BU MARKETTE İYİLİK VAR - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

19 Mayıs 2024 - 18:26

BU MARKETTE İYİLİK VAR

reklam
BU MARKETTE İYİLİK VAR
Son Güncelleme :

24 Mayıs 2022 - 11:55

110 views
reklam -->

Çorlu Belediyesi tarafından hizmete sunulan sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “Dost Market”in işleyişi hakkında açıklamalarda bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, amaçlarının ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaç maddelerine ücretsiz olarak ulaşmalarına olanak sağlamak olduğunu belirterek Unvansız Gönüllüler Derneği ile birlikte önemli bir projeyi daha hayata geçirmiş olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yenilikçi ve alışılagelmişin dışında bir yöntemle hizmet sunduklarını ifade eden Başkan Sarıkurt, “Bu projeyi ülkemizin içinden geçtiği zor bir dönemde hizmete sunarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dokunabilmekten dolayı çok mutluyum. Bu süreci de her zaman olduğu gibi yine dayanışma ile aşacağız. Belediyemiz, Unvansız Gönüllüler Derneğimiz ve değerli bağışçılarımızdan gelen destekler ve katkılarla oluşturduğumuz gıda bankası sisteminden yaralanacak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza başvuruları ve değerlendirme süreci sonrasında ailenin ihtiyaç durumuna göre belirlenen miktarda adlarına tanımlanan puan yüklü alışveriş kartı “Çorlu Kart” ile Dost Market’ten alışveriş yapabilecekler. Bu aşamanın doğru ilerleyebilmesi için temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken, maddi yetersizliğe düşen muhtaç veya dar gelirli vatandaşlarımızın öncelikle Şeyhsinan Mahallesi Kantarcı Sokak üzerinde yer alan Çorlu Belediyesi Atatürk Kent Enstitüsü’nde bulunan Sosyal Yardım Başvuru Noktası’na gelerek Dost Market’ten faydalanmak istediklerini belirterek başvuruda bulunmaları gerekmektedir.Başvuru noktasına yapılan başvuruların Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz tarafından evrak kontrol ve sosyal incelemesi tamamlandıktan sonra yapılan değerlendirmeler neticesinde durumu uygun olan vatandaşlarımız yapılacak davet bildiriminin ardından alacakları kişiye özel olarak tanımlı Çorlu Kart’a yüklenen periyot ve kredi tutarına göre Dost Market’ten alışveriş yapılabilecekler.” dedi.

“BAĞIŞLARINIZLA BÜYÜYECEĞİZ”

“Biz bir aileyiz ve bağışlarınız ile birlikte daha da büyüyeceğiz.” diyen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Dost Market’in yardım alabildiğini belirterek “Dost Market’imize katkı sunmak isteyen bağışçılarımız bağışlarını ayni ve nakdî olarak yapabilirler. Bağışlarınızı marketimiz ile irtibata geçerek teslim edebilirsiniz. Ayni olarak paletli ürün bağışı yapmanız durumunda da bağışların tarafımızdan teslim alınması konusunda yardımcı olabiliyoruz. Ayrıca Dost Market’imizin bir gıda bankası olması sebebiyle; 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu, 30.12.2004 tarih ve 5281 sayılı Kanun, 25/12/2003 tarih ve 5035 sayılı Kanun, 3065 sayılı Kanunun 17/2-b maddesi ile 21/03/2004 tarih ve 251 no.lu Gelirler Vergisi genel tebliği ile belirlenmiş olan bağış yapılan ürünlerin toplam KDV’siz tutarını gelir vergisinden mahsup edilebilirsiniz. Dost Market için başvuruda bulanan vatandaşlar; Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz tarafından evrak ve sosyal incelemesi sonucunda ihtiyaç sahibi belirlenecek; bu ihtiyaç sahiplerine tanımlanan periyot ve kredi tutarına göre Dost Market içerisinde alışveriş yapma imkânı sunulacaktır. Ayrıntılı bilgi için 0282 674 77 62 numaralı hattı arayabilirsiniz.” sözlerine yer verdi.

HANGİ ÜRÜNLER YER ALACAK?

Başkan Sarıkurt son olarak şunları söyledi: “Çorlu Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırabilmek, temel ihtiyaçlarına ulaşabilmelerine olanak sağlayabilmek amacıyla hayata geçirdiğimiz Dost Market raflarında başta gıda maddeleri olmak üzere temel ihtiyaç olan pek çok temizlik ve hijyen ürününün yanı sıra soğuk zincir mamulleri ve sebzeleri de içeren gıda ile yakacak maddelerine kolaylıkla ulaşabilecekler.”

TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam