KAPAKLI’DA ÖĞRETMENLERE UYDURMA GEREKÇELERLE CEZA ÜSTÜNE CEZA VERİLMEYE DEVAM EDİLİYOR! - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

14 Nisan 2024 - 04:34

KAPAKLI’DA ÖĞRETMENLERE UYDURMA GEREKÇELERLE CEZA ÜSTÜNE CEZA VERİLMEYE DEVAM EDİLİYOR!

reklam
KAPAKLI’DA ÖĞRETMENLERE UYDURMA GEREKÇELERLE CEZA ÜSTÜNE CEZA VERİLMEYE DEVAM EDİLİYOR!
Son Güncelleme :

20 Şubat 2024 - 17:13

265 views
reklam -->

Eğitim İş Tekirdağ 1 Nolu Şube Başkanı Barış Özer, Kapaklı’da bir okuldaki özellikle Eğitim İş üyesi öğretmenlere verilen ve  orta çağ karanlığının engizisyon mahkemelerini aratmayan cezalara tepki gösterdi.

“İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SORUNU ÇÖZMEK YERİNE SÜREKLİ BİZİ OYALADI”

İki yıldır okul müdürünün keyfi yaptırımları ile mücadele ettiklerini belirten Barış Özer; “Yaklaşık iki yıl önce okulda baş gösteren ve okul müdürünün keyfi tutumlarından kaynaklanan birçok sorunu sendika olarak tespit edip okul müdürü hakkında oluşturduğumuz dosya ile birlikte dönemin Kapaklı İlçe Milli Eğitim müdürüne başvurduk. Gerek o okulda çalışan Örgütlenme Sekreterimiz Gürkan Polat gerek ben defalarca zamanın İlçe Milli Eğitim Müdürüyle görüştük. Kendisinden defalarca sorunun çözümüyle ilgili sözler aldık. Fakat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sorunu çözmek yerine sürekli bizi oyaladı. Bizim yaptığımız şikayetlere yönelik herhangi bir sonuç alınmazken bizlere karşı ise yapılmayan kalmadı.” dedi.

“ORTA ÇAĞIN ENGİZİSYON MAHKEMELERİ BİLE BU KADAR ACIMASIZ DEĞİLDİ”

Uydurma gerekçelerle öğretmenlere sürekli cezalar verilmeye çalışıldığını ifade eden Eğitim İş Tekirdağ 1 Nolu Şube Başkanı Barış Özer; “Örgütlenme sekreterimiz Gürkan Polat Okul Müdür Yardımcısını Veli Whatsapp grubundan çıkardığı için “Uyarma”,  Okul idaresine karşı kendi sendikacı kimliğini tanıttığı için “1/30 oranında aylıktan kesme”, Bir sendika yöneticisi olarak üyelerine yol gösterdiği, işleyişi anlattığı bu yolla da “Öğretmenleri Okul idaresine karşı kışkırttığı” öne sürülerek “1/30 Oranında aylıktan kesme”, Okul idaresine “Hatalı işleminizi düzeltirseniz biz de şikayetimizden vazgeçeriz” dediği için 1/30 Aylıktan kesme, yöneticisi olduğu sendikanın eylem kararını uyguladığı için “Kınama” cezası verildi. Üstelik Ergene’ ye sürgün edilerek şubemizde yöneticilik yapması engellendi. Şube başkanı Barış Özer e ise Sosyal Medya paylaşımları kırpılarak suç işlediği gerekçesiyle “Uyarma” cezası verildi. Orta çağın engizisyon mahkemeleri bile bu kadar acımasız değildi. Orta çağın engizisyon hakimleri bile bu denli suç uydurma yapmamıştır.” diye konuştu.

EĞİTİM İŞ GENEL BAŞKANININ KATILIMIYLA BASIN AÇIKLAMASI YAPACAKLAR

Baskılara boyun eğmeyeceklerini ve 23 Şubat 2024 Cuma Günü saat 16.15’te Eğitim- İş Genel Başkanı Kadem Özbay’ın katılımı ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapacaklarını belirten Barış Özer; “Soruşturmayı yürüten sözde muhakkiklerin okul müdürlüklerinin ellerinden alınması için, yaptıkları bu yanlı, tetikçi soruşturmanın hukuk önünde hesabını vermeleri için elimizden geleni yapacağız. Bu cezalar karşısında tepki göstermek amacıyla Eğitim- İş Genel Başkanı Kadem Özbay’ın katılımı ile Cuma günü saat 16.15 il milli eğitim müdürlüğü önünde kitlesel basın açıklaması yapacağız. Eğitim- İş susup kabullenenlerin değil, haksızlığın karşısında direnenlerin sendikasıdır. Uğradığımız haksızlığı en yüksek perdeden haykırmak için Bütün Eğitim camiasını ve Tekirdağ kamuoyunu basın açıklamamıza davet ediyoruz! ” İfadelerini kullandı.

Özlem Gürakar

GÜVEN TEKİRDAĞ GAZETESİ – TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam