HAYAT BOYU ÖĞRENME ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

19 Nisan 2024 - 17:26

HAYAT BOYU ÖĞRENME ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

reklam
HAYAT BOYU ÖĞRENME ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
Son Güncelleme :

08 Haziran 2022 - 13:03

92 views
reklam -->

Milli Eğitim Bakanlığı Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde açılan kurslarda, kursiyerlerin yaptıkları el sanatları, ipek kozası, moda tasarım, ahşap yakma, rölyef, sepet örücülüğü, ebru sanatı vs. gibi ürünler ve kursiyerlerin yaptıkları daha pek çok ürün sergilendi. Şenlikte AFAD, İş-kur, Kızılay, Yeşilay, KADEM, Karacakılavuz Küçük Sanat Kooperatifi ve Engelsiz Yaşam Derneği’nin tanıtım stantları da yer aldı.

Şenliğe, Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, İl Jandarma Komutan V. Mustafa Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, KADEM Tekirdağ İl Temsilcisi Zeynep Şentop Şahin, Halk Eğitim Merkezleri müdürleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

ULUSAN: “NİTELİKLİ BİR ÜRETİM YAPABİLECEKLERİ İMKANI KAZANDIRMA GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ”

Halk Eğitim Merkezleri ve Hayat Boyu Öğrenme Haftası hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan; “Bizler, Halk Eğitim Merkezlerimizde 7’den 70’e vatandaşlarımızın ilgi, beğeni ve istekleri doğrultusunda açtığımız kurslarımızda hayat boyu öğrenebilecekleri imkânı sunmaktan ve bu doğrultuda faaliyette bulunmaktan çok mutluyuz. Halk Eğitim Merkezlerimizin yanı sıra hayat boyu öğrenmeyi daha etkin kılmak adına tüm ilçelerimizdeki muhtarlarımızla toplantılar tertip ettik ve köylerimizde kurslar açmak için girişimlerimiz oldu. Tarım ve Ormancılık Bakanlığı’mızla işbirliğinde köylülerimizin ihtiyacına yönelik budama, bağcılık, arıcılık gibi konularda vatandaşlarımızın bilgi ve birikimlerini arttırabilecek, üretimsel ve çiftçiliğe dönük faaliyetlerinde daha nitelikli bir üretim yapabilecekleri imkanı kazandırma gayreti içerisindeyiz” dedi.

YILDIRIM: “EBEVEYNLERİNİN EĞİTİM SEVİYESİNİN ARTMASIYLA ÇOCUKLARIMIZIN DA AKADEMİK BAŞARILARI ARTMAKTADIR”

Süleymanpaşa İlçesi Halk Eğitim Merkezlerinde açılan okuma yazma kurslarını ve Açık Öğretim Lisesi’ni tamamlayarak belge ve diploma almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikalarını takdim eden Vali Aziz Yıldırım; “Tekirdağ’ımızın 11 ilçesindeki Halk Eğitim Merkez Müdürlükleri’nin açmış olduğu kurslarda, eğitim alan kursiyerlerimiz, öğrendiklerinin neticesi olarak ortaya çıkardıkları ürünleri sergileme imkanı bulacaklar. Yaptıkları ürünlerin sergilenmesi, kursiyerlerimizi motive edecektir. Halk Eğitimi Merkezlerinde aldıkları eğitimlerle vatandaşlarımız, bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirme imkanı bulmaktadır. Bu eğitimler,  vatandaşlarımızın bireysel-sosyal gelişimine katkı sağlamaktadır. Eğitim çağı dışındaki vatandaşlarımızın da eğitime erişimi artmaktadır. Ebeveynlerinin eğitim seviyesinin artmasıyla çocuklarımızın da akademik başarıları artmaktadır. Bununla birlikte, kursiyerler Halk Eğitim Merkezlerimizin hem kültür, sanat eğitimleriyle vakitlerini iyi değerlendirmekte, hem de iş edindirmeye yönelik kurslarımızla kendilerine bir işyeri açmak, ailelerine, kendilerine gelir getirici meslekler edinmek imkânına kavuşmuş olmaktadırlar. Bir yıl boyunca sürdürdükleri eğitim faaliyetlerinin sergilendiği ve çeşitli canlı uygulamalarını sunulduğu Öğrenme Şenliği’nin hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkürü borç biliyorum” ifadelerinde kullandı.

Özlem Gürakar / TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam