TRAKYA KALKINMA AJANSI EDİRNE PROJELERİ İÇİN AÇILIŞ TÖRENİ DÜZENLENDİ - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

14 Nisan 2024 - 04:23

TRAKYA KALKINMA AJANSI EDİRNE PROJELERİ İÇİN AÇILIŞ TÖRENİ DÜZENLENDİ

reklam
TRAKYA KALKINMA AJANSI EDİRNE PROJELERİ İÇİN AÇILIŞ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Son Güncelleme :

20 Mart 2024 - 22:42

119 views
reklam -->

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın katılımlarıyla, Edirne’de Trakya Kalkınma Ajansı eliyle; tarımdan turizme, sanayiden sosyal hayata kadar yerel kalkınmayı destekleyecek ve hem Edirne, hem de Trakya bölgesinin ekonomisine katkı sağlayacak 17 projenin açılışı yapıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 341 kalkınma projesine 533 milyon lira destek verdiğini belirten Bakan Kacır, “Türkiye Yüzyıl’ında Edirne’mizi gerçekleştirdiğimiz projelerle ihya etmeye devam edeceğiz.” dedi.

BAKAN KACIR: “341 KALKINMA PROJESİNE 533 MİLYON LİRA DESTEK OLDUK”

Bakan Kacır sözlerine “Ülkemizi, muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine taşıyacak yatırımlara imza atıyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci asrında, daha gelişmiş, refah seviyesi yükselmiş marka şehirler için durmadan, duraksamadan çalışmaya devam ediyoruz. Bu vizyon doğrultusunda Edirne’mizin de sanayisini, üretimini, istihdamını, kalkınmasını desteklemeye devam edeceğiz. Trakya Kalkınma Ajansı’mız eliyle bugüne kadar kamu kurumlarımızın, mahalli idarelerimizin, üniversitelerimizin, özel sektörümüzün ve sivil toplum kuruluşlarımızın 341 kalkınma projesine 533 milyon lira destek olduk. Bugün de yine Trakya Kalkınma Ajansımız vasıtasıyla Edirne’mizde, gençlerimize, kadınlarımıza, çocuklarımıza, çiftçilerimize, sanayicilerimize ve dezavantajlı vatandaşlarımıza yönelik projelerin açılışını gerçekleştiriyoruz. Edirne’yi kültürde, turizmde, sanayide ve eğitimde öncü şehirlerimiz arasına katacağız. ” diyerek devam etti.

ŞAHİN: “BU DESTEKLERİMİZ SAYESİNDE 2017 YILINDA 1.300 DOLAYINDA TESPİT EDİLEN SAĞLIK TURİSTİ SAYISI 2023 YILINDA 25.000 SEVİYESİNE YÜKSELMİŞTİR”

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin yaptığı konuşmada “Bugün burada Trakya Kalkınma Ajansı olarak Edirne ve ilçelerinde turizmden gastronomiye, kadınlarımızın el emeğinin görünür kılınmasından istihdamın artırılmasına, gençlerimizin mesleki eğitim ile desteklenerek istihdam edilebilirliğinin artırılması gibi alanlarda yürütülen projelerin açılışını gerçekleştirmek üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bugün açılışını gerçekleştireceğimiz projelerin yanı sıra Kalkınma Ajansı olarak Edirne’mizin ihracatının artırılması için Balkanlar Masası ve Dış Ticaret İstihbarat Merkezimiz vasıtası ile özel sektörümüzün rekabet gücünü artırarak, başta Balkanlar olmak üzere farklı pazarlara erişimimizi sağlayacak destekler sunuyoruz. Yine bunun yanında sağlık turizminin geliştirilmesi amacıyla, sağlık sektöründe faaliyet gösteren özel sektör ve kamu hastanelerimizin kapasitelerinin artırılması için çalışıyor; yurtdışından daha fazla hasta getirmelerine imkân tanıyor ve böylece bölge gelirinin artmasına vesile oluyoruz. Bu desteklerimiz sayesinde 2017 yılında 1.300 dolayında tespit edilen sağlık turisti sayısı 2023 yılında 25.000 seviyesine yükselmiştir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ve Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğümüz destekleri ve yönlendirmesi ile proje paydaşlarımızın katkıları sayesinde bu projelerin hayata geçirilmesi mümkün olmuştur. Tüm bu çalışmalar Edirne’mizin sosyal, kültürel ve ekonomik olarak kalkınmasını daha ileriye taşıyacaktır. Gelecekte de daha pek çok projeyi hayata geçirmeyi ve Edirne’mize kazandırmayı hedefliyoruz.” Dedi.

TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam