ÜRETEN ŞEHİRLER TEMATİK TEKNİK DESTEK PROGRAMI İLAN EDİLDİ - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

27 Mayıs 2024 - 03:36

ÜRETEN ŞEHİRLER TEMATİK TEKNİK DESTEK PROGRAMI İLAN EDİLDİ

reklam
ÜRETEN ŞEHİRLER TEMATİK TEKNİK DESTEK PROGRAMI İLAN EDİLDİ
Son Güncelleme :

14 Mayıs 2022 - 16:30

119 views
reklam -->

Trakya Kalkınma Ajansı 2022 Yılı Üreten Şehirler Tematik Teknik Destek Programını ilan etti. Program Tekirdağ ilinde yer alan ve tekstil ürünlerinin bitirilmesi (boya, apre, ağartma, baskı vb.) alanında faaliyet gösteren işletmelerde uygulanacak.

1.700.000 TL’LİK DANIŞMANLIK DESTEĞİ VERİLECEK

Tekirdağ ve ilçelerindeki tekstil ürünlerinin bitirilmesi olarak ifade edilen boya, apre, ağartma, baskı vb. alanlarda faaliyet gösteren firmalara yönelik olarak ilan edilen program kapsamında 1.700.000 TL’lik bir danışmanlık desteği verilecek. Program hakkında bir açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, tematik teknik destek programının Tekirdağ ve çevresinin ihtiyaçları gözetilerek hazırlandığını söyledi. Şahin şunları söyledi:” Bildiğiniz gibi yeşil üretim, çevresel etkileri düşük girdiler kullanan, yüksek verimliliğe sahip olan ve çok az veya sıfır atık içeren ve kirlilik oluşturmayan üretim süreçlerini kapsar. Biz de işletmelerimizin yeşil üretime geçmesi için onları destekliyoruz. Toplam bütçesi 1.700.000 TL olan program kapsamında tekstil ürünlerinin bitirilmesi alanında faaliyet gösteren işletmelerin verimliliğinin artırılması ve çevreye duyarlı üretimin desteklenmesi amacıyla temiz üretim etüt ve analizlerinin gerçekleştirilmesine yönelik danışmanlık desteği vereceğiz. Bu danışmanlık desteğinden Tekirdağ ilinde yer alan ve tekstil ürünlerinin bitirilmesi (boya, apre, ağartma, baskı vb.) alanında faaliyet gösteren işletmeler yaralanabilecek. Bu program ile firmalarımızın kapasitesinin geliştirilmesi, sürdürülebilirliği ve verimliliğinin artırılması için temiz üretim konusunda teknik destek sağlamış olacağız. Tekstilde boya, apre, ağartma, baskı gibi alanlarda Tekirdağ’da faaliyet gösteren firmalarımızı bu danışmanlık desteğinden faydalanmaya davet ediyor, programın hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

DANIŞMANLIK DESTEĞİ NELERİ İÇERİYOR?

Proje uygulama süresi 12 ay olacak Program kapsamında temiz üretim etüt çalışması yapılacak.

Etüt kapsamında tesiste şu çalışmalar yapılacak: Ön Değerlendirme – Temiz Üretim Etüdü Kapsamının ve Sınırlarının Belirlenmesi – Proses Akım Şemalarının Çizilmesi ve Veri Toplanması – Ölçüm ve Analizlerin Yapılması – Temiz Üretim Olanaklarının Tespit Edilmesi – Ön Fizibilite Çalışması

TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam