AYGUN: “AK PARTİ PROJELERİMİZİ KOPYALIYOR” - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

16 Temmuz 2024 - 00:36

AYGUN: “AK PARTİ PROJELERİMİZİ KOPYALIYOR”

reklam
AYGUN: “AK PARTİ PROJELERİMİZİ KOPYALIYOR”
Son Güncelleme :

27 Eylül 2022 - 8:20

145 views
reklam -->

CHP Tekirdağ Milletvekili ve CHP Ekonomi Masası Üyesi Dr. İlhami Özcan Aygun, seçim yaklaşırken AK Parti’nin paniğe kapılarak, CHP’nin projelerini kopyalamaya başladığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, “çiftçinin elektrik faturalarının hasat sonunda ödenmesi” müjdesinin CHP’nin vaatlerinden kopyalandığını vurgulayan Aygun, “AK Parti’yi korku dağları sardı. Bugüne kadar sadece 5’li işadamlarını düşünürken, seçim yaklaşınca çiftçiler akıllarına gelmeye başladı. Ancak yine de bizim projelerimizin gölgesinde kalıyorlar. Çünkü biz iktidara geldiğimizde çiftçinin sadece elektrik değil, tüm borçlarının faizini bir haftada sileceğiz, anaparayı yapılandıracağız” dedi.

Aygun, yaptığı açıklamada, AK Parti’nin CHP’yi yakından takip ettiğini ve projelerini kopyaladığını belirterek, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu,  KYK borçlarını sileceğini söyledi. Projemizi kopyaladılar. Genel Başkanımız icra borçları için açıklama yaptı,  vatandaşlarımızın 2 bin lira ve altında olan borçlarının tasfiye kararı aldılar” diye konuştu.

“AK PARTİ PANİK ATAKTA!”

AK Parti’nin bugüne kadar çiftçinin feryadına kulak tıkadığını anlatan Aygun, “Millet İttifakı’nın iktidara yürüyen sesini duymaya başlayınca panik atak geçirmeye başladılar. Şimdi de çiftçilerimizin elektrik borçlarını hasat sonunda yılda bir kere ödeyebilmesine olanak tanıyan vaadimizi kopyaladılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendi projeleriymiş gibi açıkladı.  Oysa CHP aylar önce bastırdığı proje kitapçığı ile iktidara gelince yapacaklarını açıklamıştı!” diye konuştu.

“İKTİDAR OLMADAN PROJELERİMİZ GERÇEKLEŞİYOR!”

Aslında CHP’nin iktidar olmadan projelerini gerçekleştirdiğini söyleyen Aygun, “İktidar olmadan projelerini yaşama geçen başka muhalefet lideri yok! Genel Başkanımız, imkânsızı başarmıştır! Buradan AK Parti’ye soruyoruz. Peki diğer önerileri de yapacak mısınız?” diye sordu.

Aygun üreticilere seslenerek, CHP iktidara gelince şu çözüm önerilerini hayata geçireceklerini aktardı:

1.            Çiftçiye Tarım Kanunu’ndan gelen, milli gelirin en az yüzde 1’i oranında tarımsal destek vereceğiz.  Bugüne kadar ödenmeyen tarımsal destekleri de plan çerçevesinde ödeyeceğiz. Tarımsal destekleri her yıl Ekim ayı öncesinde peşin yapacağız.

2.            Çiftçimize kırmızı mazot vereceğiz. Yani vergiden arındırılmış mazot vereceğiz.

3.            Çiftçimizin Tarım Kredi Kooperatifleri, bankalara olan kredi borçları, su ve elektrik borçlarının faizlerini sileceğiz ve gelir durumuna göre yapılandıracağız.

4.            Çiftçi, ekeceği ürünün taban fiyatını ekim yapmadan önce bilecek. Taban fiyatlar, bir yıl önce açıklanacak. Hububat, yağlı tohum, baklagiller başta olmak üzere belirli ürünlere alım garantisi verilecek.

5.            Sulamada kullanılan elektrik faturası, hasattan sonra ödenecek.

6.            Tarımsal destekler ve traktör başta olmak üzere hiçbir tarımsal araç haczedilmeyecek. Tarımsal desteklere bloke konulmasına izin vermeyeceğiz.

7.            Doğrudan gelir desteği kapsamında yapılan ödemelerden vergi ve banka komisyonlarını kaldıracağız.

8.            Hasat döneminde ürün ithalatını yasaklayacağız.

9.            Mera alanlarını koruyacak, besiciye açacağız. Yem maliyetini düşürmek için meraları düşük ücretle besiciye açacağız.

10.          Üreticiyi girdi fiyatları karşısında ezdirmeyeceğiz.  Süt üreticimiz 1 kilo süt satıp, bunun parasıyla en az 1,5 kilo yem alabilecek.

11.          Besicimiz ürettiği 1 kilo eti satarak, bunun parasıyla 25 kilo yem alabilecek.

12.          Tarım sektöründe gençler ve kadınlar için teşvik getireceğiz: “Gençler Üretiyor” teşvik programını açıklayacağız. Kadınların ve gençlerin tarımda istihdamının artması için sosyal güvenlik primlerinin devlet tarafından ödenmesini sağlayacağız.

13.          Fındıkta maliyetinden düşük alım fiyatlarını engelleyeceğiz.

14.          Çay ithalatını ve kaçak çayı engelleyeceğiz.

15.          Türkiye İş Kurumu’nun geçici işçi istihdam ederek ve parasını da Türkiye İş Kurumu ödeyerek çayı toplatabilmesini sağlayacağız.

16.          Arıcılık yapılan bölgelerde laboratuvar kuracağız. Hiçbir bal üreticisinin alın terinin sömürülmesine izin vermeyeceğiz.

TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam