NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ 49 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

15 Haziran 2024 - 09:57

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ 49 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK

reklam
NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ 49 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK
Son Güncelleme :

29 Ocak 2022 - 17:21

152 views
reklam -->

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, çeşitli birimlerde ve hastanede görev yapmak üzere 49 sözleşmeli personel alacağını açıkladı.

Resmi Gazetede yayınlanan ilana göre “Üniversitemiz Merkez / İlçe birimleri ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimize (giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’ da yer alan ek 2’nci maddenin (b) fıkrasına göre KPSS (B) gurubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara toplam 49 (kırkdokuz) adet sözleşmeli personel alınacaktır.” denildi.

Eczacı, büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi, şoför, aşçı, bakım onarım personeli, temizlik ve yemekhane personeli, servis elemanı ve destek personeli görevleri ile yapılacak alımda aranan şartlar şu şekilde sıralandı:

Eczacı(1):  Eczacılık Lisans Programından mezun olmak.

Büro Personeli(1): 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P3) en az 60 puan almış olmak – Yükseköğretim Kurumlarının, Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programlarının birinden mezun olmak.

Büro Personeli(1): 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P93) en az 60 puan almış olmak – Yükseköğretim Kurumlarının, Adalet veya Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği programların birinden mezun olmak.

Büro Personeli(7): 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P93) en az 60 puan almış olmak  -Yükseköğretim Kurumlarının, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı- Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim ve Halkla İlişkiler önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek) (15): 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P94) en az 50 puan almış olmak – Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olma – 01.01.2022 tarihi itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak – İlana son başvuru tarihi ve yerleşen adaylar için ise ibraz tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak – 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşımak ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak – Askerliğini yapmış olmak – Boy uzunluğu 170 cm’den kısa olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir. (Örneğin boy uzunluğu 170 cm ise kilosu en fazla 70+15=85 kg ve en az 70-13=57 kg olmalıdır.) beden kitle endeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak. (Sağlık Kuruluşlarından (hastane) belgelendirmek kaydıyla) – Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamakla birlikte vücutta görünecek şekilde dövmesi bulunmamak. (Sağlık Kuruluşlarından (hastane) belgelendirmek kaydıyla)

Destek Personeli (Şoför) Erkek (1): 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P94) en az 50 puan almış olmak – Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Geçerlilik süresi dolmamış D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak – Askerlik yapmış olmak – Şoför olarak en az 2 yıl çalışmış olmak. (Belgelendirmek kaydıyla, SGK dökümü ve çalıştığı kurumdan görev belgesi alınacak)

Destek Personeli (Aşçı) (2): 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P93) en az 50 puan almış olmak – Yükseköğretim Kurumlarının, Aşçılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Mutfak Yönetimi, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları önlisans programlarının birinden mezun olmak – Alanında en az 1 yıl çalışmış olmak. (Belgelendirmek kaydıyla, SGK dökümü ve çalıştığı kurumdan görev belgesi alınacak)

Destek Personeli (Bakım Onarım) (1): 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P94) en az 50 puan almış olmak – Ortaöğretim Kurumlarının, Makine, Tesisat, Metal İşleri, Motor, Torna Tesviye ve Mekatronik alanlarından mezun olmak veya ustalık belgesine sahip olmak. (Ustalık Belgesi Mesleki Eğitim Merkezinden alınacak.) – Boru kaynakçısı olarak en az 6 ay çalışmış olmak. (Belgelendirmek kaydıyla, SGK dökümü ve çalıştığı kurumdan görev belgesi alınacak) – Geçerlilik süresi dolmamış en az B sınıfı ehliyete sahip ve aktif araç kullanabilmek.

Destek Personeli (Bakım Onarım) (2): 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P94) en az 50 puan almış olmak – Ortaöğretim Kurumlarının, Soğutma ve İklimlendirme Sistemleri alanından mezun olmak veya ustalık belgesine sahip olmak. (Ustalık Belgesi Mesleki Eğitim Merkezinden alınacak.) – Endüstriyel ve konfor için kullanılan çeşitli su ve gazlı soğutma grubu, soğutma üniteleri, chiller, klima santrali, vrf, hassas kontrollü klima konularında bir/ bir kaçında sertifika sahibi olmak veya bu alanda en az 6 ay çalışmış olmak. (Belgelendirmek kaydıyla, SGK dökümü ve çalıştığı kurumdan görev belgesi alınacak) – Geçerlilik süresi dolmamış en az B sınıfı ehliyete sahip ve aktif araç kullanabilmek.

Destek Personeli (Bakım Onarım) (2): 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P94) en az 50 puan almış olmak – Ortaöğretim Kurumlarının, Elektrik, Elektrik –Elektronik Teknolojisi alanlarından mezun olmak veya ustalık belgesine sahip olmak. (Ustalık Belgesi Mesleki Eğitim Merkezinden alınacak.) – Yüksek gerilim hattı konularında en az 6 ay çalışmış olmak (Belgelendirmek kaydıyla, SGK dökümü ve çalıştığı kurumdan görev belgesi alınacak) veya EKAT (Elektrik Kuvvetli Akım Tesislerinde Yüksek Gerilim Altında Çalışma İzin Belgesi) belgesine sahip olmak. (TEİAŞ, TEDAŞ, EÜAŞ ilgili kurumlardan alınmaktadır.) – Geçerlilik süresi dolmamış en az B sınıfı ehliyete sahip ve aktif araç kullanabilmek.

Destek Personeli (Bakım Onarım) (1): 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P94) en az 50 puan almış olmak – Ortaöğretim Kurumlarının, Bilgisayar Teknolojileri alanı Ağ İşletmenliği ve Siber Güvenlik Dalından mezun olmak. – Geçerlilik süresi dolmamış en az B sınıfı ehliyete sahip ve aktif araç kullanabilmek.

 Destek Personeli (Temizlik Yemekhane Servis Elemanı) Erkek (6): 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P94) en az 50 puan almış olmak – Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. – 01.01.2022 tarihi itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak – Üniversitemiz Hastanesi ve diğer birimlerimizde Temizlik görevi ve yemekhane servis elemanı görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak, – Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak – Askerliğini yapmış olmak

Destek Personeli (Temizlik Yemekhane Servis Elemanı) Kadın (5): 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P94) en az 50 puan almış olmak – Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. – 01.01.2022 tarihi itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak – Üniversitemiz Hastanesi ve diğer birimlerimizde Temizlik görevi ve yemekhane servis elemanı görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak, – Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak

Destek Personeli (Erkek) (1): 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P94) puana sahip olmak –  Ortaöğretim Kurumların Hayvan Sağlığı Alanı veya Veteriner Sağlık Dalından, Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Alanı veya Veteriner Sağlık Dalından mezun olmak. – Ziraat Fakültesi Köseilyas çiftliğinde veya ihtiyaç duyulması halinde diğer birimlerde (Merkez ve İlçelerde) görevlendirilecektir. – Hayvan bakımı ve temizliği ile ilgilenecek. Askerliğini yapmış olmak – Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

Destek Personeli (Erkek) (3): 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (P94) puana sahip olmak. – Ortaöğretim Kurumların Bahçecilik Alanı ve Dalları, Tarım Teknolojileri Alanı ve Dalları veya Tarım Alanı ve Dallarından mezun olmak. – Merkez Kampüsü veya ihtiyaç duyulması halinde ilçelerde istihdam edilecektir.) – Askerliğini yapmış olmak.

İŞTE TÜM DETAYLAR

I- GENEL ŞARTLAR:

1- Başvuracak adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır.

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya göreve başlamasına engel hali bulunmamak.

e) 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

II-ÖZEL ŞARTLAR:

1- KPSS sınavına girmiş olmak, lisans düzeyi için KPSSP3, ön lisans düzeyi için KPSSP93 puanı Ortaöğretim düzeyin için KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Adayların KPSS puanının, başvurduğu ilan kodunda aranan öğrenim şartına uygun olması gerekmektedir.

2- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3- Vardiyalı çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.

4- Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenlerin atamaları yapılmayacaktır.

5- Güvenlik Soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

III- İSTENEN BELGELER:

1- Başvuru Formu (Bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurulup ilgili alana yüklenecektir).

2- Diploma veya Mezuniyet Belgesi Fotokopisi (e-Devletten alınabilir).

3- KPSS sınav sonuç belgesi

4- Fotoğraf

5- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

6- İş Deneyim belgesi (Sadece İş Deneyimi istenilen unvanlar için)

7- SGK Hizmet Döküm Belgesi (Sadece İş Deneyimi istenilen unvanlar için)

8- Askerlik durumunu bildirir belge

NOT: • Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin basvuru.nku.edu.tr/personel web adresinde ilan edilecek olan online başvuru sistemine ait bağlantıdaki Başvuru Formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak, istenilen belgelerin de eklenmesiyle birlikte elektronik ortamda gönderilecektir.

Eczacı, pozisyonuna başvuran adaylarda Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar uyarınca, KPSS şartı aranmamaktadır. Aday sayısının pozisyon sayısından fazla olması durumunda yalnızca bir pozisyon için sözlü sınav yoluyla işlem yürütülecek olup, ayrıca ilgililere bilgi verilecektir.

IV- BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI:

1- Müracaatlar, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde (mesai bitimine kadar) Üniversitemiz web adresinden https://www.nku.edu.tr online başvuru şeklinde yapılacaktır. Şahsen veya posta yolu ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Adaylar;

* İstenilen belgeler (Diploma/Mezuniyet belgesi, KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi, fotoğraf, nüfus cüzdanı vb.) ilgili alanlara ve diğer kısımlara yükleyecektir.

* İstenilen belgeler ilgili alanlara yüklendikten sonra “Belgelerimin doğruluğunu kabul ediyor ve onaylıyorum” seçeneğini işaretleyecektir.

* En altta yer alan “BAŞVURUYU TAMAMLA” tuşuna basmak suretiyle online başvurularını tamamlamış olacaklardır.

2- Adaylar sadece tek bir unvan için başvuru yapacaklardır. Birden fazla unvana başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacaktır.

3- Başvuru formunu hatalı dolduran, eksik ya da hatalı belge ibraz edenlerin müracaatları kesinlikle kabul edilmeyecektir. Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu sonradan tespit edilenler ile istenilen belgeleri ibraz etmeyenlerin müracaatları geçersiz sayılacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.

4- Yerleşmeye hak kazanan adaylardan, daha sonra online başvuru sırasında beyanda bulundukları belgelerin (Diploma/Mezuniyet belgesi, istenen unvanlar için deneyim ve/veya sertifika belgeleri) asıllarının veya onaylı suretlerinin ibrazı istenecektir. Gerçeğe aykırı belge beyan/teslim edenler hakkında yasal işlem yapılacaktır.

V-BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARIN DUYURULMASI:

1- Adaylar tarafından online ortamda eklenen belgeler Değerlendirme Komisyonu tarafınca incelenir.

2- Tüm başvurular ilgili alanların KPSS puanları baz alınarak değerlendirilecektir.

3- Atanmaya hak kazanan asil ve yedek adaylar, ilanın başvuru süresinin bitiminden 15 (onbeş) işgünü içerisinde web sitemizde duyurulacaktır.

4- Adaylar başvuru sonuçlarını ve işe başlamaları için gerekli evraklar ile evrakların teslim edileceği yer ve zaman bilgilerini Üniversitemiz http://www.nku.edu.tr internet adresinden takip edebileceklerdir. Her kadronun 4 (dört) katı kadar yedek aday belirlenecektir.

5- Asil kazananlardan süresi içerisinde başvurmayan veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek kazananlardan sırasıyla yerleştirme yapılacaktır.

6- Atanmaya hak kazanan adaylar; sonuçların ilan edilmesinden itibaren 15 (on beş) iş günü içerisinde istenilen belgeleri tamamlayarak Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim etmesi gerekmektedir. Bu süre içerisinde istenilen belgeleri teslim etmeyen adaylar atama hakkını kaybeder.

7- Göreve başlayanlardan, aranan şartları taşımadığı sonradan tespit edilenlerin sözleşmeleri feshedilecektir. İdaremiz tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir. İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri uygulanır.

8- Başvuru yapan adaylara evrak iadesi yapılmayacaktır. Bu ilan atanmaya hak kazananlara tebliğ mahiyetinde olacağından, ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru Başlangıç Tarihi : 26.01.2022

Son Başvuru Tarihi : 09.02.2022

Sonuç İlan Tarihi : 24.02.2022

İlan ile ilgili diğer detaylar için burayı tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.

Ahmet Gürakar / TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam