AK PARTİ’DE ADAY ADAYLIĞI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

16 Temmuz 2024 - 00:14

AK PARTİ’DE ADAY ADAYLIĞI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

reklam
AK PARTİ’DE ADAY ADAYLIĞI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
Son Güncelleme :

10 Kasım 2023 - 16:55

425 views
reklam -->

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş, düzenlediği basın toplantısı ile 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere dair adaylık iş ve işlemleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“BUGÜNDEN İTİBAREN ADAY MÜRACAATLARINI ALMAYA BAŞLIYORUZ”

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı’nda gerçekleşen basın toplantısında konuşan Başkan Ali Gümüş; “Bildiğiniz üzere yavaş yavaş seçim sathı mahalline giriyoruz. Seçime ilişkin hazırlıklar son sürat ilerliyor. Biz de açıkçası seçime ilişkin hazırlıklarımızı hızlandırdık. Zaten Parti olarak bir seçim bittiği günün hemen ertesinde,biz sonraki seçimin hazırlıklarına başlayan bir parti olduğumuzu hepiniz biliyorsunuz. Ama seçim sathı mahalline doğru yanaştığında da bu tempo hızlanır. Biz de tempomuzu hızlandırmış bulunuyoruz. Aday olmak isteyenler için istifa süreci bildiğiniz üzere başladı. Bu 1 Aralık itibariyle sona erecek. 1 Ocak itibariyle de inşallah seçim süreci ve seçim takvimi devreye alınmış olacak ve süreç resmen hızlı bir şekilde başlamış olacak. Biz de bugünden itibaren aday müracaatlarını almaya başlıyoruz.” dedi.

“YENİ BİR ZAFERE İNŞALLAH İMZA ATACAĞIZ”

31 Mart seçimlerinde yeni bir zafer yaşayacaklarına inandıklarını dile getiren AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş; “Yine bildiğiniz üzere 14 ve 28 Mayıs seçimlerinden Cumhur ittifakı olarak zaferle çıktık ve şimdi de yerel seçimler önümüzde duruyor ve gerçekten yerel seçimler de bizim için oldukça önemli. Zira AK Parti’nin teşkilatçılık anlayışının temelinde Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemine ait hizmet anlayışı var ve bu hizmet anlayışının sekteye uğramadan daha da derinleşerek daha da artarak devam etmesini diliyoruz. Milletimize hizmetkarlık yolunda en önemli adımdır yerel seçimler ve yerel belediyecilik. Bundan bizim özelimizde Tekirdağ olmak üzere Tüm şehirlerimizi AK Parti belediyeciliği ile buluşturmak için adeta sabırsızlanıyoruz. Yeni bir zafere inşallah imza atacağız. Türkiye Yüzyılı inşası yolunda var gücümüzde çalışmak suretiyle bu yerel seçim sürecini de salimen atlatıp daha bir başka yeni heyecanlara doğru Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yol almaya İnşallah devam edeceğiz.” diye konuştu. 

Adaylık süreçleri ile sözlerine devam eden Başkan Gümüş; başvuru ücretlerinin Gazze’ye yardım olarak gideceğinin altını çizerken şu bilgileri paylaştı:

31 MART 2024 TARİHİNDE YAPILACAK OLAN MAHALLİ İDARELER SEÇİMLERİNDE ADAY ADAYLIĞI İLE İLGİLİ BAŞVURU SÜRECİ

a)Belediye Başkanlıkları için Başlangıç Tarihi: 9 Kasım 2023 -Bitiş Tarihi: 17 Kasım 2023

b) Belediye Meclisi Üyelikleri için Başlangıç̧ Tarihi: 9 Kasım 2023 – Bitiş Tarihi: 3 Aralık 2023

BAŞVURU YERİ

Belediye Başkan Adaylıkları: Büyükşehir ve İl Belediye Başkan aday adayı başvuruları bizzat yazılı olarak Genel Merkeze veya Genel Merkeze iletilmek üzere İl Başkanlıklarına, İlçe ve Belde Başkan aday adayı başvuruları bizzat yazılı olarak İl Başkanlıklarına yapılacaktır.

İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyesi Adaylıkları:

İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyelikleri aday adayı başvuruları bizzat yazılı olarak İlçe Başkanlıklarına yapılacaktır.

BAŞVURU ŞEKLİ

1.            a)  Adaylık önbaşvurusu, başvuru.akparti.org.tr adresinde bulunan ilgili seçim türüne ait formların, E-BAŞVURU yöntemiyle doldurularak istenilen eklerle birlikte sisteme aktarılması suretiyle gerçekleştirilecektir. Söz konusu bu ön başvuruyu kendi imkanlarıyla yapamayanlar ilgili teşkilat birimine bizzat baş vurarak yaptırabileceklerdir.

2.            b)  Başvurunun kesinleşmesi için aday adayları, bizzat ilgili teşkilat birimine giderek sistemde doldurduğu formun çıktısını imzalayacaktır. Aksi halde başvurular işleme konulmayacaktır.

BAŞVURUYA EKLENECEK BELGELER

1.            a)  Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi(Hangi adaylık türü ile ilgili olduğu belirtilerek adliyelerden veya e-Devlet üzerinden),

2.            b)  Diploma fotokopisi(Başvuru sırasında parti yetkilisi tarafından aslı görülmek suretiyle onaylanacak veya e-Devlet üzerinden),

3.            c)  Nüfuscüzdanı fotokopisi(T.C Kimlik numarasını gösterir şekilde),

4.            d)  Askerlik durum belgesi(Askerlik şubesinden veya e-Devlet üzerinden alınacak),

5.            e)  Bağış dekontu (Bağışlar, 9 Kasım 2023 tarihi ve sonrasında, aşağıdaki 5.maddede belirlenen AFAD hesaplarına yatırılmış olmalı ve dekonta aday adayının adı soyadı, T.C. Kimlik numarası, doğum tarihi ve aday adayı olduğu il/ilçe yazılmalıdır),

6.            f)  Adaylık için istifası zorunlu olan kimselerin, ilgili mercilere sunulmuş istifa veya emeklilik dilekçelerinin fotokopisi,

7.            g)  Engellilik oranı %40 ve üzerinde olan aday adayları ‘Engelli Kimlik Kartı’ veya ‘Sağlık Kurulu Rapor’ fotokopisi.

BAŞVURU ÜCRETLERİ GAZZE’YE YARDIM OLARAK GİDECEK

BAŞVURU İÇİN BAĞIŞ MİKTARI ve BAĞIŞ YAPILACAK YER

Belirlenen bağışlar; tüm dünyanın gözleri önünde vahşice işlenen ve soykırıma varan saldırılardan etkilenen Gazze’li kardeşlerimizin temel insani ihtiyaçlarının karşılanması için AFAD üzerinden iletilecektir.

Bağışlar, söz konusu sebeple açılan AFAD hesaplarından herhangi birine yatırılacaktır.

BAŞVURU ESNASINDA ÖDENECEK BAĞIŞ MİKTARI

•Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylarından 50.000 TL (Elli Bin TürkLirası)

•İlçe Belediye Başkan Aday Adaylarından20.000 TL (Yirmi Bin Türk Lirası)•Büyükşehirlerdeki Belediye Meclisi Aday Adaylarından10.000 TL (On Bin Türk Lirası)

•Belediye Meclisi üyesi aday adaylarından5.000 TL (Beş Bin Türk Lirası)

Kadın ve 18-30 yaş arası genç (31.03.2006-31.03.1994 arası doğumlular) aday adaylarından belirlenen bağış miktarının 1⁄2’si, engelli aday adaylarından ise 1⁄4’ü alınacaktır.”

Özlem Gürakar

GÜVEN TEKİRDAĞ GAZETESİ – TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam