TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Ahmet Kambur seçim sonuçlarını değerlendirdi
 

Ahmet Kambur seçim sonuçlarını değerlendirdi

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur, 30 mart tarihinde gerçekleşen seçimler sonrası ilk defa danışma meclisi toplantısında seçim sürecini ve sonuçlarını değerlendirirken AK Parti’nin Tekirdağ’da oyunun artmasının sevindirici olduğunu vurguladı.

29 Nisan 2014 Salı 14:31
Yazdır

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı’nın organize etmiş olduğu İl Danışma Meclisi toplantılarına seçim nedeniyle verilen 2 ay aranın ardından tekrar başlandı.

Tekirdağ Yeni Sanayi Düğün salonunda gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer katılırken toplantı Divan üyelerinin seçilmesi ile başladı.

KAMBUR: “AK PARTİ’Yİ TEKİRDAĞ’DA KURUMSALLAŞTIRMAYA BAŞLADIK”

İl Danışma Meclisi toplantısının açılış konuşmasını AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur yaparken Başkan Kambur yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“30 Mart Yerel seçimlerinin üzerinden aşağı yukarı 1 ay’a yakın bir zaman geçti. Tabi 30 mart tarihinde gerçekleşen seçimler çok önemliydi. Belki Tekirdağ’da 30 mart seçimlerinde sayı olarak istediğimizi alamadık, Biz yönetime geleli şuan ki mevcut yönetim olarak tam iki yılımızı doldurduk. Bu iki yıllık süre zarfında biz neler yaptık AK Parti Tekirdağ İl Yönetimi olarak. Değerli arkadaşlar bakın, her şeyden önce şunu söylemekte yarar var biz geldiğimizde İl yönetim kurulu toplantıları ilçe yönetim kurulu toplantıları 15 günde bir yapılıyordu, biz dedik ki bu böyle olmaz her hafta İl yönetim kurulları toplantıları olacak hem de ilçe yönetimleri toplantıları yapılacak dedik ve biz bu sistemi 24 aydan bu yana da hep yapıyoruz. Ayrıca Birim başkanlarımız ilçeler de ki birim başkanları ile bir araya gelecek birimleri hakkında onlara bilgi verecek, onları o şekilde yetiştirmeye çalıştıracak dedik bunlarla ilgili de ciddi toplantılar yaptık. İki ramazan hariç ve seçim döneminde iki ay hariç tam 20 tane il danışma meclisi toplantısını yapmış olduk. Tabi bakın İl danışma meclisi toplantılarını yaparken de hatırlayacağınız gibi 2013’ün ilk aylarında  Şarköy’de başladık bütün ilçelerimiz de  İl danışma meclislerimizde o ilçelerde gerçekleştirdik. Bununda sebebi gidip o ilçe de bir hareketlilik meydana getirmek, ora da ki esnafı vatandaşı ziyaret etmek onlar ile hasbıhal etmek ve ondan sonra da toplantımızı gerçekleştirmek yani saha çalışmalarını yaptıktan sonra belki de Türkiye’de bu manada İl danışma meclisi yapan Tek il bizdik. Bu zaman zarfında bakın AK Parti Tekirdağ İl başkanlığına bir tane otobüs ve bir tane de minibüs kazandırdık. Gerçekten de AK Parti Tekirdağ’da kurumsallaşmaya başlamış oldu.

“SEÇİM SADECE SEÇİM DÖNEMİNDE ÇALIŞMAKLA ALINSAYDI BÜTÜN İLÇELERİ VE BÜYÜKŞEHİRİ BİZİM ALMAMIZ LAZIMDI”

Bugünden itibaren Biz AK Parti Tekirdağ İl teşkilatı ve İlçe teşkilatları olarak ciddi manada önümüze bakacağız. Gerçekten de AK Parti teşkilatları belki de kurulduğundan bu yana Tekirdağ’da İlk defa böyle bir çalışma sergiledi. Ciddi bir çalışmaydı bu bunu kimse inkar edemez. Hatta biz şunu diyoruz “Keşke Şunu da Yapsaydık”  diyebileceğimiz seçim çalışmaları döneminde herhangi bir şey kalmamıştır. Belki de görsel de fazlaya bile kaçtık, bakın bir miting gerçekleştirdik bugüne kadar Tekirdağ’da bizim gerçekleştirmiş olduğumuz mitinglerin en büyüğü 13 bin kişiydi arkadaşlar bu seçimde düzenlediğimiz miting 40 bin kişinin üzerinde bir miting gerçekleştirdik, bu gerçekten de küçümsenecek bir şey değildir. Tekirdağ ölçeğinde çok büyük bir mitingdi. Ondan sonra da yapmış olduğumuz gerek konvoylar gerekse yürüyüşler ve gerekse son gün Dış işleri bakanımız Ahmet Davutoğlu’nun gelmesiyle 6 ilçe de gerçekleştirmiş olduğumuz mitingler ciddi manada ki çalışmalarımızdı. Eğer sadece seçim döneminde çalışmakla alınsaydı bütün ilçeleri bizim almamız lazımdı Büyükşehir’de dahil. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız tam 150 gün saha daydı arkadaşlar 150 gün çalıştı. İlçe Belediye başkan adaylarımız 75 gün hiç durmaksızın çalıştılar. CHP’ye MHP’ye bakıyorsunuz gerçektende bizim kadar çalışmadan Belediye Başkanlığı seçimi çıkarttı.

“%37.2 İLE KAYBETMEMİZ GERÇEKTEN İLGİNǔ

Her şeyden önce de şuna bakmakta yarar var diye düşünüyorum. Türkiye’de artık siyaset iki parçalı bir siyasete dönüşmeye başladı. Güneydoğu’ya bakıyorsunuz kim var orda AK Parti ve BDP var. Karadeniz ve İç Anadolu’ya geliyorsunuz orada da AK Parti ve MHP var, Trakya ve Ege sahillerine bakıyorsunuz  AK Parti ile CHP var. Yani AK Parti Türkiye’nin tümünde var, karşısında da diğer değişik bölgelerde bir parti var. Onun için biz %37.2 aldık kaybettik.  İlginç bir şey tabi onu söyleyeyim bakın. %37.2 ile kaybetmemiz gerçekten ilginç neden derseniz. 2004 mahalli seçimlerinde biz %28.76 ile il merkezini aldık, 3 tane ilçeyi aldık ve 9 tane belde belediyesi kazandık bakın. 2009 seçimlerine geliyoruz %27.23 ile iki tane ilçeyi ve 12 tane beldeyi alıyoruz ama 2014 seçimlerine geldiğimiz %37.2 ile maalesef sayı olarak hiçbir şey alamıyoruz ama Türkiye’ de oyunu arttıran önemli illerden birisiyiz. 2009 mahalli seçimlerine göre oyunu en çok arttıran iller içerisinde 17. Sıradayız %9.9 ile 17.Sıradayız. 2011 seçimlerinde ise oyunu arttıran sadece 7 tane ilden bunlardan birisi de bizi 5. Sıradayız ve bu oyunu arttıran illerden tek bir tanesi Belediye başkanlığı kazanmıştır oda ilginçtir, %0.5 arttıran Trabzon sadece kazanmış belediye başkanlığını diğer illerde kaybetmiş.2011 seçimlerini kale aldığımızda Türkiye’de ki oyumuz %49.9 du. Peki bu dönem ne aldık %45.5 aldık yanı %4.4 gerilemiş olduk biz ama Tekirdağ özeline geldiğimiz de biz  %1.3 arttırdığımıza göre oyumuzu Türkiye geneline göre dikkate alırsak % 5.7 oranında arttırmış olduk genel seçimlere göre. Bu hiçte kötümsenecek bir sonuç değil. Türkiye’de sadece 7 il oyunu arttırabiliyor bu 7 ilden bir tanesi biziz.”

Açılış konuşmasının ardından basına kapalı bölüme geçilen İl Danışma Meclisi toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesi ve dilek ve temenniler kısmı ile son buldu.

TEKİRDAĞ CANLI HABER

Anahtar Kelimeler: ahmet kambur değerlendirme, akp tekirdağ, ak parti tekirdağ, ak parti tekirdağ seçim değerlendirmesi, ahmet kambur 30 mart değerlendirmesi,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur