ALBAYRAK: “KARALAMA KAMPANYASINA İTİBAR ETMEYİN” - Tekirdağ Canlı HaberTekirdağ Canlı Haber

27 Mayıs 2024 - 13:43

ALBAYRAK: “KARALAMA KAMPANYASINA İTİBAR ETMEYİN”

reklam
ALBAYRAK: “KARALAMA KAMPANYASINA İTİBAR ETMEYİN”
Son Güncelleme :

14 Şubat 2022 - 14:54

191 views
reklam -->

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’ın Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Muratlı Belediyesi ile ilgili yaptığı açıklamalardan sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak sosyal medya hesabından Özcan’a cevap verdi.

Muratlı’daki yarı olimpik yüzme havuzu spor kompleksi ile ilgili konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“𝐀𝐊 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈̇ 𝐓𝐄𝐊𝐈̇𝐑𝐃𝐀𝐆̆ 𝐈̇𝐋 𝐁𝐀𝐒̧𝐊𝐀𝐍𝐈 𝐌𝐄𝐒𝐓𝐀𝐍 𝐎̈𝐙𝐂𝐀𝐍 𝐘𝐀𝐋𝐀𝐍 𝐑𝐔̈𝐙𝐆𝐀̂𝐑𝐈 𝐄𝐒𝐓𝐈̇𝐑𝐌𝐄𝐊𝐓𝐄𝐍 𝐁𝐈̇𝐑 𝐓𝐔̈𝐑𝐋𝐔̈ 𝐕𝐀𝐙𝐆𝐄𝐂̧𝐌𝐈̇𝐘𝐎𝐑”

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’ın alışkanlık haline getirdiği yalan rüzgârlarını estirmeye ısrarla devam etmesi nedeniyle basın açıklaması yapılması zorunluluğu doğmuştur.

Muratlı ilçemizde mülkiyeti Tekirdağ Büyükşehir Belediyemize ait Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Muratlı Spor Kompleksi’nde video çeken ve sosyal medya hesaplarında yayınlayan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Sayın Mestan Özcan, söz konusu tesislerin atıl durumda olduğunu iddia etmiştir.

Muratlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz 2019 yılından bu yana vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Vatandaşların bireysel taleplerine cevap verilmesinin yanı sıra 2021 sezonunda 4-12 yaş aralığındaki 55 çocuğumuza iki grup halinde 164’er saatlik yüzme kursu verilmiş ve eğitim programı 30 Ekim 2021 tarihinde sone ermiştir. 2022 sezonu için hazırlıklarımız devam etmekte olup, yeni sezon faaliyetlerinin 1 Mayıs 2022 tarihinde başlatılması planlanmaktadır.

Sayın Mestan Özcan’ın iddia ettiği gibi Muratlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzun hizmet dışı bırakılması şöyle dursun, hâlihazırda faaliyette olan tesisimize ilave olarak spor kompleksi ve park yapımına yönelik hazırlıklarımız devam etmektedir. Muratlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzun bulunduğu alanın spor ve sosyal yaşam yerleşkesi haline getirilmesi amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığımızca “Muratlı İlçesi Spor Kompleksi Yapımı ve Park Yapımı Projesi” hazırlanmıştır.

Söz konusu proje kapsamında Muratlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzun yanında 3.866 metrekare park alanı içerisinde 30×50 metre boyutlarında açık halı saha, 9×18 metre boyutlarında çok amaçlı spor sahası, 72 metrekare prefabrik giyinme odası yapılacaktır. Ayrıca yüzme havuzu içerisinde 150 metrekarelik fitness ekipmanlarının kurulumu ve zemin kaplamaları yapılacaktır.

Tüm bu çalışmalarımız tamamlandığında söz konusu alan, başta yüzme sporu olmak üzere farklı dallarda spor faaliyetlerinin icra edileceği, gençlerimizin yanı sıra her yaştan vatandaşlarımızın spor yapıp sosyalleşecekleri, rahat bir nefes alacakları modern bir yerleşke haline gelecektir.

Tekirdağ ili genelinde bulunan halı sahalarımızın sayısı 14 olup, Muratlı ilçesinde bulunan halı sahamız ihtiyaçlar doğrultusunda Aşağısevindikli Mahallemize nakledilecek ve buradaki vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edecektir.

“KARALAMA KAMPANYASINA İTİBAR ETMEYİN”

Göreve geldiği tarihten bu yana Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ve bağlı kuruluşumuz TESKİ’nin çalışmaları aleyhinde karalama kampanyası yürütmekten başka hiçbir icraatı olmayan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Sayın Mestan Özcan’dan yüksek enflasyon altında ezilen, katlanarak artan elektrik ve doğalgaz faturalarını ödemekte zorlanan, işsiz kalan veya gelir kaybına uğrayan vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenmesini bekleriz. Sayın Mestan Özcan tüm bu olumsuzlukların ülkenin genel durumuyla ilgili olduğu ve kendilerinin yerel konular ile ilgilendikleri bahanesine sığınacak olsa bile, böyle bir durumda ise Tekirdağ ilimizin hiçbir koşulda ödediği vergi ölçüsünde kamu yatırımı almadığı ve çözülmeyi bekleyen birçok sorun olduğunu hatırlatmak isteriz. Şehir Hastanesi’ni yapan ve işleten şirketin taahhüt ettiği köprülü Çevre Yolu bağlantısını yapmamış ve bu yükümlülüğünü yerine getirmemiş olmasına hiç ses çıkarmayan Sayın Mestan Özcan’ın, Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün sorumluluğunda bulunan Süleymanpaşa-Muratlı Yolu’nda ihtiyaç olduğu halde bakım ve onarım yapılmadığı gerçeğini göz ardı etmesi, partizanca bir yaklaşım içerisinde olduğunun açık bir göstergesidir.

Yalan rüzgarı estirmekten bir türlü vazgeçmeyen AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Sayın Mestan Özcan’ın, siyasi rant elde etme hesabıyla yürüttüğü karalama kampanyasına itibar edilmemesi gerektiği hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

TEKİRDAĞ CANLI HABER

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam-->
reklam