köprüleri kurmuştuk.

“BİR MEMLEKET SEVDASI BİR TEKİRDAĞ SEVDASI BİR TÜRKİYE SEVDASI DİYEREK BİR YOLA ÇIKIYORUZ”

2019 yılı geldiğinde Tekirdağ’ın en zor seçim bölgelerinden birinde bu defa 5 yıl boyunda görev yaptıktan sonra vatandaşımızın huzuruna çıktık ve %50 oyun üzerine çıkarak bir kez daha seçim kazandık. 10 yılda tam iki kat büyüyen Çerkezköy’ü sosyal demokrat belediyecilik ile buluşturduk. Şimdi sizlerle birlikte yepyeni bir yolun başındayız, 10 yıl belediye başkanlığı ve büyükşehir meclis üyesi olarak yerel yönetim süreçlerinden aldığımız tecrübelerle yepyeni bir gelecek için bu defada BİR MEMLEKET SEVDASI BİR TEKİRDAĞ SEVDASI BİR TÜRKİYE SEVDASI diyerek bir yola çıkıyoruz.

“TEKİRDAĞ’IN SESİNİ DAHA GÜR ÇIKARACAĞIZ”

Bu 10 yılda beraber çalıştığım Büyükşehir Belediye Başkanım, abim Sayın Kadir Albayrak’a teşekkürlerimi sunuyorum, şükranlarımı sunuyorum. Şimdi hayalini kurduğumuz Güçlü bir Tekirdağ için yola çıkıyoruz. Bu topraklara sahip çıkmak için, bu topraklarda yaşayan tüm hemşehrilerimize sahip çıkmak için, güçlü bir Tekirdağ için, hakkını arayan bir Tekirdağ Hakkını söküp alan bir Tekirdağ için yola çıkıyoruz. 11 ilçesi ile bütünleşen bir Tekirdağ olacağız, 11 ilçesi ile kucaklaşan bir Tekirdağ olacağız, muhtarları, sivil toplum kuruluşları, basın mensupları ile toplumun her kesimi ile kucaklaşan her an vatandaşının yanında olan bir Tekirdağ, genç kadrolarla, dinamik kadrolarla, bu toprakları tanıyan, bilen kadrolarla çalışan bir TEKİRDAĞ olacağız. Hizmetlerini bu güzel kentin her alanına her an buluşturan bir belediyeciliği hep birlikte ortaya çıkaracağız.

Tarım ve hayvancılığı ile Güçlü Tekirdağ’da tarım topraklarımıza sahip çıkacağız. Üretimi, üreticiyi teşvik edeceğiz, daha çok destekleyeceğiz. Tarım üretiminde ülke ekonomisini ve tarımını destekleyen Tekirdağ’ın sesini daha gür çıkaracağız. Ve üretilen ürünlerini katma değere dönüştürecek hedeflerimizi anlatacağız.

“DAHA ÇOK TERCİH EDİLEN BİR TEKİRDAĞ İÇİN HEDEFLERİMİZİ ANLATACAĞIZ”

Turizm potansiyeli Güçlü Tekirdağ’ın Karadeniz sahilini, Marmara sahillerini, denizini, doğasını, ormanlarını tanıtmak, avrupanın kıyısında Tekirdağımızın turizm hedeflerini geliştireceğimizi, bu gelişimin Tekirdağımızın her alanında nasıl ortaya çıkaracağımızı anlatacağız.

Bir sanayi kenti, bir emek kenti Güçlü Tekirdağ’ın sanayi gelişimini gözlemleyen, bir sanayi kentinde doğmuş, büyümüş 10 yılda belediye başkanlığı yapmış birisi olarak, verimli tarım topraklarına sahip çıkan, mevcut sanayi alanlarında çevresel etkilerini en aza indirmek için mücadele eden, istihdamı destekleyen ancak bu topraklarda üretilenin katma değerinin başka yerlere değil yine bu topraklara yatırım olarak geri gelmesini savunan, sanayi kenti olma hedeflerimiz anlatacağız.

Bir üniversite kenti Güçlü Tekirdağ’da okuyan öğrencilerin bu güzel kentte daha huzurlu daha mutlu olması için mücadele edeceğiz. Genç kardeşlerimizin yaşam şartlarını iyileştirmek, Tekirdağ’da genç kardeşlerimizin sosyal ve kültürel anlamda daha verimli alanlarda buluşturmak ve tabiki ülkemizde daha çok tercih edilen bir Tekirdağ için hedeflerimizi anlatacağız.

“YENİ BAŞARILARA HEP BİRLİKTE ULAŞACAĞIZ”

Üreten bir büyükşehir olacağız, dinamik bir büyükşehir olacağız, pratik bir büyükşehir olacağız, Tekirdağ’ın tüm bölgelerinde güçlü, Tekirdağ’ın tüm sathına yayılmış hızlı karar veren, hızlı hareket eden, paylaşan, ortak hareket eden, herkesle barışık, kararlı bir büyükşehir belediyesi olacağız. Temel alt yapı üst yapı eksiklikleri için çalışan, kurumları, şirketleri ile ahenk içinde olan, çözüm odaklı, en önemlisi vatandaş odaklı bir anlayış ile hizmet edeceğiz. Tekirdağ’ı yep yeni yaşam alanları ile Tekirdağ’ı yep yeni yeşil alanlar ile buluşturacağız. Vatandaşın yerlerini vatandaşına teslim eden bir belediye olacağız. Tekirdağ’ı hak ettiği yeni spor alanları ile buluşturacak sporun yanında sporcunun yanında olacağız. Yeni başarılara hep birlikte ulaşacağız. Gençlerimiz ile buluşacağız, onlara yeni yaşam alanları, yeni çalışma alanları sunacağız. Eğitime destek veren bir büyükşehir belediyesi olacağız. Kadınlarımız ile istihdam sağlayan, mahalle mahalle üretim hedefleri koyan bir Tekirdağ olacağız.

“TEK HEDEFİMİZ ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN SONUNA KADAR MÜCADELE ETMEK OLACAK”

Kültür sanat için fiziki alan oluşturmak için son 10 yılda hizmet etmiş bir büyükşehirden sonra bunların üzerine koyarak kültür ve sanatı toplumun her alanında yaşayan yaşatan bir kültür ve sanat şehri olacağız. Sosyal anlamda ihtiyaç sahibi olan hiçbir vatandaşımızın kendini yalnız hissetmediği, vatandaşına kucak açan, yanında olan bir büyükşehir belediyesi olacağız. Ulaşımda esnafının yanında, esnafın hakkını koruyan ancak vatandaşın taleplerini vatandaşın ihtiyaçlarının esas alan temel alan bir anlayışla hareket edeceğiz. Yine ulaşımda yeni bir bakışla trafik çözümlerimizi anlatacağız. Büyük ilçelerimizden başlayarak otopark çözümlerimizi anlatacağız. Güçlü dayanıklı şehirler, güçlü dayanıklı bir Tekirdağ için çalışacağız. Ve tek hedefimiz bu güzel şehri kadınlarımızla, gençlerimizle daha güzel yarınlara ulaştırmak olacak, tek hedefimiz çocuklarımızın geleceği için sonuna kadar mücadele etmek olacak. İşte bu temel yaklaşımla yola çıkıyoruz.

Milletimizin talep ve isteklerini esas alacağız, bugüne kadar yapmış olduğumuz hazırlıkları ve çalışmaları olgunlaştıracak ve milletimizin huzuruna çıkacağız.

“BİR HEDEF İÇİN DEĞİL ON İKİ HEDEF İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ”

Tekirdağ’ın sokakları bizim, Tekirdağ’ın caddeleri bizim, Tekirdağ’ın meydanları bizim, milletimizle buluşacağız. Hayallerimizi anlatacağız, hedeflerimizi anlatacağız ve Tekirdağımız için çok çalışacağımızı anlatacağız.  Bir hedef için değil ON İKİ hedef için yola çıkıyoruz.

Mevcut ilçe belediyelerimizin tamamını oylarımızı yükselterek yeniden kazanacağız, hiç kimsenin şüphesi olmasın Çerkezköy’ü de Kapaklı’yı da kazanacağız. Hayrabolu’yu da Ereğli’yi de geri alacağız. Ve 5 yıllık bir aradan sonra 5 yıllık bir hasretten sonra Süleymanpaşa’da yeniden Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını dalgalandıracağız. Ve Tekirdağ’da yeniden 12-0 yapacağız. Bu anlattıklarımı burada bu soğuk havada bir araya gelen sizlerle, gelemeyen kalbi burada atan hemşehrilerimiz ile birlikte yapacağız. Bu anlattıklarımızı Genel Başkanımız Özgür Özel önderliğinde 11 ilçede partimize emek veren kadınlarımızla, gençlerimizle birlikte yapacağız. Umutlarımızı yeşerteceğiz, yeniden yollara döküleceğiz. Bize oy veren vermeyen demeyeceğiz, tüm örgütümüzle, bu mücadeleye gönül veren herkesle birlikte Tekirdağ’da iktidara yürüyeceğiz.

“TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY OLDUĞUMU HEPİNİZE İLAN EDİYORUM”

Öncemiz Tekirdağ olacak, ancak sonramız da Tekirdağ olacak. Aydınlık yarınlara hep birlikte yürüyeceğiz. Meydanlarda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde bir belediye başkanı olduğumu haykırdım, gururla haykırmaya devam edeceğim. Bu duygularla; 2024 yerel seçimlerinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğumu hepinize ilan ediyorum. Kendimi önce Allah’a, sonra milletime, sonrada örgütümün vicdanına emanet ediyorum. Yolumuz açık olsun TEKİRDAĞ.”

Güven Tekirdağ Gazetesi ve Tekirdağ Canlı Haber İnternet Sitesi olarak Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olan Vahap Akay’a çıktığı yolda başarılar dileriz.

Özlem Gürakar

GÜVEN TEKİRDAĞ GAZETESİ – TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam