TRAKYAKA İHRACAT DANIŞMANLIK TEMATİK TEKNİK DESTEK PROGRAMINI İLAN ETTİ - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

7 Aralık 2023 - 07:10

TRAKYAKA İHRACAT DANIŞMANLIK TEMATİK TEKNİK DESTEK PROGRAMINI İLAN ETTİ

reklam
TRAKYAKA İHRACAT DANIŞMANLIK TEMATİK TEKNİK DESTEK PROGRAMINI İLAN ETTİ
Son Güncelleme :

30 Ocak 2023 - 19:17

212 views
reklam

Trakya Kalkınma Ajansı 2023 Yılı Üreten Şehirler İhracat Danışmanlık Tematik Teknik Destek Programını ilan etti. Program Tekirdağ ilinde yer alan hiç ihracat yapmamış veya ihracatı kesintiye uğramış KOBİ’lere yönelik olarak uygulanacak.

4 MİLYON TL DANIŞMANLIK ÜCRETİ VERİLECEK

Tekirdağ ve ilçelerindeki başta kimyasalların ve kimyasal ürünlerin imalatı, kauçuk ve plastik ürünlerin imalatı, elektrikli teçhizat imalatı sektörleri olmak üzere Avrupa Topluluğunda Ekonomik Faaliyetlerin İstatistiki Sınıflaması (NACE)’ye göre ‘C İmalat’ başlığı altında yer alan sektörlerde faaliyet gösteren ve 2021-2022-2023 yıllarında ihracat yapmamış olan KOBİ’lere yönelik olarak ilan edilen program kapsamında 4.000.000 TL’lik bir danışmanlık desteği verilecek.

ŞAHİN: “TEKİRDAĞ’DA İMALAT SANAYİNDE FAALİYET GÖSTEREN FİRMALARIMIZI BU DANIŞMANLIK DESTEĞİNDEN FAYDALANMAYA DAVET EDİYORUM”

Program hakkında bir açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, İhracat Danışmanlık Tematik Teknik Destek Programının Tekirdağ ve çevresinin ihtiyaçları gözetilerek hazırlandığını söyledi. Şahin şunları söyledi:” Trakya içinde ihracatın dağılımına bakıldığında toplam bölge ihracatının %88,7’sinin Tekirdağ ilinden gerçekleştiği görülmektedir. Biz Trakya’nın potansiyelini daha da geliştirmek için bildiğiniz gibi Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi’ni kurduk. Bu kapsamda sürdürdüğümüz çalışmalar devam edecek. Tekirdağ ili için işletmelerin uluslararası piyasalarda rekabet güçlerinin arttırılması önem arz ediyor. Bu doğrultuda Üreten Şehirler Tematik Teknik Destek Programı kapsamında Tekirdağ ili özelinde işletmelere verilecek danışmanlıklar aracılığıyla işletmelerin ihracat operasyonları alanındaki kapasite gelişimlerinin desteklenmeyi amaçlıyoruz. Toplam bütçesi 4.000.000 TL olan program, Tekirdağ’da faaliyet gösteren ve ihracat yapmayan KOBİ’lerin ihracata başlamaları amacıyla gerçekleştirilecek istihdam, danışmanlık ve aktif pazara giriş bileşenlerinden oluşuyor. Bu çerçevede; üretim altyapısı güçlü olan işletmelerin, ihracat operasyonlarına yönelik personel istihdam edip (yeni bir personel istihdamı veya mevcut bir personelini bu fonksiyonda görevlendirerek) ilgili danışmanlığı almaları suretiyle yurt dışı pazarlara girişleri sağlanacak. Tekirdağ’da imalat sanayinde faaliyet gösteren firmalarımızı bu danışmanlık desteğinden faydalanmaya davet ediyor, programın hayırlara vesile olmasını diliyorum.”  

PROGRAM 1 YIL BOYUNCA DEVAM EDECEK

Toplam bütçesi 4.000.000 TL olacak 2023 Yılı Üreten Şehirler İhracat Danışmanlık Tematik Teknik Destek Programı 6 dönem halinde uygulanacak ve bir yıl sürecek.

TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam