CANDAN YÜCEER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞINI İLAN ETTİ - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

15 Temmuz 2024 - 23:34

CANDAN YÜCEER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞINI İLAN ETTİ

reklam
CANDAN YÜCEER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞINI İLAN ETTİ
Son Güncelleme :

19 Kasım 2023 - 14:23

637 views
reklam -->

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 4 dönem Tekirdağ Milletvekilliği yapan Dr. Candan Yüceer, CHP Tekirdağ İl Başkanlığı önünde yaptığı açıklamayla CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Soğuk havaya rağmen yüzlerce partili onlarca basın mensubunun parti binası önünde takip ettiği açıklamada sloganlarla karşılanan Candan Yüceer, tezahüratlar karşısında duygulandı.

KONUŞMASINA SOĞUK HAVAYA RAĞMEN KENDİSİNİ DESTEKLEMEYE GELENLERE TEŞEKKÜR EDEREK BAŞLADI

Sözlerine kendisini destekleyeme gelenlere “Hoş geldiniz” diyerek başlayan CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Candan Yüceer; “Bu soğuk günde mavi gözlü şehrim Tekirdağ’ımın on bir ilçesinden bu soğukta, bu yağmura çamura rağmen bana inanarak, bana güvenerek destek için gelen aynı toprağa basmaktan, aynı havayı solumaktan ekmeğimi, acımı, sevincimi, paylaşmaktan, aynı sevdayı, Tekirdağ sevdasını taşımaktan mutluluk ve gurur duyduğum o güzel yürekli hemşehrilerim hepiniz hoş geldiniz. Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı aydınlık yolda yürümekten, laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni birlikte mücadele ile devam etmekten, her zaman onur ve gurur duyduğum çok kıymetli parti yöneticisi yol arkadaşlarım, sevgili başkanlarım, sevgili belediye başkanlarım hoş geldiniz. Siyasi partilerin il başkanları, ilçe başkanları, çok kıymetli yöneticileri. Hepiniz hoş geldiniz. Dertlerimizi sevgiyle, kahrımızı sabırla çeken muhtarlarımız hoş geldiniz. Sivil toplum örgütlerimiz, odalar, dernekler, sendikaların başkanları, değerli yöneticileri hoş geldiniz. Tekirdağ’ımın o gözü kara yiğit kadınları sevgili kız kardeşlerim, ablalarım hoş geldiniz. Türkiye’yi değiştirecek değişimin gücü olacak sevgili gençler; hoş geldiniz. Kıymetli basın mensupları, hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. İyi ki varsınız. İyi ki bir aradayız.” dedi.

“DOĞRULARI SÖYLEMEKTEN, HAKSIZLIK KARŞISINDA DURMAKTAN BİR AN BİLE TEREDDÜT ETMEDİM; BUNDAN SONRA DA ETMEYECEĞİM, ETMEM!”

“Bugün hayatımın en heyecanlı günlerinden biri” diyerek konuşmasına devam eden CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Candan Yüceer sözlerini şu şekilde sürdürdü:

Yıllardır bu meydanlarda, bu sokaklarda, alanlarda, köylerde, her yerde hep beraberiz. Acımızı, sevincimizi, umudumuzu paylaşıyoruz. Ne mutlu bize ki yan yana, omuz omuza yine bir aradayız. Bugün hayatımın en heyecanlı günlerinden biri. Hem iş hayatında, hem siyasette çokça tecrübe edinmiş olsam da bugün hissettiğim kıvanç, gurur, heyecan, öncekilerden çok yüksek. Bu güzel kentte çalışıp çabalayan, ailesini kuran, çocuklarını büyüten, nice emekler vermiş, hayatınızın bir parçası olmuş biri olarak buradayım. Tekirdağ’da yaşamanın, Tekirdağ’da olmanın en belirgin sonucu yüksek bir aidiyet duygusu. Ben de Tekirdağ’a benziyorum. Uzun seyahatlerden döndüğümde, milletvekilliğimde Ankara’dan döndüğümde, bu topraklara memleketime ayağımı bastığımda huzur burada diyorum. Benim için huzuru anlatır Tekirdağ. Sevgidir, sıcaklıktır, güven duygusudur. Tekirdağ yıllar içinde benim sevdam oldu. Acısı acım, derdi derdim, başarısı başarım oldu. Tekirdağ benim evim, Tekirdağ benim yuvam. Bir kadını, bir anne hassasiyeti ile evimin hakkını hukukunu korumak ve bir milletvekili olarak sizin verdiğiniz oylara layık olmak için canla başla çalıştım. Her platformda Tekirdağ’ın gür sesi olmaya çalıştım. Yeri geldi mecliste, yeri geldi alanlarda, Tekirdağ’ımın güzel kentimin ayrımsız her insanı için, her karış toprağı için, her damla suyu, yeşili, mavisi için mücadele ettim. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolunda yürümekten,  doğruları söylemekten, haksızlık karşısında durmaktan bir an bile tereddüt etmedim; bundan sonra da etmeyeceğim, etmem!

“İYİ GÜNDE DE KÖTÜ GÜNDE DE BURADAYDIM ŞİMDİ DE BURADAYIM”

Aldığım görevleri, seçildiğim makamları hak etmek için çok çalıştım. Gücümü nereden aldığımı soranlara dedim ki gücümü sizden alıyorum. Tekirdağlı hemşehrilerimden alıyorum.  Ama her zaman yüzümü de size döndüm. Başka bir yere dönmedim. Ne mutlu bana ki bu kardeşinizi ön seçimlerden iki kez birinci çıkardınız. Her zaman partililerimden, hemşehrilerimden, seçmenlerimden teveccüh gördüm. Bu benim ömrüm boyunca taşıdığım, taşıyacağım kıvançtır. Meclis kürsüsünde, Tekirdağ’ımıza, Trakya’mıza üvey evlat muamelesi yapılmasına karşı çıktım. Tekirdağ’ın tüm kaynaklarının emilmesine, aynı zamanda iş yapmak noktasına gelince Tekirdağ’ın yok sayılmasına ihmal edilmesine itiraz ettim. İyi günde de, kötü günde de buradaydım. Şimdi de buradayım.

“TEKİRDAĞLILAR DAHA İYİSİNİ DAHA GÜZELİ HAK EDİYOR”

Ayçiçeği tarlalarının, kanola bahçelerinin sarıya boyadığı o verimli toprakları ile masmavi denizi, yaz kış solmayan yeşiliyle, ormanları ile eşsiz doğa ve tarihi mirasıyla, ulusal ve uluslararası piyasaya üretim yapan 3 binin üzerinde faaliyet gösteren firmasıyla, bir tarafta tarım emekçisiyle, bir tarafta sanayi emekçisiyle Tekirdağ bir emek kenti. Tekirdağ Türkiye’nin göz bebeği olmayı hak eden bir şehir. Her türlü zorluğa karşı üreten, yatırım yapan vergisini ödeyen, ülke ekonomisine katkı sunan bir şehir. Ama diğer taraftan baktığınızda da bunun karşılığını yatırın olarak alamayan bir şehir. Burada şüphesiz Tekirdağ’ımıza, Tekirdağlı hemşehrilerime bir haksızlık söz konusu. Tekirdağ daha fazla hizmeti, Tekirdağ daha yaşanabilir bir kenti, Tekirdağ daha iyi bir geleceği hak ediyor. Tekirdağlılar daha iyisini daha güzeli hak ediyor.

“TEKİRDAĞ İÇİN BİR UMDUM, BİR HAYALİM, BİR İNANCIM VAR”

Bir umudum var. Gelecek güzel günlere. Mutlu yarınlara. Tekirdağlı hemşehrilerimin dilediği gibi bir kente kavuşacağına dair umudum var. Bir hayalim var. Havasıyla suyuyla sorunsuz, hemşehrilerimin candan kucaklaştığı, toplu taşımada kentleşmede daha iyiye gitmiş, gençlerin ve kadınların daha mutlu olduğu, örnek belediyeciliği uygulayan daha yaşanabilir bir Tekirdağ kurduğumuza dair bir hayalim var. Ve bir inancım var. En güzelini yapacağımıza. Sizlerle el ele, kol kola, omuz omuza verdiğimizde her zorluğu yeneceğimize, birlikte en güzelini yapacağımıza her kademede kazanım sağlayacağımıza, Tekirdağ’da sosyal belediyeciliği ayağa kaldıracağımıza dair bir umudum var. Onun için buradayım. Onun için burada karşınızdayım. Tekirdağ’ın geleceğine dair büyük bir umut ve heyecanla, Tekirdağ’ı en yaşanabilir il yapmak amacıyla çıkıyoruz bu yola.

“…TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA ADAYIM!”

Kurucu büyükşehir belediye başkanımız sayın kadir Albayrak, 10 yıldır hizmetleriyle ilimizi, şehrimizi çok önemli yerlere taşıdı. Çok sağlam temeller attı. Bizler o temeller üzerine büyük bir gelecek koşusuna başlayacağız. Bu bir gelecek koşusudur. Tekirdağ’ı cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında lider kent yapmak için yola çıkıyoruz. Bu bir bayrak ve hizmet yarışıdır. Bayrağımızı en ileriye taşıyacağız. Çocuklarımız ne mutlu ki Tekirdağ var desinler istiyorum.  Kadınlar iyi ki burada yaşıyorum desinler. Gençlerimiz Tekirdağ bana gelecek oldu desinler. Yaşlılarımız huzurluyum burada çok şükür desinler istiyorum. Artık yuvamda, Tekirdağ’ın mutfağında hayata dokunan icracı makamda şehrime hizmet etmek istiyorum. Tekirdağ’ın hak ettiğini alabilmesi için, hemşehrilerimin yüzünün gülmesi, layık olduğu insanca yaşamı yaşayabilmesi amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adayım!

“TEKİRDAĞ’IMIZIN BÜTÜN ZENGİNLİKLERİNİ, KAYNAKLARINI, GÜZELLİKLERİNİ HALKIMIZIN HİZMETİNE KULLANMAK İÇİN ADAYIM”

Ayrı gayrı olmadan herkesin başkanı olmak için adayım. Herkese candan olmak üzere adayım. Sadece bir makama değil, bir köklü değişime, büyük bir enerjinin ortaya çıkarılmasına, yeni bir yönetim anlayışını kentime kazandırmaya, bu güzel kenti bir adım değil koşar adım geleceğe taşımaya adayım. Tekirdağlı çiftçimin, işçimin, iş insanımın, öğrencilerimizin, kadınların, gençlerin, çocukların başkanı olmaya adayım. Dağımızın, ormanımızın, yeşilimizin, ergenemizin, doğamızın başkanı olmak için adayım. Tekirdağ’ımızın bütün zenginliklerini, kaynaklarını, güzelliklerini halkımızın hizmetine kullanmak için adayım.

“TEKİRDAĞ’I PARMAKLA GÖSTERİLEN BİR BAŞARI HİKÂYESİNE ÇEVİRMEK İÇİN ADAYIM”

Samimi, güler yüzlü, dürüst, şeffaf, katılımcı, adil bir yönetim için adayım. Bizi birleştiren önceliğimiz, ortak değerimiz Tekirdağ’ı yüceltmek bugünü ve yarını daha insanca kurmak için adayım. Türkiye’de yerel yöneticilikte Tekirdağ’ı bir örnek, parmakla gösterilen bir başarı hikâyesine çevirmek için adayım. Sürdürülebilir, çevreci, sosyo-ekonomiyi gözlemleyen çağımızın teknolojisini ve yeniliklere hazır bir yönetim için adayım. Alt üst ölçekli planlara uygun olarak tarımın yanında, turizm ve lojistik alanında kentimizi planlayacak ve şehrimizi bu alanlarda marka şehir yapmak için adayım. İlçe belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve işin uzmanı kadrolarımız, bilim insanlarıyla uyumlu çalışarak en iyi ve en hızlı hizmet için adayım. Sağlıklı bir kent olması yönünde alt üst yapılarımızı ivedi bir şekilde deprem tehdidi altından kurtaracak çalışmalar yapmak, deprem ve diğer afetler noktasında hazır bir kent yapmak için adayım. Yüzlerce yıllık tarihi topraklarımızda barındıran mavi gözlü şehrimizin kültür mirasını korumak ve gelecek nesillere aktarmak için adayım.

“YILLARDIR BİRİKTİRDİĞİM TEKİRDAĞ DENEYİMLERİMLE VE HER BİRİNİZE DOKUNACAK PROJELERİMLE SİZE CANDAN HİZMET ETMEYE GELİYORUM”

Bir yola çıkıyorum, Tekirdağ’ım için. Sizlerin desteğiyle onurlu bir göreve talibim. İhtiyaçları görüyorum, sorunları duyuyorum. Çözümleri biliyorum. 6218 kilometrekarenin her adımında hangi sorunlar yaşandığını görüyorum. Şimdiye kadar yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır. Şimdi yıllardır biriktirdiğim Tekirdağ deneyimlerimle ve her birinize dokunacak projelerimle size candan hizmet etmeye geliyorum. Hemşehrilerim bana güvenip haydi Candan Başkan dedikten sonra bu yol bize onur verir.

“TEKİRDAĞ’DA YENİDEN 12-0 YAPMAYA HAZIR MISINIZ?”

Geçtiğimiz yerel seçimlerde 4 belediyemizi kaybettik. Tabi bize yine 12-0 yapmak yakışırdı. Partimizin ve bizlerin bu yerel seçimlerdeki hedefi bellidir. Bizler yeniden 12-0 yapmak için yola çıkıyoruz. Hedefimiz Süleymanpaşa’yı hedefimiz Kapaklı’yı, hedefimiz Marmaraereğlisi’ni, hedefimiz Hayrabolu’yu yeniden kazanmaktır. Tekirdağ’da yeniden 12-0 yapmaya hazır mısınız?

“KAZANAN TEKİRDAĞ OLACAK”

Ne karşımızdaki ittifak, ne yıpratma çabaları bizi bu başarıdan alıkoyamaz. Tekirdağ hiçbir ilçemizi sosyal belediyecilik anlayışımızdan mahrum bırakmayacağız. Kazanan Tekirdağ olacak. Kazanan Tekirdağlılar olacak. Kazanan biz olacağız. Tekirdağ’da el birliği ile bir başarı öyküsü yazacağız. Türkiye’ye demokrasimizle, dayanışmamızla, projelerimizle ve doğaya barışık çözümlerimizle örnek olacağız. Tekirdağ’ın gelecek koşusunu, adaletli yönetim dönemini, lider kent olma hedefini önünüze koyuyorum. Projelerimizle, yönetim anlayışımızla, vizyonumuzla geliyoruz. Önce insan önce Tekirdağ diyenlerin güçlü sesiyle geliyoruz.

“TEKİRDAĞ’A SİZİNLE EL ELE KOL KOLA OMUZ OMUZA YÜRÜYECEK CANDAN BİR BAŞKAN LAZIM”

Tekirdağ gördüğüm kadarıyla ayağa kalkmaya hazır. Tekirdağ örnek kent olmaya hazır. Tekirdağ yarını kurmaya hazır. Peki, Tekirdağ’a ne lazım? Tekirdağ’a sizinle el ele kol kola omuz omuza yürüyecek Candan bir başkan lazım. İşte o da burada.  Şimdi hep birlikte önce insan önce Tekirdağ diyerek yola çıkma vakti. Haydi, birlik içinde, huzurlu, mutlu, daha güçlü, daha güzel, daha yaşanabilir bir Tekirdağ için geleceğimiz için, çocuklarımız için hep birlikte yönetmek için yola koyulalım. Biz bu yola baş koyduk. Bizim yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yoludur. Yolumuz açık olsun.”

Güven Tekirdağ Gazetesi ve Tekirdağ Canlı Haber İnternet Haber Sitesi olarak Dr. Candan Yüceer’e çıktığı yolda başarılar dileriz.

Özlem Gürakar

GÜVEN TEKİRDAĞ GAZETESİ – TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam