![reklam](/wp-content/themes/theHaberV6/images/reklam/r728x90.gif)
![TEKİRDAĞSPOR SÜPER AMATÖR’DE ŞAMPİYON OLUP BÖLGESEL AMATÖR’E YÜKSELDİ](https://tekirdagcanlihaber.com/wp-content/uploads/2024/04/1.jpg)
![reklam](https://tekirdagcanlihaber.com/wp-content/uploads/2022/08/tekirdag_reklam.png)
Geçtiğimiz Sezon Bölgesel Amatör Lig 11. Grup’ta 4. olmasına rağmen playout maçı oynayıp Tekirdağ Süper Amatör Lig’e düşen Tekirdağspor, Tekirdağ Süper Amatör Lig’de ligin bitimine 4 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.
Tekirdağ Namık Kemal Stadı’nda oynanan Tekirdağ Süper Amatör Lig karşılaşmasında Kızılpınar Spor Kulübü’nü konuk eden Tekirdağspor, ilk yarısı 3-0 biten karşılaşmayı 6-1 kazanarak şampiyon oldu.
![](https://tekirdagcanlihaber.com/wp-content/uploads/2024/04/435475835_941929861271525_6109631353573055356_n-1024x1024.jpg)
Sarı siyahlı temsilcimiz mutlak şampiyonluk parolası ile çıktığı sezonu ligin bitimine 4 hafta olmasına rağmen şampiyon tamamlarken oynadığı 22 maçta 21 galibiyet 1 beraberlik aldı.
Bu sonuçlarla Tekirdağspor Bölgesel Amatör Lig’e tekrar yükseldi.
Özlem Gürakar
GÜVEN TEKİRDAĞ GAZETESİ – TEKİRDAĞ CANLI HABER