TED TEKİRDAĞ KOLEJİ KAPILARINI AÇMAK İÇİN GÜN SAYIYOR - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

25 Temmuz 2024 - 19:26

TED TEKİRDAĞ KOLEJİ KAPILARINI AÇMAK İÇİN GÜN SAYIYOR

reklam
TED TEKİRDAĞ KOLEJİ KAPILARINI AÇMAK İÇİN GÜN SAYIYOR
Son Güncelleme :

17 Ocak 2023 - 8:30

1.201 views
reklam -->

Türk Eğitim Derneği (TED) Tekirdağ Koleji lansman toplantısı yaparak 2023-2024 eğitim öğretim yılında kapılarını açacağını duyurdu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ve davetlilerin katıldığı toplantıda Türk Eğitim Derneği (TED) Tekirdağ Kolej Binası’nda gerçekleştirildi.

BOSTANCI: “BU GURUR VE HEYECAN BİZLERİ DAHA AYDINLIK BİR GELECEĞE TAŞIYACAKTIR”

Açılış konuşmasını TED Tekirdağ Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Savaş Bostancı yaparken, Bostancı; “95 yıl evvel Atatürk’ün kurmuş olduğu yıllar içinde ise hedeflerinden, ilkelerinden hiç sapmadan bu güne kadar gelmiş, Türk Eğitim Derneği’nin bir parçası ve TED meşalesinin Tekirdağ’da yanmasına vesile olmaktan gurur duyuyorum. Bu gurur ve heyecan bizleri daha aydınlık bir geleceğe taşıyacaktır. Türk Eğitim Derneği’nin derin tecrübelerinin burada yaratacağımız iklim ile birleştiğinde velilerimizin anaokulundan başlayarak liseye kadar gönül rahatlıyla çocuklarını teslim edebilecekleri çağdaş ve ilkelin bir eğitim imkanı sunacaktır.” dedi.

TED Tekirdağ Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Savaş Bostancı’nın ardından TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu bir konuşma gerçekleştirirken yaptığı konuşmada şunları söyledi:

PEHLİVANOĞLU: “TED HEM DEVLETİN HEM HALKIN DESTEĞİNİ KAZANMIŞTIR”

95 yıl önce Atatürk tarafından bize bir vasiyet verilmiş, kuruluş tüzüğü hazırlanmış. Türkiye’nin her yerinde başka ülkelerin okullarına değil, milletimizi milli okullara emanet edecek okullar açın demişler. O yıllarda Türkiye’de Türklere ait sadece 27 tane okul varmış. İkincisi imkanı olmayacak çocuklara imkanlar verin demişler. Türk Eğitim Derneği binlerce, on binlerce kişiye okuma yazma öğretip yurtlar açtığımız için hem devletin hem halkın desteğini kazanmıştır.

“EKONOMİK DURUMU İYİ OLMAYAN BİNLERCE ÇOCUĞUMUZA NİTELİKLİ BURSLAR VERİYORUZ”

Maalesef uzun yıllar kolej olarak algılansak da kuruluş tüzüğümüzün ana maddelerinden biri başkalarının çocuklarına yardım etmektir. Bugün ekonomik durumu iyi olmayan binlerce çocuğumuza nitelikli burslar veriyoruz. Bu evlatlarımızın hepsi sadece bizim okullarımızda okumuyor, devlet okullarında okurken bile nitelikli burslar alıyor.

“OKULLAR HEPİMİZİNDİR”

Eğitim bir partinin. bir görüşün, bir zümrenin tatmin alanı değildir. Eğitim bir millet ödevidir. Eğitim bir millet görevidir. Okullar sadece Milli Eğitim Bakanlığı’nın değildir. Sadece belediyelerin de değildir, velilerin de değildir, öğrencilerin de değildir, okullar hepimizindir.

“TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ’NİN EĞİTİM ANLAYIŞI…”

Sokakta oynayacak çocukları kurstan kursa koşturuyoruz. Bu millet bizim. Bu ülkede eğitimde yapmak istememiz gereken tek şey özellikle yoksul, ailelerin çocukları ve orta gelirli ailelerin çocuklarına yetkin ve nitelikli bir eğitim vermek. Türk Eğitim Derneği’nin eğitim anlayışı şudur; Değerleri olmayan bir toplum yaşamaz. Nedir? İnancı ve kültür olmayan bir toplum yaşamaz ama ilkeleri olmayan bir toplum da 21’nci yüzyılda varlık gösteremez. Nedir bu? Cumhuriyet ilkeleridir. Biz değerleriyle ve ilkeleri ile yabancı dili iyi bilen ama Türkçeyi konuşabildiği gibi yabancı dili öğrenebilen bireyler yetiştirmek mecburiyetindeyiz.

“BİZ TÜRK MİLLETİNE TÜRK VATANINA VE TÜRK ULUSUNA AİDİZ”

Şunu sakın unutmayın. Eğer bu ülkedeki her aldığımız şehit haberinde tüylerimiz diken diken oluyorsa ve vatan evlatlarının bu ülkeyi bölmek parçalamak için uğraşanlarla mücadele ettiğinde hepimizin gözü doluyorsa, hepimizin bu ülke için kendini feda etmiş yüz binlerce şehide hakkını helal ettirmemiz gerekir. Helal ettirmek için de bu kuşağın dünyadan göçüp gittiğimiz zaman mezarımızın başında beddua değil Fatiha okumasını sağlamamız gerekir. Bu da ancak adaletli bir eğitimden geçer. Biz Türk Eğitim Derneği olarak bu ülkede ne bir holdingin de bir iki kişiye ait değiliz. Biz Türk milletine Türk vatanına ve Türk ulusuna aidiz. Ve sakın unutmayın, gördüğünüz meşale diğer meşalelerden bir farkı vardır. Her meşale petrol ürünüyle yanar, bizimki de gönül yağıyla.”

Protokol konuşmalarıyla devam eden lansman toplantısı inşaat aşaması büyük bir oranda tamamlanan okulun gezilmesi ile sona erdi.

Özlem Gürakar

GÜVEN TEKİRDAĞ GAZETESİ – TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam