HALİT GÜVEN SÜLEYMANPAŞA İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

16 Temmuz 2024 - 00:02

HALİT GÜVEN SÜLEYMANPAŞA İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

reklam
HALİT GÜVEN SÜLEYMANPAŞA İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Son Güncelleme :

06 Aralık 2023 - 17:36

338 views
reklam -->

DEVA Partisi Süleymanpaşa İlçe Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Halit Güven, DEVA Partisi’nden Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.

DEVA Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşen aday adaylığı açıklamasında Halit Güven’e DEVA Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk Çebi ve DEVA Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ozan Varan’da eşlik etti.

Sözlerine Çebi, Varan ve yol arkadaşlarına teşekkür ederek başlayan Halit Güven; “Konuşmaya başlamadan önce beni yalnız bırakmayan İlçe Başkan’ım sayın Ozan Varan’a ve il başkanım sayın Hasan Berk Çebi’ye ve de birbirinden değerli yoldaşlarıma minnet ve şükranlarımı sunuyorum. “ dedi.

Partililerin ve vatandaşların da yakından takip ettiği adaylık açıklamasında DEVA Partisi Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Halit Güven şunları söyledi:

“DEVA PARTİSİNDEYİM ÇÜNKÜ…”

Size kısaca kendimi tanıtmak, ve niçin DEVA Partisi ile belediye başkanlığı görevini üstlenmek istediğimi anlatmak istiyorum. Süleymanpaşa’lı bir ailenin çocuğuyum, 32 yaşındayım, Üsküdar Amerikan Lisesinde, Boğaziçi’nde, Viyana ve Bilgi Üniversitesinde eğitim aldıktan sonra elli yılı aşkın olan aile işimizde çalışmaya başladım. Ozan Başkan’ımın döneminden beri de DEVA Partisi Süleymanpaşa’da Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmekteyim. DEVA Partisindeyim, çünkü sonuca odaklı bir insanım, ve ülkemizin de ilçemizin de insanımızın da vaatlere, çıkarlara, gri alanlara değil, mutlak; ahlaki ve mantıklı sonuçlara odaklı olması gerektiğini, ve bu nitelikte bireyler tarafından temsil edilmesi gerektiğine inanıyorum.

DEVA partisindeyim, çünkü sayın Ali Babacan görev yaptığı sürece istatistiksel verilerle, propaganda veya taraf/karşıt öznel fikirlere dayanmaksızın, hem bireysel hem milli düzeyde olumlu sonuçlar elde etti. O vakit ülkesine ancak o şartlarla hizmet edebilirdi, bunu başarıyla yaptı, şartların farklılaşmasıyla birlikte kendi oluşumunu kurdu. Ve ben de, vatandaşım tekrar yüksek alım gücüyle kendini güvende hissederek ihtiyaçlarının çözümlerine ulaşabildiği bir Türkiye’de yaşamak ve yaşatmak istediğim için, bu oluşumun bir parçası olmaya karar verdim.

“ÖNCE KIYMETLİ SÜLEYMANPAŞA HALKIMIZIN BARINMASI VE KENDİNİ İLÇEMİZİN HER YERİNDE GÜVENDE HİSSETMESİ ÜZERİNDE DURACAĞIZ”

Birey, gelişime ve faydaya önce kendisinden başlamaya mecburdur. Çünkü ailesine arkadaşlarına çevresine katkı vermeye başlamadan önce bu kapasiteye sahip olmalıdır. Bu kişisel gelişim sürecinde de ahlaki ve vicdani değerlerini de yalnızca korumakla kalmayıp, üstüne koyarak geliştirmelidir. Yükselmek için başkalarını basamak olarak kullananlar, ve onlara ses çıkarmayıp hatta destekleyenler, tarih boyunca kendilerine de, çevrelerine de, nihayetinde ülkelerine de çok zarar vermişlerdir. Halkımız basmakalıp düşüncelerle ve/veya kişisel çıkar planlarıyla bu tür insanları artık yönetimsel pozisyonlarda barındırmamalıdır. Kısacası mahallesine muhtar da, ülkesine başkan da yapmamalıdır.

Ben iyi bir insan olduğuma inandığım, ama daha önemlisi daha iyi bir insan olmak istediğimi bildiğim için şu an buradayım. Sorunların farkına varabilmek için iletişimin, bu sorunlara gerekli hassasiyet ve önemi vermek için vicdanın, çözüm sürecini üretmek ve yönetebilmek için disiplinin ve aklın gerekli olduğunu bildiğim için buradayım.

Projeler konusunda adaylık sürecinin ilerlemesiyle birlikte yapılacak olan lansmanlarda detaylı ve kapsamlı bilgiler sizlerle paylaşılacaktır. Ana fikir olarak değinmek istediğim kısmı ise, yaklaşımımız olacaktır. Bireyin en hayati gereksinimlerinden başlayıp, daha spesifik ve kısmi ihtiyaçlara yol alacağız. Yani önce kıymetli Süleymanpaşa halkımızın barınması ve kendini ilçemizin her yerinde güvende hissetmesi üzerinde duracağız. Bu temelden toplumun yaşam kalitesine ve de istikbaline kalıcı katkı verecek çözümlere doğru planlı ve progresif bir yol haritası izleyeceğiz.”

Güven Tekirdağ Gazetesi ve Tekirdağ Canlı Haber İnternet Sitesi olarak Halit Güven’e çıktığı yolda başarılar dileriz.

Özlem Gürakar

GÜVEN TEKİRDAĞ GAZETESİ  – TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam