CHP’Lİ YÜCEER: “NEDEN TEKİRDAĞ'A ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPIYORSUNUZ?” - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

27 Mayıs 2024 - 13:27

CHP’Lİ YÜCEER: “NEDEN TEKİRDAĞ’A ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPIYORSUNUZ?”

reklam
CHP’Lİ YÜCEER: “NEDEN TEKİRDAĞ’A ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPIYORSUNUZ?”
Son Güncelleme :

11 Haziran 2022 - 16:13

119 views
reklam -->

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer’in Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin yolu ile ilgili soru önergesini cevaplandıran Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu birçok ilde şehir hastaneleri yollarının Sağlık Bakanlığı ve KGM arasındaki protokollerle yapıldığını kabul ederek Tekirdağ’da sorumluluğu CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bıraktı.

Dr. Yüceer, “Önergemize verilen cevapta birçok ilde şehir hastanesi yollarının Sağlık Bakanlığı ve KGM arasında yapılan protokollerle yapıldığı belirtilmiştir. Söz konusu girişimin Tekirdağ için neden yapılmadığını soruyoruz. Bu yapılan çifte standarttır, ayrımcılıktır! Tekirdağ’a bu ayrımcılığı neden yaptıklarını soruyoruz! Neden Tekirdağ’a üvey evlat muamelesi yapıyorsunuz?” dedi.

CHP PM Üyesi, Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na verdiği önergede, Tekirdağ Şehir Hastanesi yolunun neden yapılmadığını sormuştu. CHP’li Yüceer’in soru önergesini yanıtlayan Bakan Karaismailoğlu, “Şehir Hastaneleri/Entegre Sağlık Kampüslerinin gereksinimi olan kavşak ve bağlantı yolları; Sağlık Bakanlığı ile Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) arasında düzenlenen protokoller ile ödeneği Sağlık Bakanlığınca karşılanarak yapılmaktadır. Türkiye genelinde bugün itibariyle Adana, Bursa, Eskişehir, İzmir, Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsleri ile Gaziantep Şehir Hastanesi ve Gaziantep Perilikaya Hastanesi bağlantı yolları inşa edilmiş ve edilmektedir. Bu bağlamda; Tekirdağ Valiliği’nde 2020 yılında yapılan toplantıda, Tekirdağ İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi bağlantı yollarının kamulaştırma bedelleri, toprak işleri ve zemin hazırlıklarının Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, bitümün ise Süleymanpaşa Belediyesi tarafından karşılanması koşuluyla yolun Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması kararlaştırılmıştır. Diğer taraftan; köy ve tarla yolları geçişleri için çevreyolunda yapılması talep edilen 4 adet üstgeçit tamamlanmıştır” dedi.

“TEKİRDAĞ BU AYRIMCILIĞI NEDEN YAPTIKLARINI SORUYORUZ”

CHP’li Yüceer, Bakan Kurum’un yanıtının bir itiraf niteliğinde olduğunu belirterek, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından önergemize verilen cevapta Adana, Bursa, Eskişehir, İzmir, Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsleri ile Gaziantep Şehir ve Gaziantep Perilikaya Hastanelerinin bağlantı yollarının Sağlık Bakanlığı ve KGM arasında yapılan protokollerle yapıldığı belirtilmiştir. Bu açıklama Tekirdağ’a ayrımcılık yapıldığının itirafıdır. Söz konusu girişimin Tekirdağ için neden yapılmadığını soruyoruz. Bu yapılan çifte standarttır, ayrımcılıktır! Tekirdağ’a bu ayrımcılığı neden yaptıklarını soruyoruz! Neden Tekirdağ’a üvey evlat muamelesi yapıyorsunuz? Bu aymazlığınız yüzünden can yakıyorsunuz, can alıyorsunuz. Bir an önce şehir hastanesinin köprü bağlantılarını yapın ve hastalarımızın, hemşerilerimizin sağlık hizmetine hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayın” dedi.

“AKFEN ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPMADIĞI İÇİN BELEDİYEMİZ İŞİ DEVAM ETTİREMEDİ”

Dr. Yüceer, soru önergesine verilen cevapta atıf yapılan Tekirdağ Valiliği’nde gerçekleştirilen toplantıya ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Tekirdağ Şehir Hastanesi bağlantı yollarının yapımıyla ilgili 17 Ocak 2020 tarihinde Tekirdağ Valiliği’nde Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Karayolları 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç’ın katılımıyla bir toplantı yapılmıştır. Toplantıda alınan karara göre, kamulaştırma bedelleri ile toprak dolgu ve zeminin asfalta hazır hale getirilmesi işlerinin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, asfalt için gerekli bitüm tedarikinin Süleymanpaşa Belediyesi tarafından, asfalt uygulamasının Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından ve köprü istinat duvarlarının AKFEN firması tarafından yapılmasına karar verilmiştir. Bu plana göre belediyemiz üzerine düşen gerekli imar değişikliğini gerçekleştirmiştir. Ancak, AKFEN firması toplantıda alınan karara rağmen işin ilk kısmı olan istinat duvarlarını yapmamıştır. Dolayısıyla belediyemiz işi devam ettirememiştir. Köprülü U dönüşü yolunun imalatı yapılamamıştır. Ancak Bakanlık tarafından soru önergemize verilen cevapta Valilikte gerçekleştirilen toplantıya atıf yapılmasına rağmen AKFEN firmasının adı yer almamaktadır. Yapılan bu toplantının imzalı tutanağı ve AKFEN firması tarafından yapılması gereken işin yapılmadığına dair Büyükşehir Belediyemizin yazdığı resmi yazılar mevcuttur.

“BELEDİYEMİZ ŞEHİR HASTANESİ YOLLARI İÇİN 5,7 MİLYON HARCAMA YAPTI”

Öte yandan 17 Ocak 2020 tarihinde Tekirdağ Valiliği’nde yapılan toplantıda asfalt tedarikinin Süleymanpaşa Belediyesi tarafından temin edilmesi ve asfalt uygulamasının Karayolları 1. Bölge Müdürlüğünce yapılmasına karar verilmiş ise de asfalt temini ve asfalt yapımı tamamen Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılmıştır. Toplam 3 bin 800 metre uzunluğundaki yol tamamen Büyükşehir Belediyemiz makine ve personeliyle yapılmıştır. Büyükşehir Belediyemiz söz konusu yol için kamulaştırma bedelleri hariç toplam 5,7 milyon TL harcama yapmıştır.”

TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam