CANDAN YÜCEER’DEN SÜLEYMANPAŞA ÇIKARMASI - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

19 Mayıs 2024 - 17:21

CANDAN YÜCEER’DEN SÜLEYMANPAŞA ÇIKARMASI

reklam
CANDAN YÜCEER’DEN SÜLEYMANPAŞA ÇIKARMASI
Son Güncelleme :

04 Şubat 2022 - 7:12

210 views
reklam -->

CHP PM Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Tekirdağ’da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Tekirdağ Süleymanpaşa’da meslek odaları, hemşeri dernekleri ve esnaf ziyaretlerinde bulunan Dr. Yüceer’e ziyaretlerinde Süleymanpaşa İlçe Başkanı Aycan Gündüz ve İlçe Örgütü eşlik etti.

Tekirdağ’ı adım adım dolaşan CHP Milletvekili Dr. Candan Yüceer, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığını, Güven Tekirdağ Gazetemizi, Süleymanpaşa’da eski Sanayi Bölgesi esnafını, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği ve Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası’nı, Tekirdağ Kebapçılar Köfteciler Tatlıcılar ve Lokantacılar Esnaf Odası’nı, önceki dönem CHP İl Başkanlarından Recep Ökten’i, Tekirdağ Kahveciler ve Büfeciler Odası’nı, Tekirdağ Berberler Ve Kuaförler Odası’nı, Tekirdağ Terziler Konfeksiyon Tuhafiye Giyim Sanatkarları Esnaf Odası’nı, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası’nı, Tekirdağ Bayburtlular Kültür Yardımlaşma Derneği’ni ve Tekirdağ Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

GÜVEN TEKİRDAĞ GAZETEMİZE YAYIN HAYATINDA BAŞARILAR DİLEDİ

Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Süleymanpaşa’daki temaslarına Güven Tekirdağ Gazetemizi ziyaret ederek başladı. Gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ahmet Gürakar ile basın emekçilerinin sorunları ve basın özgürlüğü üzerine bir süre sohbet eden Dr. Yüceer, Gürakar’a gazetesinin yayın hayatında başarılar diledi.

“ESNAFIN DERDİ BİZİM DERDİMİZ”

Süleymanpaşa’da eski Sanayi Bölgesi’nde esnafı ziyaret eden Dr. Candan Yüceer, esnafın sorunlarını ve taleplerini dinledi. Esnaflar, son enerji zamlarından sonra iyice zor durumda kaldıklarını dile getirirken Dr. Yüceer ise, “Esnafımız alım gücünün düşmesinden şikayetçi. Siftah yapamadan günü bitiren esnaflarımız var. Esnafımız kira mı ödesin, fatura mı ödesin, sigortasını mı yatırsın gerçekten zor bir durum. Ama bütün esnaflarımız müsterih olsun biz her zaman esnafımızın yanındayız. Sorunları birlikte aşacağız. Esnafımızın derdi bizim de derdimiz” ifadelerini kullandı.

ESKİ İL BAŞKANI RASİM ÖKTEN’İ ZİYARET ETTİ

Öğle yemeğinde Kebapçılar Köfteciler Tatlıcılar ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Ali Kıral’ın ile Başkan Kıral’ın lokantasında bir araya gelen Dr. Yüceer’e CHP Tekirdağ İl Başkanı Zeynel Şener Saygın da eşlik etti. Misafirperverliklerinden ötürü Başkan Ali Kıral’a teşekkür eden Dr. Candan Yüceer sonrasında İl Başkanı Zeynel Şener Saygın, Süleymanpaşa İlçe Başkanı Aycan Gündüz ve İlçe Örgütü üyeleriyle birlikte önceki dönem CHP Tekirdağ İl Başkanlarından Rasim Ökten’i iş yerinde ziyaret etti.

“ESNAF AĞIR EKONOMİK ŞARTLAR ALTINDA EZİLİYOR”

Ziyaretlerine yakın dönemde seçimleri yapılan bazı meslek odalarının başkanlarını ziyaret ederek devam eden Dr. Candan Yüceer son seçimlerde güven tazeleyen Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği ve Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası Başkanı Sami Kayın’ı ziyaret etti. Sami Kayın’la esnafın sorun ve talepleri üzerine konuştuklarını ve çözüm önerilerini anlatan Dr. Yüceer, “Sorumsuzca yönetilen pandemi süreci hali hazırda esnafımız için çok olumsuz sonuçlar doğurmuştur. Esnafımız henüz bu olumsuz etkilerden kurtulmamışken bu sefer de liyakatsiz ekonomi yönetiminin olumsuz sonuçlarına katlanmak zorunda kalmıştır. Artan maliyetler, alım gücünün düşmesi, yüksek elektrik faturaları, ağır vergi yükü nedeniyle esnafımız nefes alamıyor. Olumsuz ekonomik şartlar altında ezilmeye devam ediyor. Ekonomik sıkıntılar yaşadığımız bu süreçte ve sonrasında esnafımızın her daim yanında olacağız” dedi.

Dr. Yüceer meslek odaları ziyaretleri kapsamında Kebapçılar Köfteciler Tatlıcılar ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Ali Kıral, Tekirdağ Kahveciler ve Büfeciler Odası Başkanı Fahrettin Bayar, Berberler Ve Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Kahraman, Terziler Konfeksiyon Tuhafiye Giyim Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Ümit Güler, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Tekirdağ Şubesi Başkanı Aykut Akdağ ile bir araya geldi. Başkanlarla ülke ve Tekirdağ gündemi hakkında değerlendirmelerde bulunan Dr. Candan Yüceer oda çalışmaları hakkında bilgi aldı.

YÜCEER, BAYBURTLULAR VE ERZURUMLULARI ZİYARET ETTİ

Dr. Yüceer, ziyaretleri kapsamında Tekirdağ Bayburtlular Kültür Yardımlaşma Derneği’ni ve Tekirdağ Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği’ni de ziyaret etti. Hemşerileriyle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Dr. Yüceer, “Tekirdağımız hızlı sanayileşen, çok göç alan bir kent. Tekirdağ çok kültürlü ve hoşgörülü bir şehirdir. Tüm hemşeri dernekleri Tekirdağ’ın bir rengi. Tekirdağımız tüm renkleriyle, gelenek göreneklerimizi yaşatan hemşeri derneklerimizle güzel. Birlik ve beraberlik oldukça, geleneklerimiz, göreneklerimiz, ananelerimiz yaşadıkça birlikte aşamayacağımız hiçbir engel yoktur” diye konuştu. Dr. Yüceer sıcak karşılamaları ve misafirperverlikleri için Tekirdağ Bayburtlular Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı Sinan Dağ ve Tekirdağ Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şimşek Nişancı’ya teşekkür etti.

TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam