AYGUN’DAN ÖZCAN’A SERT CEVAP; “TEKİRDAĞ HİÇ KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİLDİR” - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

27 Mayıs 2024 - 13:46

AYGUN’DAN ÖZCAN’A SERT CEVAP; “TEKİRDAĞ HİÇ KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİLDİR”

reklam
AYGUN’DAN ÖZCAN’A SERT CEVAP; “TEKİRDAĞ HİÇ KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİLDİR”
Son Güncelleme :

20 Temmuz 2022 - 19:29

98 views
reklam -->

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’ın CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun’a yönelik yapmış olduğu açıklamada “Edirne’den okumak için şehrimize gelen ve milletin takdiriyle Tekirdağ milletvekili seçilen arkadaşımız” sözleri üzerine Vekil Aygun “Mızrak Çuvala Sığmaz” başlığıyla yazılı bir açıklama gerçekleştirdi.

“TEKİRDAĞ, HİÇ KİMSENİN TEKELİNDE, MÜLKİYETİNDE DEĞİLDİR”

Sözlerine Ak Parti İl Başkanı Mestan Özcan’ın gündem olan ifadeleri ile başlayan CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun; “Tekirdağ’ın sorunlarını çözmek, halkımızın dertlerine çare bulmak, sıkıntıları ülke gündemine sokmak, çözüm kanalları geliştirmek ve yerelden Türkiye’ye uzanmak üzere 27. Dönem Tekirdağ Milletvekili seçildim. Halkımın oyları ile seçilmiş Milletvekili olarak, halkımdan başka kimseye hesap vermedim, vermem. Edirne’de doğdum, Tekirdağ’da ve Türkiye’nin her bölgesinde hizmet ediyor, çalışıyor ve bundan da gurur duyuyorum. Tekirdağ, hiç kimsenin tekelinde, mülkiyetinde değildir. Edirne doğumlu olmama gönderme yaparak, Tekirdağ’ın sahibiymiş cüretinde bulunmak ya cahilliğin ya da Atatürk’ün ülke sevdasından nasibini almamanın neticesidir.” dedi.

İlhami Özcan Aygun açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“YOLUMUZUN DA ROTAMIZIN DA DOĞRU OLDUĞUNUN EN GÜZEL KANITIDIR”

Ülke sevdası, bu toprağın her metrekaresine aynı aidiyet ve bağlılıkla hizmet etmeyi gerektirir. Misak-i Milli’ye bağlıyız. Edirne’den Tekirdağ’a, Erzurum’dan Çorum’a, Balıkesir’den Hatay’a kadar ülkemizin her metrekaresini ziyaret ediyor, vatandaşımızla buluşuyor, sorunlarını çözmek için var gücümüzle çalışıyoruz. TBMM’deki Vekil Odamıza, sadece Tekirdağ’dan, Edirne’den, Kırklareli’nden değil yurdun dört köşesinden vatandaşlarımız gelmekte, sıkıntılarını anlatmaktadır. Erzincan Tercanlı çiftçiler, kendi ilinin vekillerinden umutlarını kesip, sorunlarının çözümü için bizleri ziyaret ediyorsa, yolumuzun da rotamızın da doğru olduğunun en güzel kanıtıdır.

Yaşadığım, çalıştığım, hizmet ettiğim ve halkımızın teveccühü ile Milletvekili olarak seçildiğim Tekirdağ’ın sorunlarını her koşulda gündeme getirmek, vatandaşımın yanında olmak, onların derdini dert etmek; boynumun borcudur. Halkımıza hizmet etmek için seçildik, TBMM’de bunun için yemin ettik.

“TARIM SEKTÖRÜ KRİZDEDİR”

Ödediği vergi ile aynı oranda hizmet almayan Tekirdağ’da karayollarından okullara, hastanelerden çevre sorunlarına kadar pek çok noktada ağır sorunlar yaşanmaktadır. Tarım sektörü krizdedir. En değerli tarımsal araziler, plastik sanayiye peşkeş çekilmektedir. Kim ne derse desin bu sorunları gündemde diri bir şekilde tutmaya devam edeceğiz.

Gıda enflasyonu açısından OECD ülkeleri içinde zirveye oturan Türkiye’de hayat pahalılığı yediden yetmişe herkesin belini bükmüştür. Vatandaşımız, kilo ile sebze-meyve aldığı dönemleri geride bırakarak, tane ile alım dönemine geçmiştir. Hayat pahalılığının en önemli kalemi haline gelen gıdada büyük bir kriz yaşanmaktadır. Trakya; buğdayda ve ayçiçek üretiminde Türkiye’nin önde gelen bölgeleri arasında yer almaktadır. Verimli arazileri ile büyük potansiyel sunan Tekirdağ’ın çiftçisi yaşadığı sıkıntılar karşısında yalnız bırakılmaktadır.

“MIZRAK ÇUVALA SIĞMAZ”

Kurban Bayramı döneminde kendini göstermeye başlayan çayır tırtılı, adım adım tarlaları sarmaya başlamıştır. İl Müdürlükleri, büyüyen tehlikenin farkına varamamış, çiftçileri uyarmamış, önlem almamıştır. Bu tehlikeye karşı çiftçimizi uyaran ilk isimler arasında yer aldım. Çiftçilerimizin tarlalarını kontrol etmesini, acilen ilaçlamaya geçmesini istedim. Süleymanpaşa’da, sıkıntının büyüdüğü köyleri tek tek ziyaret ettim. Tarım ve Köyişleri Bakanı Vahit Kirişci’yi telefonla arayan ilk milletvekillerinden biri şahsım olmuştur.  Drone ve uçakların bölgeye sevk edilmesini, acil ilaçlama yapılmasını, Trakya’nın Afet Bölgesi ilan edilmesini, zararların tarımsal sigortada karşılanmasını istedim. Uyarılarımız sonucunda önce iki drone Bölge Tarım Kredi Kooperatifi’ne gönderilmiştir. Konuyu etkin bir şekilde yerel ve ulusal medyaya taşıyarak, Bakanlık üzerinde baskı kurmaya çalıştık. Nitekim uyarılarımız sonrasında Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil, bölgeye gelmiştir. Ancak “rüzgâr gibi” gelen Pakdil, “rüzgâr gibi de gitmiştir. Kapsamlı ziyaretler yapamadığı için sorunun büyüklüğünü görememiş, ayçiçek rekoltesinde kayıp olmayacağını iddia edecek kadar, gerçeklerden kopuk açıklamalar yapmıştır. Ancak MIZRAK ÇUVALA SIĞMAZ, gerçekler balçıkla kapatılamaz.

Vatandaşlarımız “drone”ları ve tarım ilaçlamaları kendi ceplerinden karşılamaktadır. Bakanlık, sübvanse etmemektedir. Drone’lar yetersiz olduğu için çiftçilerimiz yer araçları ve traktörler ile ayçiçeklerini ezerek ilaçlama yapmaktadır.

“ÇARESİZ KALAN ÇİFTÇİ, BİZLERİ ARAMAKTADIR”

İlaçlamalar tek elden ve merkezi yönetimle yapılmadığı için bölgedeki arılar yok olmaktadır. Bilimsel ölçütlere göre yapılmayan ilaçlamalar nedeniyle arıcılık yapan üreticilerimiz büyük zarar görmektedir.  Telefonlarımız susmamaktadır. Çiftçimiz, “Tırtılların, ayçiçeklerin başlarına kadar ilerlemesini niye beklediler? Kurban Bayramı’nda niye uyudular, Bakanlık, İl Müdürlüğü ne işe yarar” sorularını yöneltmektedir. Çaresiz kalan çiftçi, bizleri aramaktadır. Bize gelen talepleri hem medyaya taşımak hem de Tarım İl Müdürlüğü’ne aktarmak, görevimizin gereğidir.

Çayır tırtılı sorunu ilimizde halen bitmemiştir. Trakya’yı da aşarak, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, İstanbul, Sakarya illerine sıçramıştır.

“VATANDAŞIN AYÇİÇEĞİNDEN VE BİR YIL BOYUNCA EMEK VERDİĞİ DİĞER TÜM ÜRÜNLERDEN “EKMEK” YEMESİNDEN BAŞKA DERDİMİZ YOKTUR”

Siyaset, kişisel husumet ve hırsla yapılmaz. Demokrasi, çok sesliliktir. Eleştirilere tahammül etmek, eleştirilere kulak vererek, çözüm yolları geliştirmek, demokrasinin bir parçasıdır. Cumhurbaşkanlığı sisteminde yandaş medya üzerinden muhalefetin sesini kısan, gerçekleri örtbas eden AKP Yönetimi, yolun sonuna geldiği için “hırçınlığını” arttırmıştır. Tekirdağ AKP İl Yönetimi; bizleri susturamaz, yıldıramaz, yolumuzdan döndüremez. Vatandaşın ayçiçeğinden ve bir yıl boyunca emek verdiği diğer tüm ürünlerden “EKMEK” yemesinden başka derdimiz yoktur.”

TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam